Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Tree of Life (2011)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

tunca said:

eril-dişi, way of nature-way of grace kavramlarında paranın/sağ lob dominasyonu'nun neden olduğu corruption'ın, güzeli/büyük tema'yı görme yeteneğini körelttiğini varoluş(doğa, micro/macro fizik, fractal'lar, biyolojik yaşam, zaman, panteistik tanrı)'u güzelleyerek (film'in bence parlayan tarafı) ve ego'ya/modern insanın bilincine zoom yaparak, bu dünyaya yeni gelip dünya'dan/ailesinden/olaylardan perspektifini oluşturup kendi gerçekliğini göz önünde bulundurarak yolunu oluşturmaya başlayan/çalışan genç(kısa kısa yaşlı) bir insanın gözünden güzelce anlattı.

vay arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

eril-dişi, way of nature-way of grace kavramlarında paranın/sağ lob dominasyonu'nun neden olduğu corruption'ın, güzeli/büyük tema'yı görme yeteneğini körelttiğini varoluş(doğa, micro/macro fizik, fractal'lar, biyolojik yaşam, zaman, panteistik tanrı)'u güzelleyerek (film'in bence parlayan tarafı) ve ego'ya/modern insanın bilincine zoom yaparak, bu dünyaya yeni gelip dünya'dan/ailesinden/olaylardan perspektifini oluşturup kendi gerçekliğini göz önünde bulundurarak yolunu oluşturmaya başlayan/çalışan genç(kısa kısa yaşlı) bir insanın gözünden güzelce anlattı.

hee anladım

sağ lob dominasyonu, micro macro fractallar felan , üstüne panteist, o da yetmez insan bilincine zoom, aslında ben olayı sağ lob dominasyonu değilde sol lob dominasyonundan anlatsa belki anlardım

hocam sen ne diyorsun yaw.. ben şurda yazdıklarını da anlamadım ki, bunu anlatan filmi anlıyım
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

lan madem 13 defa editledin bari büyük harfle başla
Sosyal ağlarda paylaş

film sinemaya gelmiş olsa, oyuncularını görüp elinde mısır kola ile filme giden izleyici, muhtemelen yarım saat sonra elindeki mısır ve kola ile sinema perdesine bakarken "ben kimim, nerdeyim, burası neresi,ben ne yapıyorum" diye salak salak bakar halde bulur kendini,
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında güzel film. De biraz sıkıcı. Çook fazla görsel var, bi taraftan filmin hatırlattığı çocukluğuna dönüp ilişkilerini gözden geçiriyorsun falan bi taraftan görsel bombardımanı yoruyor. İki arada bi derede kalıyor insan. Neyin ne olduğunu çözmeye çalışmak ayrı bi dert zaten, bide üstüne galaksiden girip mikroptan çıkınca iyice allak bullak oluyor kafa.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey

gayet ayık ve bilincim yerindeyken başlayıp bitirdim, fragmanını bi kaç ay önce izlemiştim. bildiğimiz normal film sanıyordum. dünya'nın oluşumuna falan girip sorgu çekmeye başlayınca, kısaca ilk 20 dk falan "buyur?" anlamına gelen bir yüz ifadesi ile ekrana baktım. nitekim şöyle de bi durum var ki, iki veya üç kere hayallere daldığımdan konuşmaları kaçırdım. geri sarıp ne dediğine iki kez bakmak zorunda kaldım. dolaylı yoldan belli bir tema üzerine düşünmeni sağlıyor film.. en azından bende etkisi bu yönde oldu.

mrs. obrien'a da aşık olduğumu ayrıca belirtmem şart tabi. hatta filmdeki ismi neymiş diye baktım, gerçekten filmde adı hiç söylenmemiş. anne baba isimsiz.. yapıyor arkadaş adamlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...