Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek sahibi olmanın zorlukları ve gerekleri..

Eternal

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar birşeyi takip ettim burda.Herkes köpek istiyor kendine..Ay ne güzel , ne şeker , yerim ya
gibi gorunen bu hayvanlar gercekten de cok iyi bir dost olabiliyor..
Ama tanrı bize öyle bir durum vermişki bazı seylerden cok cabuk sıkıldıgımız gibi bazı seylerede çok cabuk baglanabiliyoruz..
Köpeginizi aldıktan sonra hayatınızdan en basite indiriyim gününüzden kafadan 4 saatinizi feda etmeniz gerekicek..

Apartman dairesinde oturanlar için

- Sabah erken kalkıp aşagı indirmeniz gerekicek
- Aksam saati gelince indiriceksiniz.
- İş indirmekle kalmıyor tabi dairede oturdugunuz için köpeginiz sürekli 4 duvar arasında kosucak yeri kısıtlı, ( benim odam büyük hatta cok büyük ama zed e bile yetmiyordu yani )
onunla extra ilgilenmeniz gereken durumlar olucak.
- Arkadaşınızda kalamıcaksınız mesela kopeginiz evde yanlız kalıcak..Onu sabah kim dısarı cıkarıcak..Mamasını kim vericek , kim oynicak..Arkadasınız sizde kalamıcak dogru dürüst kopeginiz birini gorunce hemen şımarıcak ( sımarıcagı kesin cünkü yavru bu tutamassınız sıpaları ) üstüne atlıcak zıplıcak vs vs
- Bakın şunu Bold bir sekilde yazıcam bunu unutmayın arkadaşlar
Egerki Annemi ikna ettim tamam köpek alıcam
diyorsanız almayın annenizi ikna etme gibi bir ortam olmamalı kesinlikle..
Oda tamam oglum cok seviyorum bende kesinlikle alalım diyorsa alın..Yoksa
Örnegin aksam sevgiliniz cagırdı gel bizde kal diyor..Evde köpeginiz var..Annenizi ikna ettiginiz için onun köpeginiz üzerinde hiçbir katkısı olmicaktır arkadaşlar cünkü o siz kırılmayın diye kabul etmiştir..Aşagı indirmez hatta belki yanına bile yaklaşmaz..Tamamen yanlız sorumluluk gerektiren bir işe dönüşür bu durum..Köpeginiz de eziyet çeker sizde..
Ben antalyada yaşıyorum buralar cok rahat deniz 2km cayır bayır 50 m
ama istanbul gibi ankara gibi devasal sehirlerde köpeginizi rahat bir sekilde gezdirebiliceginiz yerler çok az heryer araba vs vs
birsürü faktör..

Neyse özetle arkadaşlar lütfen gercekten ciddi düşünün..
Sonuç olarak bir eşya almıyorsunuz o bir canlı..
Bu dediklerime şimdi kesinlikle o iştahla tamam ben herşeyi yapıcam kesinlikle mükemmel bakıcam diyebilirsiniz..
Ama gercekten kendiniz tanıyorsanız sonradan sıkılabilme ihtimalinizide unutmayın..

Teşekkür ettim..[signature][hline]BonePART, 05 Temmuz 2004 23:15 tarihinde demiş ki:
kraldan cok kralcı olmayın bi insan bişi sorduysa yardımcı olun search t hede hodoo diye baırmayın sozluk deil burası forum,insannar konusmak icin acc alıyo..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
hll be tam konusuna deginmisin walla. 1. annem kopekleri seviyo ama namaz kıldıgıı icin dokunmuyo normalde seviyo.2. babama hic sormadım ve ne diyecegini bilmedigimden annemi cevirmeye calısıyorum eet derse bitiyo olay annem eet ddi ama babama sormadım. eer alıp sonrada babam hyr derse aglarım ya 16 yasıdanyım ama aglarım . ondan ablamı bekliyorum.bense bayılıyorum atlıyacagım benim kopegi aldıktan soran usutune offff anne kopek 14 gün sonra doguyooooo
Sosyal ağlarda paylaş

bir başka konu da bağlandıktan sonra kaybetmek :( 5 yaşında köpek istemeye başladım.7 yaşında bi kangalım oldu...eve geldiğinin 4. ayı benim bacağımı parçaladı ve onu bir mermer fabrikasına bekçi yaptık.1-2 hafta sonra kurban bayramı için ankara ya gittiğimizde dalmaçyalı yavrusuna rastladık...çok istedik...babam da aldı...7 sene yaşadı ve karşı komşumuz onu zehirledi[müstakil evdeki köpeği zehirledi!gerçi hoş,adamın da çocukları benden günde 3 posta dayak yedi...ztn 2 sene sonra da adam yatalak kalıp,hakkı rahmetine kavuştu]...ztn ona çok bağlanmıştım...onun ölümü bana çok koydu...sonra bi golden ım oldu...onu da geçen pazar ben tatildeyken babaanem dikkatsizliği nedeniyle kaçırdı...bi daha da geri dönmedi...şimdi hayatımda çok büyük bir boşluk var...hem kendim üzülüyorum,hem de öyle agresif oldum ki,çevremdeki herkesi üzüyorum...73 yaşındaki babaannemi resmen ağlattım :( [utanıyorum]...bana artık yalvarmaya başladı...bi köpek daha al diye....hem onun için,hem de içimdeki boşluğu bir nebze de olsa doldurmak için bi yavru edineceğim...böylece hem ben rahatlarım,hem de yaşlı bi kadıncağızı mutlu ederim :'(
Seni çok özlüyorum BamBam :'([signature][hline]TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Sosyal ağlarda paylaş

eternal bayaaa abartarak anlatmış olayları.

ilk başta 2 hafta birisinin köpeğine bakmıştık, terrrier.
terrier olduğundan, 5 dakka apartmanın bahçesine indirip eve geri getirmek yetiyordu.

2 sene önce 16 haziranda Ayk'ı aldık,
golden retriever olduğundan sabah 45 dakka akşam 45 dakka gezdirmemiz gerekiyor.
hatta şöyle yapıyoruz.
sabahları annem veya babam,
akşamları da ben çıkartıyorum.
sabahları geç uyandığım için babam,
akşamları da babam yemeğe gittiği için ben çıkartıyorum,
sorun olmuyor.

ha 1 ay boyunca hem sabah hem akşam sırf ben çıkarmıştım.
insan "amaaan öf şimdi kim çıkartıcak" diyor.
ama,
dışarı çıkarttığında sana da gezme oluyor, köpeğinle birlikte eğleniyorsun.

minimum 4 saat nasıl geçicek merak ediyorum.
nasıl sabah 2.5 saat, akşam 2.5 saat çıkarman gerekiyor her gün.
Sana birşey olmasa da, köpeğin yorgunluktan ölür.

Annem için tek sorun evdeki kıllar.
Bu yüzden bazı yerlere halı aldık, annemin sorunu azaldı.

Ha benim ki gibi iş bölümü yapılan bir aileniz olmayabilir,
o zaman hep sizin çıkarmanız gerekebilir.
ama dediğim gibi 4 saat abartı bir rakam.

tek sorunumuz bebekliği olmuştu.
çiş alışkanlığını kaptığı an,
herşey çok daha kolaylaştı..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eternal, 16 Temmuz 2004 15:15 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar birşeyi takip ettim burda.Herkes köpek istiyor kendine..Ay ne güzel , ne şeker , yerim ya
gibi gorunen bu hayvanlar gercekten de cok iyi bir dost olabiliyor..
Ama tanrı bize öyle bir durum vermişki bazı seylerden cok cabuk sıkıldıgımız gibi bazı seylerede çok cabuk baglanabiliyoruz..
Köpeginizi aldıktan sonra hayatınızdan en basite indiriyim gününüzden kafadan 4 saatinizi feda etmeniz gerekicek..

Apartman dairesinde oturanlar için

- Sabah erken kalkıp aşagı indirmeniz gerekicek
- Aksam saati gelince indiriceksiniz.
- İş indirmekle kalmıyor tabi dairede oturdugunuz için köpeginiz sürekli 4 duvar arasında kosucak yeri kısıtlı, ( benim odam büyük hatta cok büyük ama zed e bile yetmiyordu yani )
onunla extra ilgilenmeniz gereken durumlar olucak.
- Arkadaşınızda kalamıcaksınız mesela kopeginiz evde yanlız kalıcak..Onu sabah kim dısarı cıkarıcak..Mamasını kim vericek , kim oynicak..Arkadasınız sizde kalamıcak dogru dürüst kopeginiz birini gorunce hemen şımarıcak ( sımarıcagı kesin cünkü yavru bu tutamassınız sıpaları ) üstüne atlıcak zıplıcak vs vs
- Bakın şunu Bold bir sekilde yazıcam bunu unutmayın arkadaşlar
Egerki Annemi ikna ettim tamam köpek alıcam
diyorsanız almayın annenizi ikna etme gibi bir ortam olmamalı kesinlikle..
Oda tamam oglum cok seviyorum bende kesinlikle alalım diyorsa alın..Yoksa
Örnegin aksam sevgiliniz cagırdı gel bizde kal diyor..Evde köpeginiz var..Annenizi ikna ettiginiz için onun köpeginiz üzerinde hiçbir katkısı olmicaktır arkadaşlar cünkü o siz kırılmayın diye kabul etmiştir..Aşagı indirmez hatta belki yanına bile yaklaşmaz..Tamamen yanlız sorumluluk gerektiren bir işe dönüşür bu durum..Köpeginiz de eziyet çeker sizde..
Ben antalyada yaşıyorum buralar cok rahat deniz 2km cayır bayır 50 m
ama istanbul gibi ankara gibi devasal sehirlerde köpeginizi rahat bir sekilde gezdirebiliceginiz yerler çok az heryer araba vs vs
birsürü faktör..

Neyse özetle arkadaşlar lütfen gercekten ciddi düşünün..
Sonuç olarak bir eşya almıyorsunuz o bir canlı..
Bu dediklerime şimdi kesinlikle o iştahla tamam ben herşeyi yapıcam kesinlikle mükemmel bakıcam diyebilirsiniz..
Ama gercekten kendiniz tanıyorsanız sonradan sıkılabilme ihtimalinizide unutmayın..

Teşekkür ettim..

yazdıklarında çok haklısın bende bu zorluklarından dolayı şu an köpek alamıyorum her ne kadar bayılsamda[signature][hline]sert kal,taviz verme!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...