Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Balyoz’un hakimi son anda değişti.

Loxias

Öne çıkan mesajlar

hayir "rusvet iddiasi var" aciklamasida cemil cicegin emriyle yapiliyor
"Cemil Cicek" said:

"Mahkeme başkanları zannediyorum oy birliği ile değişti. 22 kişilik kurulda eğer bir konu oy birliği ile bir karara bağlanıyorsa ortada değişmeyi gerektirecek bir durum var demektir. Bu davalarla ilgili olarak soru işaretlerini ortadan kaldırmak HSYK'nın görevdir, bir açıklama yaparlarsa iyi olur. İsterseniz buradan bir çağrı yapmış olalım, uygun görüyorsa bir açıklama yapsınlar."

tercume: ulan salaklar oyle sak diye adami gorevden niye aldiniz, biseyler uydurunda urkutmeyelim vakvaklari
Sosyal ağlarda paylaş

bu da bu konuya bonus olsun, nereye gittiginizi anlayin gencler.
"Tufan Turenc, Hurriyet" said:

Türkiye’de yargının tükendiğine inananlar giderek artıyor.
Geçen gün Uludağ’dan bir otel sahibi aradı.
Başı belaya girmesin diye adını vermiyorum.
Dertliydi:
“Tayyip Bey Uludağ’ı helikopterden görmüş ve bu oteller yıkılsın demiş. Belgelerimiz iptal edildi.”
“Kaç otel için bu karar verildi?”
“Tam 18 otel...”
Hepimizin isimlerini bildiğimiz oteller. Taa öğrenciyken gittiğimiz Beceren, Fahri de var aralarında.
Otel sahibi şöyle sürdürüyor konuşmasını:
“Bu otellerde 5 bin yatak var. Binlerce insan çalışıyor.”
“Peki size bir tazminat filan ödüyorlar mı?”
“Yok efendim. Tazminat, mazminat yok. Yıkıp gideceğiz.”
“Mahkemeye başvuracaksınız herhalde...”
Otel sahibi çıkışır gibi sesini yükseltti:
“Hangi mahkemeye başvuracaksınız beyefendi? Başvursanız ne olacak?”
Sustum.
Sosyal ağlarda paylaş

hakim nerde peki ? hani madem rüşvet var generallerin yargılanma davasına bakamaz, falance ilin falanca ilçesinde cinayet sanığının davasına mı bakacak bu hakim ? vay arkadaş adalete bak.

Zekariya Öz hakkında yapılan iddialar ne olacak peki. Geçmişiyle ilgili falan. Mesela bir toplu mezar açılmıştı. faili meçhuller oraya gömüldü deniyordu. Bu savcımız o zaman Mutki savcılarından biriymiş. iddia o ki kendisinin defin kağıtlarında izni varmış. Ne oldu çıkışmamış mı kendisi hakkında imza kuruldan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sir senin hakkında umarım bütün gazetelerde topdur gaydır diye haber çıkarda iddialar hakkında konuşuruz bizde ahah.

İlkelliğe bak bişi diyorsun "Ama iddia var efendim!"

E iddia her zaman olabilir önemli olan bir takım şerefsizler bu iddia sürecinin aydınlığa çıkma aşamasını keyfi olarak uzatmasınlar ki uzatıyorlar. O zaman ne oluyor çamur at izi kalsın oluyor. 50 bin dolar maaş alıcaklar diye bir avuç çapulcu satılık kalem işçisi bu ilkel mantığı kurdu ülkede "ama iddia var efendim" adı üstünde iddia işte. Sanki allah yargılıyor hemen 1 dk da doğru sonuç çıkıyorda beyfendiler otomatikman kafalarında yargıya varıyorlar. Böyle okumuş olacaksa millet hiç okumasın en azından beyni zehirlenmemiş olur şuna bak sıçan gibi insanlar yetişiyor ülkede yılan gibi örümcek kafalı yetersiz zekalı adamlar yetişcek resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Oldu TSK da maldı zaten. AKP uyanıklık yapıyor TSK yı darbeye teşvik ediyor bunun sebepleride çok basit:

AKP ülke kaynaklarını ciddi şekilde tahrip etti. Şu an da halkı kontrol altına alabilmek için faşizme doğru kayıyor görüldüğü üzere. Halk bunun acısını biraz çekmeli ki aklı başına gelsin. AKP çünkü 0 ı tüketecek noktaya kadar geldi elinde hiçbir kaynak yok. Onun dışında gündeminde Anayasa var. Eğer ki Anayasada federasyon olursa TSK o zaman ne yapacaksa yapıcak stratejik ve mantıklı olması gerekende bu dur. Öbür türlü hükümetin elinden saatli bombayı almış gibi olursun. Onların pisliklerini temizlersin ve 4-5 sene sonra olası iktidarları için bir çok argüman üretilmiş olur. Yani en basiti "AKP mükemmel gidiyordu özgürlüklerin önünü açıyordu reform üzerine reform yapıyordu. Ordu yönetime el koydu :(" argümanı üretilir. AKP TSK ya bunu yaptırmaya çalışıyor. Ama öbür türlü federasyon olayı AKP nin artık ne olduğunu cahil ve cahile yakın kesimlerinde görmesine yeter. Böyle bir ortamda yapılacak müdahele meşru olabilir. TSK da benim görüşüme göre bunu bekliyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

neyin darbesi abi, orduda ki tum kadrolar hukumete muhalif askerlerden temizlendi, bu saatten sonra ordu degil darbe nanik bile yapamaz

ayrica asker darbe marbe yapmasin, tasdevrine geri donmek mi istiyorsunuz?

bu adamlari artik basinizdan legal yollarla (secim falan, hem makarna komur cogunluguna sahipler hem de sayisiz hile hurda karistiriyorlar) atamazsiniz

ya bununla yasamayi ogreneceksiniz, ya ic savas cikacak ya da siz memleketten kacacaksiniz, sec birini.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok biliyorsunuz sanki TSK nın iç yapısını. TSK şu an kaynıyor kazan gibi. Şu an TSK üst düzey yöneticileri Atatürkün Büyük taauruza başlamadan önceki Mecliste yaptığı telkinlerin aynısını ordunun geneline yapıyor. Herşeyin bir vakti var diyorlar kısacası. Salak mı adamlar şu durumda bir işe girişsinler. Eğer girişirlerse Amerikanın parmağı vardır girişmezlerse adam akıllı meşrutiyet ilanı gibi birşey olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahat olma durumu filan değil biz sıradan vatandaş olarak üzerimize düşeni yapmadık akp ile mücadele edemedik ve adamlar federasyona kadar geldi. Fakat federasyon Cumhuriyetin ortadan kalkmasına 1 adım kala gibi birşey. TSK da Cumhuriyetin korunması ile ilgili taraf olduğu için onlar el koyacak bu duruma. Bizim yapacağımız şey ise adam gibi muhalefet etmekti. Gerçi edenlerin hepsini içeri aldılar faşizme doğru gidiyor ülke son sürat ama TSK nın bu konuda yapacağı birşey yok onun yetki alanına girmez. Bunu halk çözecek halkın sorunu bu. Sivil toplumun çözeceği sorunları TSK çözemez. Halkın şu anda yapacağı tek şey kendisine muazzam bir muhalefet aygıtı inşa etmektir. Çünkü iktidarınızıda dizayn eden adamlar muhalefetinizi dizayn ediyor dolayısıyla birşey yapılmıyor. Zaten şu aşamada yapılacak şeyler kısıtlı direk içeri alınabilirsiniz artık çok güçlendiler. Okumuş insanlar olarak ülkedeki şu gerginlik ortamını azaltabilirsek insanları sükünete davet edebilirsek en büyük kazancımız bu olacaktır çünkü kirli ve kanlı eller ülkemiz dışından çok büyük oyunlar planladılar ve sahnede yine bilinen oyuncular var.
Sosyal ağlarda paylaş

refah partisi zamanlarını özlüyorum lan cidden. en azından ne olduğu belliydi adamların. açık açık mertçe söylüyorlardı amaçlarını. şu an ki gibi kaypaklık yoktu yani.

suç bizim kısmına hem katılıyorum hem katılmıyorum. katılıyorum çünkü gidip oy kullanmaya üşendim son 2 seçim. katılmıyorum çünkü din üzerinden ucuz siyaset her türlü muhalefete karşı üstün gelecektir nasılsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Abi çok biliyorsunuz sanki TSK nın iç yapısını. TSK şu an kaynıyor kazan gibi. Şu an TSK üst düzey yöneticileri Atatürkün Büyük taauruza başlamadan önceki Mecliste yaptığı telkinlerin aynısını ordunun geneline yapıyor. Herşeyin bir vakti var diyorlar kısacası. Salak mı adamlar şu durumda bir işe girişsinler. Eğer girişirlerse Amerikanın parmağı vardır girişmezlerse adam akıllı meşrutiyet ilanı gibi birşey olur.

cok biliyorsunuz tsknin ic yapisini diyipde ardindan boyle ufurmekde guzel bi celiskiymis, tebrik ettim seni. neyse genc takil sen, ha buyuk taaruz ha askeri darbe hepsi ayni sey nasilsa

izmirden denize dokersiniz akpyi artik ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

Soris said:

cok biliyorsunuz tsknin ic yapisini diyipde ardindan boyle ufurmekde guzel bi celiskiymis, tebrik ettim seni. neyse genc takil sen, ha buyuk taaruz ha askeri darbe hepsi ayni sey nasilsa

izmirden denize dokersiniz akpyi artik ^^

Büyük taaruzda Mustafa Kemal meclisi nasıl telkin ediyorduysa şimdide TSK kendi içinde böyle bir telkin yapıyor örnekleme bu. Ama zaten akp denize dökülebilir çünkü yunanlılardan bir farkı yok adamların kendilerini karakter olarak algılamıyorum ben Tayyip konuşmuyor karşımızda ABD konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha çok zeki arkadaşlarım
hsyk'nın oy birliğiyle aldığı karar var, yani hsyk'nın referandum öncesindeki üyeleri bile "evet bu adam burada görev yapmasın" demiş. öyle gastede haber çıkmış da bilmemkim iddia etmiş de falan değil yani, bu işe bakan kurum hsyk'dır, yapılan açıklama da gayet nettir.

başka gezegende yaşayan arkadaşlar da var, çok enteresan bulgulardan bahsediyolar, hayretle okuyorum. darbecilere "muhalif" diyen mi istersin, akp darbeyi kışkırtıyo diyenler mi istersin..ha bi de iç kademe kaynıyomuş, kaynaya kaynaya noluyo? tutuklama sonrası koşaner erdoğanla görüşüyo, olan bu.

hayır faşizm görmesek, ülke faşizme gidiyo dicez cidden..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...