Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

http://askerleranlatiyor.blogspot.com/

mokoko

Öne çıkan mesajlar

şu ülkede "bulvar" gazetesini çekiştirirken tuvaletin kapısını kırdığı için dayak yiyenler var.. bu adamlar "haksız yere dayak yedik" diye anlatıyorlar etrafa hani..

üstelik askere eziyet etmek isteyen manyak çavuşlar dövmez, ya abuk subuk görevler verir (bkz: yaprak nöbeti) yada yapulan işi tekrar yaptırır vs.

askerde her önüne gelene "gözünün üstünde kaç var" diye dayak atılmıyor..

sonra kalkp adam der mi ki "tuvalette 31 çekmeye girdik gazeteyi paylaşamadık o arbedede kapıyı kırdık komutandan bu yüzden dayak yedik" der mi adam?
Sosyal ağlarda paylaş

o da değil hani yol kenarında çalışan erleri görüp teftiş etmeye makam arabasından inen paşa dişleri dökülmüş, çürük vs eri görünce "böyle asker olmaz, bu çocuğu götürün dişlerini yaptırtın" emrini verip adamın belki de hayatı boyunca sahip olamayacağı diş tedavisini de görebiliyor askerde.. ama tabiibunu yapan adam "paşa" öyle subay fln değil

hani tama ordunun içinde kötü işleyen şeyler de var ama benzerlerini siz olağan iş hayatınızda da daha farklı şekilerde yaşaya bişiyorsuznu.. tuvalet temizlemiyorsunuz ama "gece vardiyaya kalıyorsun şu raporlardaki rakamları excelden sisteme c/p yapacaksın" diye angarya işe de koşturulabiliyorsunuz

"mobbing"se mobbingi de her yerde yaşayabilirsiniz

ha bunları insanların gözüne sokup sokmamak size kalmış
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

abi olay orada yazılanların absürd olması değil, olay tskyı sütten çıkmış ak kaşık görmek. tsknın yaptığı herşeye vardır mantıklı bi sebebi diyip biat etmek. bu siteyi yapanlar da ekstra salak, bu yaptıkları yüzünden tsk puan kazanıyo işte

Bu daha çok manevi duygular ile hareket eden partilerde var sanki^^
Sosyal ağlarda paylaş

hayır askerlik yapmasam yerim belki de ulan adamlar çiçek gibi baktılar valla(8.mekanize piyade tekirdağ).

Haa askerde dayak yiyen birkaç kişi gördüm bu olaylardan biri.İçerde hap/uyuşturucu benzeri bişey satarken bir başka satıcıyla kavgalı olup da onu jiletlemiş bir bela.Eee bu herife de müstehak.

yemekler dena diildi temiz hava egzersiz derken kendimize geldik.

Özünde silahlanmaya karşıyım ama durum habire Orduya bok atma durumuna geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o paşa bi örnek, iyi bi örnek, erin birine ibnelik yapan çavuş da kötü örnek. bireysel örnekler onlar. tabii ki o kadar adamın olduğu yerde arada bi kaç hıyar çıkacak ona bişey diye yok zaten. tsknın çalışma mekanizmasındaki genel çarpıklıktan bahsediyoruz. üniversite mezununa 6 ay resmen hapislik hayatı çektirmek gibi mesela. silah eğitimi 6 ay mı sürüyor hayır. ya da üni mezunu olmayan bi adamı amele gibi kullanmak mesela. ortada dönen baya sağlam bi para var bu parayı döndürmek için de insanlar gereksiz kullanılıyor. ha buna karşı argümanlar olarak, o adam orda okuma yazma öğreniyor, o adam orda olmasa zaten işsiz kahvede pineklicek gibi şeyler gelicek de onlar ülkenin ayıbı. bunları düzeltmek için de çaba harcanmıyor, hem de bu saçmalıklara destek verilmiş olunuyor. askerlik eğitim öğretim yuvası, işsiz barındıran, adam oyalayan biyer değil, harp durumunda silah kullanması, takım çalışmasını bilen adamlar yetiştiren biyer olsun o zaman. 12 ayda değil 2-3 ayda olacak şeyler bunlar. gereksiz işlere luzüm yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bana sorsan o silah eğitimi de olması isteyen kamu hizmeti yapsın o süre de ama illaki olacak deniyorsa olması gereken o. patates filan soymayı, paşalara eğlence gecelerinde servis yapan adamları da geçtim hiç bişey yapmadan 12 ay bomboş oturan adamlar var orda. istihdamın verimsiz kullanılması işte bu. genç nüfusumuz var diye övünüyoruz bi de, nası kullanıyoruz sonra. acayip saçmalıklar bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

TSK da birşeyler düzeltilecekse bunu gerçekleştirecek olan güç yine TSK dır. Bu siteyi yapan insanlar gibi insanların amacı ise üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Ya da diğer bir şekilde bu kızımız evlenme yaşına geldi tamam ama siz bu kızı geneleve yollamaya çalışıyorsunuz. Bu durumu da kızın mutluluğu, daha iyi bir yaşam sürmesi gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Buna karşı çıkan da kızın mutluluğunu istemeyen gericiler oluyor. Halbuki herkesi kendiniz gibi satılık sanıyorsunuz. Olay TSK ile alakalı değil olay birey ile alakalı. Yanlış yapıyorsa herkes yapıyor. Doğru davranan TSK içinden de kovuluyor memurluktan da kovuluyor. Fark etmiyor. İyi olana doğru olana saldırma güzel olanı yıkma eğilimi gittikçe artıyor. Hastalıklı insanların sağlıklı insanları hastalıklı olarak tanımlama eğilimidir bu. Zombilerin insanlara saldırma arzusudur. Türkiyenin her yerinde oluyor bu TSK içinde de olması çok normal. TSK gibi bir kurumun ise bunları önleyememesi çok da normal değil. İşin tehlikeli tarafı ise TSK ya yapılan bu saldırıların TSK nın bu saldırılara karşı vereceği cevapları meşrulaştırması gibi saçma sapan bir yola doğru gitmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu yaprak nöbetine değinmek istiyorum

olay yanlış hatırlamıyorsam manisa da oluyor hatta istihbarat bölüğünde

bu medya ile gilili ya da telekomünikasyonla ilgili bölümlerden mezun (teknik lise, önlisans, lisans) insanları genelde istihbarat bölüklerine alıyorlar; telsiz operatörü, karargah içi yayınlar vs için

ama genel çalışma süresinin bitiminwe çok zaman kalırsa bu adamlara yaptoıracak iş bulamadıklarından yaprak nöbeti verilir, yaprak nöbeti dediğimiz şey de ağacın dibinde beklemek, ve yyere düşen yaprağı yanındaki çöp torbasına atmak..

işi biten adamı yatakhaneye de gönderemiyorlar kantine de ki anladığım akdarıyla o mekan paşalarca sık siyaret edilen ve sıkı denetim altında olan bir yermiş biraz da bundan ötürü abuk subuk ama yorucu olmayan görevler vermeleri gerekiyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

Birbirinden farkli isleyen 800bin kafaya ayni disiplini daha baska sekilde verebilecegini dusunen varsa buyursun sunsun fikrini proje olarak.

Bir de askerlik hakkinda anlatilanlardan daha fazlasini bilmeyen bebelerin aglamalari cok belli oluyor be. Yapmayin etmeyin. Salak durumuna dusuyorsunuz. Hepsini gectim azicik burunmeye calistiginiz kalibin adami olup kendi fikirlerinizi uretmeye calisin bari. Sagdan soldan ne duyduysaniz aynisini noktasina virgulune kadar geciriyorsunuz suraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Birileriniz savunuyor "TSK öyle değil, kesin bildiği var!", diğerleri "böyle böyle olaylar oluyor, niye savunuyorsunuz?" diyor.

Her iki tarafıda var askerliğin bunu tartışmaya gerek yok. Herşey oluyor orda, iyiside var kötüsüde var. Ben rahat yaptım askerliği, albay habercisiydim, bütün gün oturuyordum. Adam şeker gibi adamdı zaten, koruyordu da askerini. Ama başka adamlar vardı insana işkence çektiriyorlardı. Durup duruken üste turuncu alarm verip milleti uyandırıp koşturuyor, ambulansları, itfaiyeyi üstte sirenle döndürüyor, sonra "gidin yatın hahah" diyordu, sonra amiralden falan azar işitiyordu haliyle.

Başka birliklere bakıyorsun sert bölük komutanları oluyor. Güvenlik bölüğü sürekli azar işiten, çalışan, sürünen adamlardan oluşuyor. Çünkü öbür türlü laf anlamayacak adamlar hepsi. Ama işte o bölüğede seçilmişler gidiyor. Arada tabi yanlış gelenler var, görüyorsun. İşte o adam için eziyet oluyor. Hem devrecilik görüyor gram beyni olmayan adamlardan, hemde bölüğün yükünü çekiyor.

Şimdi o adam için askerlik hikayesi farklı. Gelip küfür edebilir ve haklı. Kimse bişey diyemez.

Kimisi hak ediyor, kimisi etmiyor. Kimisi rahat, kimisi acı çekiyor.

Bana kalırsa zorunlu askerlik kalkmalı tamamen. Ben rahat olsam bile gereksiz bir süreç olarak görüyorum. Ne bana, ne mesleğime, ne de kendime birşeyler katabildim. Eskiden piano çalardım, Albay'ın pianosunu çalıyordum ilerletmek için, ona bile kılıf bulup engelliyorlardı alt rütbeli komutanlar. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

"Malatya'da askerlik yaparken hemşehrim de olan bir teğmen mutfak onbaşısına “oruç falan tutmasınlar” diye söverek talimat verince yanımdaki asteğmen arkadaşımla aynı anda "Nasıl yani!" diye tepki verdik. Ben hızla arka cebimdeki mermiyi çıkarıp G3'e sürdüm, bunu tekrar söylemesini istedim. Teğmen arkasını dönüp oradan ayrıldı ve bir daha geri dönmedi." said:

hahahah yok artık
ama nasıl içkiliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Flassh said:

"Malatya'da askerlik yaparken hemşehrim de olan bir teğmen mutfak onbaşısına “oruç falan tutmasınlar” diye söverek talimat verince yanımdaki asteğmen arkadaşımla aynı anda "Nasıl yani!" diye tepki verdik. Ben hızla arka cebimdeki mermiyi çıkarıp G3'e sürdüm, bunu tekrar söylemesini istedim. Teğmen arkasını dönüp oradan ayrıldı ve bir daha geri dönmedi." said:

hahahah yok artık
ama nasıl içkiliyim.

AHAHAHAHAHA Cok iyiymis bu.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

adam 1000km yolu komutanın karısına istediği marka yoğurdu almak için gitmiş.

mokoko said:

adam 1000km yolu komutanın karısına istediği marka yoğurdu

mokoko said:

adam 1000km yolu komutanın karısına istediği

mokoko said:

adam 1000km yolu komutanın

mokoko said:

adam 1000km yolu

mokoko said:

1000km yol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...