Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Roqq said:

Oyun lowda sorunsuz çalışıyor, ancak tek sorun arada sırada 2 saniye donup tekrar düzeliyor filan. Pek oynama fırsatım olmadı gerçi, bu akşam daha detaylı bakıcam.

One hand + Shield yapacam karakteri. Yorumlara bakıldığı zaman tek başına yeterli değil gibi sanki. İlla büyü yada yay filan kasmam mı lazım ?

Nexus performans dllsini at oyun klasörüne
Nexus performance
eskisini yedekle tabi nolur nolmaz.. ben shield+ one hand gdiorm ama ok tabi şart yanında. byü işleri bana göre diil anca potlar yetmeyince heal basıorm..

not düşim yazıldımı bilmiorm da Q favori menusunde, item üzerine gelip 1-9 arası tuşlarla kısayol atayabliorz.. left-right ayıramıorz bildiim kadarıyla ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

lydia tanklamasa master baya zor açıkçası benim için, o tanklıyo full epic dwarf setiyle bende arkadan kılıç ve büyüyü dans ettiriyorum

Yes aynen. Hani heavy armor var ama kalkan olmayınca 3 vuruşta falan inebiliyorum. Lvl20de şu kaçmalı göçmeli dragon shoutu yeni aldım bakalım belki onla bişeyler yaparız dodge falan.

Bu arada enchant kasmak için kendi silahıma soul drain basmak istiyorum ama vendorlarda yok animus yok binding yok bilmemne souldrain yapan bi sürü farklı suffixli item var. Bunlardan hangisini alıp kırıp enchantlemek lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Methral said:
Nexus performans dllsini at oyun klasörüne
Nexus performance
eskisini yedekle tabi nolur nolmaz.. ben shield+ one hand gdiorm ama ok tabi şart yanında. byü işleri bana göre diil anca potlar yetmeyince heal basıorm..

not düşim yazıldımı bilmiorm da Q favori menusunde, item üzerine gelip 1-9 arası tuşlarla kısayol atayabliorz.. left-right ayıramıorz bildiim kadarıyla ama.

Bethesda'nın forumuna baktım da sorunun çözümünü bulamamışlar. Gelecek patch için bişiler yapılacakmış. Burada ki olay nedir ? Nexus performans nedir abi ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Bethesda'nın forumuna baktım da sorunun çözümünü bulamamışlar. Gelecek patch için bişiler yapılacakmış. Burada ki olay nedir ? Nexus performans nedir abi ? :)

adam dll içinde bikaç tweak yapmış anladığım. biraz daha smooth oldu bende. grafikleri düşürme olayı falan diil ama. bilemedim tam.
Bide şöle bişe var. Fps limiter yapmış: Nexus FPSLimiter aynı dll'ye itafen olduğu için ikisinden birini kullanabilioruz tabi. paket içindeki cfg'yi de oyun klasörüne atıp ondan ayarlıorz artık 30-60 fln. belki stabilleştirebilir bi dene derim..

map üzerinde hareket ederken kısıtlamalara gcık olanlar varsa benim gibi, skyrim.ini sonuna şunu eklesinler:

Map Unlimit

[MapMenu]
fMapWorldMaxPitch=360.0000
fMapWorldMinPitch=0.0000
fMapWorldYawRange=3600.0000
fMapWorldTransitionHeight=13000.0000
fMapWorldMaxHeight=130000.0000
fMapWorldMinHeight=1300.0000
fMapWorldCursorMoveArea=0.9000
fMapWorldHeightAdjustmentForce=100.0000

bu modun tam versiyonu şöle bişe yapablio:

Ubermap
http://www.youtube.com/watch?v=kElxR6PIacI&feature=player_embedded

hem biraz spoil edio hemde fazlaca kasıo, dengesiz oluo, bazı yerleri hiç yüklemio havada marklar görüosn fln o yzden kendi kafama göre kırptım ben. gonderdiğim versiyon hareket kısıtlamalarını falan kaldırıo sadece...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Sam sam

Sam Morthal'ın üstünde 2 crypt var Folgunthar ve Ustengrav girişleri yok questle falan mı giriyor ben mi bulamıyorum.

Level 38 ulaştım haritanın kuzeyi ve güneyi full açık doğu ve batı kaldı,gitmedim bir kaç Hold daha var.Epic bir dungeon yada birşeyler var mı bilmem gereken yada denk gelmem :) Ne kadar ilerledin sen,neleri yapmadın ?

Bu arada 8 mask var diyorlar oyunda 4 adet bulabildim ben,gerçi ight armor olanı buldum işimi baya görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm 58 tane yer temizledim artık adlarıda karıştırıyorum, pek etkileyen bir şeyler çıkmıyor,sneak archery ilerledim bs falan full enchant ilerletiyorum şimdi gerçi masterda baya zor oyun ancient dragon yanımdan uçarken ruhum bedeni terk ediyor.Adept çevirip kesiyorum artık dragon gördüğümde.Sneak olmasa dungeonda yalanda alt seviyeler tadı çıkmıyor malesef ki.

Var mı gidilmesi gerekn yerler doğu batı ve güney yönlenlerinde,aynı tip ise holdların questleri yapıp maine döner bitiririm oyunu.

Alchemyde over power bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

abi acil soru, yazılmış olabilir. arama yapmadım kusura bakmayın.

the forsworn conspriacy yardım acil

şehirdeki kadın cinayeti ile başlayan quest. elfe yardım ediyoruz. hatta gizli buluşma yapıyoruz falan. oynayan bilir.
the forsworn conspriacy deki en son guardlar geliyor ve işte sen ortalığı karıştırdın, bütün suçu sana yüklüyoruz. mine larda hayat boyu zindan diyor adam. illa gitmek mi zorundayız abi? o kadar item var, gidicek hepsi vs? daldım adamlara, tüm şehir üstüme geldi. quest patladı vs. ne lan bu. yapan varmı bu quest i?

Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

Sam Morthal'ın üstünde 2 crypt var Folgunthar ve Ustengrav girişleri yok questle falan mı giriyor ben mi bulamıyorum.

Level 38 ulaştım haritanın kuzeyi ve güneyi full açık doğu ve batı kaldı,gitmedim bir kaç Hold daha var.Epic bir dungeon yada birşeyler var mı bilmem gereken yada denk gelmem :) Ne kadar ilerledin sen,neleri yapmadın ?

Bu arada 8 mask var diyorlar oyunda 4 adet bulabildim ben,gerçi ight armor olanı buldum işimi baya görüyor.

spark'ın dediği gibi ustengrav main quest mekanı, demin yaptım. iç savaş serisini bitirdim (önemli not: düşmanın başkenti yıkılıyor ve bütün quest, vendor, npc'leri telef oluyor, zor yoldan öğrendim) ve şimdi main quest'e döndüm, bir süre ona devam edeceğim. inv ile boğuşmakla geçti çok zamanım ama lvl 34 şu anda. düşük lvl'ken girmek istemedim fazla mekana çünkü ne lvl'da girersem öyle kalacaklar. avatar modunda gezerken 1-shot olsun istemiyorum herşey.

companion ve wintrhold koleji olaylarına sadece girdim, ileride yapacağım. 4-5 düzine quest birikti işte bakalım acelem yok. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...