Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebook'ta warstorm oyunu

Bone

Öne çıkan mesajlar

oynayan var mı bunu?
http://apps.facebook.com/warstorm/

oyundan biraz bahsedeyim.

magic the gathering benzeri bir kart oyunu olduğu için çok ilgimi çekti bu oyun.

facebookta can sıkıcı mevzulardan biri "oynadıkça kazanılan para vs gerçek parayla alınan para" bunda da var.
sürekli "satın al satın al" reklamları felan da yapıyor.

ama bu alanda güzel bir uygulaması var.
"cash" ile alınan birçok kartı "silver" ile de alabiliyorsunuz. yani oynadıkça istediğiniz kartları alma imkanınız oluyor.
her gün düzenli girdiğinizde bol bol "cash" kazanma imkanınız da oluyor, bu sayede sadece cash ile alınacak ürünlerden de faydalanabiliyorsunuz.

bunlar oyunun can sıkan saçma sapan "facebook" kısımları.
esas bir de kart oyunu yönü var. benim ilgimi çeken kısmı da orası.

mtg'yi fourth edition, fifth edition, sixth ediion arasındaki dönemlerde oynadım. son yıllarda kurallar epey değişmiş, takip etmedim onları.
ancak warstorm'a uyguladıkları kurallar epey enteresan geldi.
"land" sistemi yok, onun yerine her kartın bir "bekleme süresi" bulunuyor.
oyunda siz kart seçip atmıyorsunuz, bekleme süresine göre otomatik kendisi iniyor ve savaşıyor. land sistemi yerine böyle bir şey koymaları, otomasyonda kolaylık sağlamış.
bunun dışında her kart için onlarca farklı özellik bulunuyor. poison, rush, drain, wound, flying, archery... vs gidiyor öyle.
oyun otomatik gittiği için "taktik" kasma imkanınız bulunmuyor gibi gözüküyor ama deck'inizde bu özellikleri seçerken zaten kendi stratejinizi belirlemiş oluyor.

aslında savaşlar otomatik olmasa, bir arkadaşımızla real time savaşabilsek o da güzel olurdu ama neyse artık, sonuçta facebook oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Su son yazdigin mesaj umarim saka yada sarcasmdir da ben anlamamisimdir Bone. Yoksa internetle bu kadar alakali olup da identity theft'ten tutup, 3rd party app developerlara facebooktaki tum bilgilerini vermenin zararlarindan habersiz olabilecegini sanmiyorum. Ha dersen ki yok ben hepsinden haberdarim, cia yada fbi olmadigim surece alsinlar tum bilgilerimi np diyosan senin bilecegin is tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

"Cin Ruhi" said:

ya ben face app'larıyla kişisel bilgilerimi paylaşmak istemiyom. ondan hiç bi oyun oynamıyom.. 8-)

o zaman hacı her bokunuzu yazmayın facebook'a.
size orda doğru bilgileri gireceksin diye silahla zorlayan yok.
adamı öldürdük lan

ayrıca böle td tarzı oyun yapsa ya facebook
Sosyal ağlarda paylaş

Bathory said:

Su son yazdigin mesaj umarim saka yada sarcasmdir da ben anlamamisimdir Bone. Yoksa internetle bu kadar alakali olup da identity theft'ten tutup, 3rd party app developerlara facebooktaki tum bilgilerini vermenin zararlarindan habersiz olabilecegini sanmiyorum. Ha dersen ki yok ben hepsinden haberdarim, cia yada fbi olmadigim surece alsinlar tum bilgilerimi np diyosan senin bilecegin is tabi.

istihza amaçlı yazdım (bkz: sami karikatürü)
ancak evet denildiği gibi şu da var, 3rd party'nin bilmesini istemediğin bilgilerini zaten facebook'a yazmayacaksın.

facebook topiğinde tartışılıyor bu mevzu zaten.
application ile alakası yok, facebook'un kendisi de bu bilgileri üçüncü sahış kişilere verebiliyor. warstorm gibi application'ları kurmasan da gidebiliyor bilgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

acaba magic the gathering bölümüne mi açsaydım...
taktik lazım,
estian battlemage, estian warlord, estian wizard, blast (spell - blast 2), varu blackrobe gibi kartları olan rakibi nasıl yenebilirim?
zap, blast, zap, chain zap derken patlıyor tüm kartlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...