Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ah ah nerdeler. Adventure Klasikler...

kiddo

Öne çıkan mesajlar

Şimdi düşünüyorum. Geriye bakınca atmosferine kendimi kaptırdığım 50 kere önüme koysanız yine oynayacağım oyunlar.
Sanitarium. Laf yok zaten olası en güzel kurgu mecaz beyin hücrelerinin tekini bile sektirmeden kullandıran klasik ötesi adventure. Monkey Island serisi. Her anı eğlenceli geçen yine her alanda kalite idolü olmuş dialog espri vs. ne ararsan. Gabriel Knight serisi. Belki senaryo bakımından en iyi pc oyunu olan 3. oyunda dahil, hikayesi kurgusu çok güzel işlenmiş mekanlar, müzikler, karakterlerin objeler hakkında yorumları, bulmacalar (benim için) bütünleşip en iyi adventure oyununu oluşturmuş.

Şimdi ben bunları anlatmak için yazmadım. Anlatmak istediğim böyle klasikleri ne zaman tekrar görücez. FPS oyunlarında grafik esneklik fps oyununda istediğiniz herşey katlanarak iyileşiyo. Battlefield gibi doom gibi oyunlar tatmin duygusunu sonuna kadar yaşatabiliyo. Strateji oyunları maximum potansiyellerini kullanıp sürekli iyileşiyolar. Spor, simülasyon vs her oyun türü katlanarak ilerliyo. Ama adventure türünde bi parlama bi gelişme yok. Diğer oyun türlerindeki kadar aklımda yer edecek yapımlar olmuyo artık. Hepsi birbirinin aynı atmosferi hikayeyi boşlamış. Birincisi esneklik yok. İlla şunu şuraya tak şuraya yerleştir kapı açılsın yeni bieşya bul tak.Sağa git olmassa sola git. Bi gabriel knight taki zorluğu (her ne kadar öyle olmasada) yaşattığı özgürlük hissini veremiyo. Hikaye yapalım derken göz çıkarıyolar (Syberia gibi). Acaba benim gibi düşünen varmı yoksa benmi geri kafalıyım.[signature][hline][email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

daha biraz önce canım deli gibi adventure çekti böyle bi topic açacaktım resmen düşüncelerimi okumuşsun.
doğrusu çok isterim adam gibi bi adventure çıkmasını.

simon, loom,indiana jones ve özellikle monkey island ve broken sword oynadıgım günleri özlüyorum doğrusu.[signature][hline]"karanlıktan babam çıksa vururum" Bonecrusher
Sosyal ağlarda paylaş

Sanitarium acaipti de deli saçmasıydı :) en azından öyle hatırlıyorum. Sonunda Max'in gerçek suratını görünce sinir olmuştum zaten :)
Silent Hill 2 de öyleydi mesela, James'in orada ne işi var, nereden çıktı bu canavarlar vs. gibi birsürü soru sorulabilir :)[signature][hline]Fecondation under control of the King
Sosyal ağlarda paylaş

aha buraya yazıyorm isterse sanal gerçeklik olayı çıksın ben yine bir tane tam curse of monkey island ayarında oyun yapacam. programlaması gayet kolay ama, ama düşünün bir; grafikler, çizim, animasyon, dublaj, hikaye, senaryo bu saydıklarımı hakkıyla yapacak adamlar ühüü deli para! :([signature][hline]Soru: Bir ampulü değiştirmek için kaç tane C++ programcısı gerekir?

Cevap: Hala fonksyonel düşünüyorsun!
Doğru tasarlanmış bir ampul nesnesi, değiştirme metodunu genel ampul nesnesinden miras alır!
Sosyal ağlarda paylaş

lucasart işini biliyor canım

dünyaya gelmiş geçecek en iyi 5 adventure

1.Sanitarium (wohoaaaa)
2.Grim Fandango (bu oyunu en az 10 15 defa bitirmişimdir)
3.Monkey Series
4.LBA Series (teyteyy teyyy 1 de duvara vururdum paso kafayı)
5.Simon Series

bu 5 adventureden başkası yalan[signature][hline]Pls Uo Shardımız Açıldı.Ph 7x Başlıyorsunuz.Ayrıntılı Bilgi Için;
http://www.pls.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

full throttle , monkey island , leisure suit larry benim en sevdigim adventurelardir ha bide hastasi oldugum grim fandango onun di$inda bi$iy duzeltiyim stratejilerde adventure gibi kotuye gidiyor artik 3d olan ve igrencle$en stratejiler goruyoruz surekli ve onceki oyunlardan cok daha kotu [c&c:generals , age of mythology vs ...][signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

amanın yavaş. bi gazla başlayıp bir engelle biten projelerden biri oluverir falla. şu an zaten grafik motorumsu bişilerle uğraşıyorum 3b ye giderkene 2d de aradan çıkıverir. 1-2 aya tek sahnelik basit bir deneme yapabilcek düzeye ulaşırım sanırım. o zaman yeniden düşünüveririk :)[signature][hline]Soru: Bir ampulü değiştirmek için kaç tane C++ programcısı gerekir?

Cevap: Hala fonksyonel düşünüyorsun!
Doğru tasarlanmış bir ampul nesnesi, değiştirme metodunu genel ampul nesnesinden miras alır!
Sosyal ağlarda paylaş

Hala MI3 ve Grim Fandango... (Sanitarium'u oynama fırsatım olmadı)
Monkey Island'ı yine 2d yapsınlar, Hatta aynı motorla(!) Grim Fandango yapsınlar.
Grim Fandango'nunda 2.sini çıkarıcaz diyip iptal edecekler diye gözüme uyku girmiyo zaten...[signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 25 Ağustos 2004 21:52 tarihinde demiş ki:
lba icon adventure değildi bu bir.

o listeye simon the sorcerer da girmeliydi derken back yapıp gördüm ki girmiş bu iki ehe.

hö? abi icon adventure kısıtlaması görmüyorum ben biyerde??

Lba adventure ün dedesi yaw?[signature][hline]Pls Uo Shardımız Açıldı.Ph 7x Başlıyorsunuz.Ayrıntılı Bilgi Için;
http://www.pls.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

Nierde la bu lisetede Broken Sword ve Larry serileri?
Nierde Full Throttle?

Olmamış.
Ayrıca bir daha öyle adventrure'ları zor görürüz.
Rüyamızda falan belki.[signature][hline]horacegoesskiing, 04 Ağustos 2004 16:28 tarihinde demiş ki:
kalimeroyu izlememişsiniz belli ki. hepimiz birlik olup onu öldürmeliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Adventure'ın kral firması LucasArts'tır (belkide "tı"). Adamların yaptığı nerdeyse bütün oyunlar oyun tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. Monkey Island , Sam & Max, Full Throttle ve adını yazamadığım onlarca oyun... Hepsi hasta olunacak oyunlardı. Ama şöyle bir gerçek var ki artık adventure oyunları bitti. Gerek 3d nin ortaya çıkması gerek konsollar, gerek içinde aksiyon olmayan bir oyunu iğrenç sayan gençlik zihniyeti adventure oyunlarını bitirdi. Her ne kadar hala adventure oyunları da çıksa eskilerin yerini tutamıyorlar. Ne atmosferleri var ne yerlere yatıran komik esprileri hiçbiri kalmadı.
Ama bu asla tekrar eski oyunları yükleyip bitireceğimiz anlamına gelmiyor...Değil mi?[signature][hline]Guarir non è possibile
la malattia di vivere
sapessi com´è vera
questa cosa qui
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...