Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm'de Enflasyon

Elderon

Öne çıkan mesajlar

Nedir bu AH'un hali arkadaşlar?
Meta Gem'ler bile 1k civarında satılıyor. Professionlarım Engineering ve Jewelcrafting ikiside 450, 450'den 525'e mining olmadan AH'dan satın alıp kasmaya kalksam 25-30k arası bir maliyet hesapladım.
Bütün serverlarda mı durum böyle yoksa bizimkine mi özel?
Sosyal ağlarda paylaş

maliyeti 750g ne demek? zaten bunu söylüyorum, neden 750?
3x alicite
3x nightstone
3x zephyrite
3x carnelian
3x hessonite
3x jasper

bunlar la 2x shadowspirit transmute edebiliyorsun, bu gemler de mining ile toplanamıyor mu?

gidip düz vendordan 18 tane gemi 750g'a mı alabiliyorsun da maliyeti o kadar oluyor?

sorduğum soru zaten bir anda fiyatların neden bu kadar tavan yaptığı, meta gemin maliyeti o kadar olmasının sebebi onu oluşturan yeşil gemlerin maliyetiyse o zaman öyle sorayım yeşil dandik gemlere niye enflasyon geldi?
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

gelir artmadı derken meta gemler 6 katı fiyata satılırken bizim questten aldığımız para 1.5 kat falan arttı.

millet döksün elindekini düzelir fiyatlar.

300 gold yahu bir flask insaf. :) 25 gold falandı wotlk boyunca.

flask için artık lotus istemiyor ama deli gibi çiçek istiyor. çiçek piyasasını da nerfler cıldırttı
Sosyal ağlarda paylaş

Elderon said:

sorduğum soru zaten bir anda fiyatların neden bu kadar tavan yaptığı

bu sorunun cevabı basit aslında, herkesin yapacak dünya kadar işi var, hc kasıyor (ki 1 tanesi 2 saat sürüyor bazen), meslek kasıyor, rep kasıyor, daily yapıyor vs derken oyunda mine toplayan adam sayısı inanılmaz düşük. Benimde mine toplamaya zamanımda yok, insanlar gibi bende kasıyorum.

Bu durumda JC'ler bir şekilde AH'den birşey almak zorunda, serbest pazar sistemi yani, ekmek yapmak için gidip buğday ekemiyor insanlar. Böyle olunca bunları yapmaya zamanı olanda gidip düşük fiyata ore koymuyor, adamda parayı ordan vuruyor çünkü.

Sonuç sabit meta gem 1k, zaten bir şekilde kalkıp 800 golddan 30 tane meta koy, yarım saate satılıyor hepsi, o sebeple ben bakmadan 1.2k dan koyuyorum ve 48 dolmadan gitmiş oluyor. daha alt fiyatta kaç tane olursa olsun alıyor birileri çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

boş serverda oynamanın bir rahatlığı daha. yarım saatte 5-6 stack elementium toplayıp JCnizi bedavadan kasıyorsunuz :)

cat başladığında 200 goldum falan vardı flyhgin bilmemne alıcam diye. para kasmıyor halimle ve meslek kasarken oldu yine 12k falan.

enflasyon bana yaradı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...