Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizcede ?

Angelotti

Öne çıkan mesajlar

Evet bana karşı bir haksızlık yapılmıyorsa ben de sesimi çıkarmam, siz çıkarır mısınız ?
Bir de haksızlık kavramını açmak lazım. Başkalarının haklarını mı savunmam gerekiyor. Kimdir onlar falan filan..

said:
Sam, 13 May 2003 00:26 tarihinde demiş ki:
kendine yapılmayan bir haksızlığa karşı bir söz söylemek gereğini hissetmezsin yani adiemus?[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

eğer sen varsan, parmağını bile kıpırdatmadan bu kötülüklere nasıl katlanıyorsun?

;)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

çocuklar duymasının bayağılaşması çok doğal ve bence en önemli neden tgrtdeyken ve atv de ilk başlarda belirli bir şevkle yapıyodular işi kendilerini gösterme çabası vardı şimdi paraya kondular inanılmaz derecede popüler oldular gerek duymuyorlar ne koysak alır bunlar nasıl olsa mantığıyla ilerliyorlar
biraz kafa yorsalar çok daha güzel şeyler çıkamaz mı? bence çıkar.
buna örnek yerli ve yabancı bir çok dizi var (ismini de verelim married with children / tatlı hayat)
ama dediğim gibi bir anda öyle bir patlama olunca adamlar da salıyor tabi ki işin ucunu
insan üstü beklentilerde bulunmamak lazım bence çok da doğal.
özenti tartışmasına gelince, bence böyle bir genellemenin ne kadar yanlış olduğunun bunu yazan arkadaş da farkındadır.
bir anlık gazdır, gelip geçer, olur, olmalıdır...
:)[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

Pff ne alakası var ki. Kötülük yok ortada. Arkadaş en başta tüm cnbc izleyicilerini özenti demiş. Ben biraz daha şekil verdim onun söylediklerine. Tabi ki öyle değil zaten ben de izliyorum south park ve simpsons ı. Cnbc izleyenelr özentidir demek tüm Türkler müslümandır falan gibi bişe demekle eşdeğer zaten. Bir o kadar da saçma. Haksızlığa falan uğrayan yok burda. Sadece cnbc-e izleyicilerinin bir kesiminin başkalarına özenmeleri sonucu o kanalı izlediklerini söyledim. Öyledir de yani etrafınızda da mutlaka vardır öyle tipler.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
general83, 13 May 2003 01:01 tarihinde demiş ki:

buna örnek yerli ve yabancı bir çok dizi var (ismini de verelim married with children / tatlı hayat)
:)[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin

Eheh örnek vermene gerek yok. Senaristinin yaratıcılığından mıdır bilinmez çocuklar duymasın hedesi married with childrenın neredeyse kopyası halinde. E yazıktır, günahtır, terbiyesizliktir. Sonra çıkıyorlar orda burda başarı başarı geveliyorlar. E itici geliyor haliyle. Pek seveni de kalmadı zaten kanaatimce.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

haksızlık da bir kötülüktür, sen "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" deyip de böyle bir imza kullanınca doğal olarak bir ironi çıkıyor ortaya..

bu konunun haksızlık olup olmadığına gelince: bir kanalda yayınlanan programların genelini kaliteli bulduğu için o kanalı öven insanlara özenti deniyor, sonra da basmakalıp türkücü dizilerini takip etmekle kıyas ediliyor durumları..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

İroni falan yok konuyla alakasız geldi bana soru. Yani bu durumda bi haksızlık yok ki başkalarını bu haksızlıktan kurtarmaya çalışayım falan anlamında söyledim onu. Belki iyi ifade edememişimdir neyse.

Ayrıca belirli bir karar mercii yok basma kalıp türkücü dizilerinin mi yoksa hep belirli düzeyde diziler veren bir kanalın dizilerinin mi iyi olduğu kararına varabilen, ki olamaz da zaten. Kimi müslümandır kimi budisttir kimi dinsizdir hehe herkese göre herşey değişir yani söylemek istediğim.

said:
Sam, 13 May 2003 01:17 tarihinde demiş ki:
haksızlık da bir kötülüktür, sen "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" deyip de böyle bir imza kullanınca doğal olarak bir ironi çıkıyor ortaya..

bu konunun haksızlık olup olmadığına gelince: bir kanalda yayınlanan programların genelini kaliteli bulduğu için o kanalı öven insanlara özenti deniyor, sonra da basmakalıp türkücü dizilerini takip etmekle kıyas ediliyor durumları..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

bu tartışmada haksızlığa uğramaktan kurtaramazsın kimseyi zaten çünkü haksızlığı yapan sensin.. :)

o karar mercii birkaç sayfa önce sen gibiydin, insanlara özenti diyordun.. hadi diyelim sen karar mercii olmasan bile 'kalite'nin aşağı yukarı bir tanımı vardır. din mensubu olmakla zevk sahibi olmak arasında da bağlantı kuramadım?

bir de lütfen hemen bir üstündeki mesaja quote yapma, gereksiz şekilde uzuyor sayfalar ve okuması zorlaşıyor sonradan..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten de bi Harsh Realm gibi bira alıp yatarak izlencek izledikten sonra gtazla şarap içilcek dizi görmedim..
yuh yani asmalı bağ bahçeleri fln çekceğinize böyle bişiler ceksinler..
çocuklar duymasında REklamlara çıkıyo nie çıkıyo para için..
SAna da o kadar para verseler neler yapardın bi bilsen...[hline]I Turned Off The Light
And Murdered Dawn..
KoC
Sosyal ağlarda paylaş

Pff anlaşamıyoruz sanırım cnbc-e izleyenlerim tümü özentidir falan demedim ben. Kim özentiyse onun tanımını da yaptım. Fikrim budur değişmez, zannımca bu hep böyle kalacaktır. Çok uzadı bunaldım.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

Ç.Duymasın konusunda artık kusma noktasına geldim.Heheehe abicim,layt erkeksin,o selami'nin hahahaha hehe türü kabus dolu esprilerden başka bir şey olmayan bu diziyi izleyenleride tebrik etmek lazım

kardeşim o selami karakterinin inanılmaz itici bir tonla çıkardığı ahahahaha gülüşünü her kızdığında yapıyor ve beni delirtiyor.

bizim mahalle de ortalık,kız arkadaşlarına taş fırınım diye kabalık yapıp,laf atan erkek çocuklarla dolu.

Daha örnek çok.
Bir de yararı var diyorlar.

[Bu mesaj StarAdam tarafından 13 May 2003 09:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Biz cnbc-e izleyen herkes ozentidirmi dedik ?
Bazi insanlar cnbc-e izleyince yada yabanci muzik dinleyince kendilerini entel,yenilikci,olayi asmis,new generation felan saniyorlar benim lafim onlara.
kabul edyiorum guzel dizileri olabilir guzel filmleride olabilir.Ama bazi kisiler dizileri yada filmleri icin degil "cnbc-e izliyor adama bak bea asmis olayi artik "denmesi icin izliyor.

Ayrica benim nickime piyer loti ozentisi felan dendi o yuzden cevap verdim.
Bide yok mahsun kirmizigul sesiyle geldide niye kendi sesini kullanmiyo felan denmis.Adamin sesi o karaktere uymuyordur o yuzden.(mahsun kirmizigulun dizisinin kalitesiyle alakali bi bilgim yok star izleyemedigimden. ama kaliteli bir diziyse kim oynarsa oynasin izlerdim)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi durulmaz bu ülkede ben bu topicte buna karar verdim... birileri çıkıp kaliteli ve rating kaygısı olmadan bir kanal açıyor... ve başarılı oluyor onu bile özentilik, coolluk için izleyenler var diyorsunuz. Belki ağır kaçacak biraz ancak bu özentilikten izliyolar diyenler demek ki arkadaş seçerken bu gibi şeylere dikkat ediyorlar gibi geliyor bana. Yani bana ne kimin ne izlediğinden... kimseyi televole yada zalim izliyor diye kınamam aşağılamam, aynı şekilde kimseyi de cnbc-e veya history channel izliyor diye yüceltmem yani... ;)
Sosyal ağlarda paylaş

yapma ya.. animal planet izlesem peki?[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 13 May 2003 11:21 tarihinde demiş ki:
yok abi durulmaz bu ülkede ben bu topicte buna karar verdim... birileri çıkıp kaliteli ve rating kaygısı olmadan bir kanal açıyor... ve başarılı oluyor onu bile özentilik, coolluk için izleyenler var diyorsunuz. Belki ağır kaçacak biraz ancak bu özentilikten izliyolar diyenler demek ki arkadaş seçerken bu gibi şeylere dikkat ediyorlar gibi geliyor bana. Yani bana ne kimin ne izlediğinden... kimseyi televole yada zalim izliyor diye kınamam aşağılamam, aynı şekilde kimseyi de cnbc-e veya history channel izliyor diye yüceltmem yani... ;)

Olayın özüne inmişsin tebrikler...
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediklerimi adiemus demek istedigim gibi aktarmis kirdigim arkadaslardan ozur diliyorum tabirim biraz yanlis olmus. Turkuculer yabanci insanlar degil arkadaslar biziz onlar. Ki izlemiyorum dizileri turku falan da dinlemem neo classical rulaz.[hline]Nefret etme! Özgürlüklerini kısıtmaktan başka bir şeye yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 13 May 2003 15:51 tarihinde demiş ki:
yapma ya.. playboy channel izlesem peki?[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!

Nası yani ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adiemus, 11 May 2003 01:01 tarihinde demiş ki:
Nerde ne özenti varsa cnbc-e diye diye geziyor.Bazen güzel filmler çıkıyo ve south park ile simpsons güzel gerisi fos ama naparsın özenti millet entel takılacak ya çok gülüyorum hehe.

said:
Adiemus, 12 May 2003 23:56 tarihinde demiş ki:
kaldı ki cnbc izleyenlerin tümüne özenti falan demedim. Kendi izleyicisinden çok o kanalı izleyen kişilere özenen kişiler tarafından seyredildiğini söyledim ben. Öyle bir genelleme yapmak yersiz olurdu zaten.

Keşke ilk mesajında da,ikinci mesajında konustugun gibi açık konussaydın..biraz geç oldu da.[hline]Everything is about Sex,Drugs and Rock n' ROLL !

The Anarchist Reality is Imprisoned by Self-control and Time
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 13 May 2003 18:13 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 13 May 2003 15:51 tarihinde demiş ki:
yapma ya.. playboy channel izlesem peki?[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!

Nası yani ;)

playbol channel? playboy tv'yi kastetttin sanırım? :)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...