Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsl2+ ile birlikte 16 mbit hızına erişim 2011 de başlıyor.

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

ttnet'e bir kez daha kafam girsin diyorum.
Eylül ayında 2mbit sınırsız almıştım.(taahütlü) 6 aydır indirimli olarak 49 lira ödüyordum normal fiyatı 63 liraydı. 16mbit sınırsıza geçmek istedim fakat meğersem 16mbit paketi 2mbitin alt paketiymiş. O yüzden geçirmediler. ( neye göre kime göre al paket dedim, tabi ki fiyata göre dediler, nasıl tahmin edemediysem fsddf.)
Bu arada ben kampanyayla 63'den az öderken şimdi kampanyam bitti ve ttnet benim tarifeyi 70 lira yapıp diğer tarifelerden buna geçişi ve yeni aboneliği kapatmış. Adamlar resmen nerden geçiririz diye çalışıyorlar helal olsun.

Taahüt bitene kadar elim kolum bağlı, lanet olsun o imzayı atmasaydım fdsd.
Sosyal ağlarda paylaş

Bağlantısı 16mbit olup hız problemi yaşayan forum insanları, ADSL2+ ciddi olarak mesafe uzadıkça yoğun bir hız kaybı yaşıyor. Ben santrale 300metre kadar uzağım, direkt 16367mbps olarak alıyorum bağlantıyı. Maksimum çıkabildiği hız da 15.2mbps olarak gördüm.

İki sokak ötedeki arkadaşım da benim bağlantımı görünce o da 16'ya çıkarttı. Onda en fazla bağlantı 14333 geliyor. 12.3mbps max download hızını gördü o da. Zaten adamların dediği şey de 16mbit'e kadar derken minimum 8mbit, max 16mbit.

Bu konuda ciddi şanslıyım. Torrentte saniyelik de olsa 1.8mb hız gördüm. Genelde 1.6 - 1.7mb. Arkadaş 1.2üstünü görememiş daha şimdilik.

Santral uzaklığınızı öğrenin, öğrendikten sonra değecek bir hız alacaksanız geçin derim. Yoksa her gün ararsınız telekomu...

Ha aldınız 16mbit ama download hızınız 8mbitten aşağı çıkarsa arıza kaydını bırakın. Düzeltiyorlar. Bir hafta 3.5 mbps kullandım, sorun hattaymış. Kabloları yenilediler. Şimdi yine 16k :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...