Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SWG'de bayan karakter açan erkekler

Bowabe

Öne çıkan mesajlar

Revenant kardeş,ben şunu açığa kavuşturayım. Ben bütün female char açanlar bozuk kişilikliklidir diye bi genelleme yapmadım. Ama öle bozuk kişilikli insanlarda var demek istedim. Yani mesela daha öncede dediğim gibi bende meraktan açtım female char, nası koşturuyo görmek için filan hehe..

Zed'in söylediği gayet mantıklı bi neden gibi gözüküyo..

[Bu mesaj Bowabe tarafından 10 February 2004 17:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bowabe, 10 February 2004 16:41 tarihinde demiş ki:
Revenant kardeş,ben şunu açığa kavuşturayım. Ben bütün female char açanlar bozuk kişilikliklidir diye bi genelleme yapmadım. Ama öle bozuk kişilikli insanlarda var demek istedim. Yani mesela daha öncede dediğim gibi bende meraktan açtım female char, nası koşturuyo görmek için filan hehe..

Zed'in söylediği gayet mantıklı bi neden gibi gözüküyo..

[Bu mesaj Bowabe tarafından 10 February 2004 17:00 tarihinde değiştirilmiştir]

unutmaki erkek karakter açan bozuk kişilikli olanlarda var..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

Ek olarak şunu söylemek istiyorum;

erkeklerin bayan ya da bayanların erkek karakter yaratmasını illaki anlamak zorunda değilsin, her şeyin bir sebebi olacak diye bir kuralda yoktur.

Buraya post yazanların hepsi o veya bu şekilde bir bayan karakter açmış, sen burda "anlamak istiyorum neden böyle yapıyorsunuz" dediğinde ister istemez o kişileri yargılamış oluyorsun, bırak herkez istediği cintiyet ile oynasın ve hala cevabını alamadıysa bu konuya atılan mesajları 10-15 defa baştan okumanı tavsiye ederim..

Bunlarda benim fikirlerim..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

İki şey diycem:

1) İstanbul Yeditepe ve Maltepe Üniversitelerinde İngilizce öğretmeni olarak görev yaptığımı, İngilizce Öğretmenliği Mezunu olduğumu, 3 yıl boyunca (anadili İngilizce olan) Gana Cumhuriyeti Konsolos yardımcılığı yaptığımı ve son iki senedir aralarında AMD gibi şirketlerin bulunduğu birçok yabancı kuruluşun çevirilerini yaptığım gerçeğini bi "ölçüt" olarak kabul edebilrseniz "imzadaki ingilizce yanlışı" olayına açıklık getirmek istiyorum:
If I seem superhuman - İnsanüstü görünüyorsam
If I seem to be superhuman - İnsanüstüymüşüm gibi görünüyorsam.

Her ikisi de anlam olarak yakın olmakla beraber gramatik fark var aralarında, kafiye için falan da kısaltılmamış. Ayrıca insanların uzman olmadığı konuda eleştiri düzeltme yapmalarını doğru bulmuyorum.

2) Zamanında bu forumlarda çok eleştirildi şu eleştiri sistemi:
(Örnektir)
A: Boğaziçililer toptur
B: Höö nasıl ben de boğaziçiliyim
C: Eee ben de?
A: ..... ben "bütün Boğaziçililer" demedim zaten.

olmaz, madem hepsini kastetmiyosun o zaman isim vereceksin. Misal "Ahmet kettemoorda kadın karakter açmış, bence rahatsız" diyeceksin.

Ayrıca ben mono (hilikus)'un erkek olduğuna inanmıyorum, 3 senedir telefonla konuşuyoruz ama bence her defasında babasını veriyo :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk bu topic'i açarken her zamanki gibi şöle düşünmüştüm: Ben bi topic açarım.. Benim gibi düşünen ve düşünmeyen insanlar olur.. onlar kendi aralarında tartışır ve bende tartışmanın içinde olurum.. Ben nerden bililiyim female charların bu kadar populer olduğunu.. bilseydim walla açmazdım böle bi topic filan.. Bi tek Enginar dedi:
"Hayatta female karakter açmam, açanada karışmam. (sadece nedenini sorarım :P)" diye..

Yani herkes açıyodur female char denemek için ama ciddi ciddi bu charlarla oynayan, skill kasan arkadaşların sayısı da bi hayli fazlaymış anladığım kadarıyla..

(Önce şunu söyliyim benim bi UO geçmişim yok ve orda olaylar nasıl oluyo bilmiyorum...) Şimdi gelelim bozuk kişilikli insanlar derken kimleri kasteddiğime.. Eğer adamın biri female char açıp erkek oyuncuları kullanıp istediği gibi yönlendiriyosa, onlardan eşyalar koparmaya çalışıyosa, "yakışıklım bana borç versene" diyosa, erkek karakteri işletip onu kendine aşık ediyosa (olanlar vardır heralde) ben o kişiye bozuk karakterli derim kardeşim.. Bu yukarda saydığım şeyleri yapabilmek için o charları açan kişiler bozuk kişiliklidir ya da psikoloji de başka bi karşılığı varsa odur. İsteyen üstüne alınır, isteyen alınmaz. Yine önceden bahsettiğim IRC (Mirc, Pirch, Zirch, Zurt), ICQ, MSN muhabbetinde de aynı şekilde, herhangi bi ircsi serverına "hande19" ya da "gonca" gibi nicklerle girip milleti işleten, uzunca zaman bu şekilde chatleşip adamın herşeyini öğrenen hatta yalan randevular veren kişileride çok ağır vaka olarak tanımlıyorum ki umarım aramız o tip dengesiz kişiler yoktur. İşte burda SWG oyununda roleplaying kavramı devreye giriyor. Ama ben halen bu roleplaying'in karşı cinside kapsadığını hiç sanmıyorum..

Sanıyom böylece her female char açanın neden o kategoriye girMEdiğini anlatabilmişimdir. Tabiki erkek char açan erkeklerdende, bayan char açan bayanlardanda bozuk karakterli insanlar çıkacaktır.. Karşındaki kişiyi kandırmak veya deli etmek için illa sahip olduğun cinsiyetin tersi bi karakter açman gerekmez.

Guru arkadaşa şunu söliyim ben bu açtığım topici 1 kere daha bile okumak istemiyom açıkçası çünkü dediğim gibi pişman oldum açtığıma bu topic'i, sanki herkes bana karşı gibi.. Bu şekilde milletle ağız dalaşı yapmak için açmadım konuyu.. uğraşamam yani..

Gunn arkadaşa yaptığı açıklama için teşekkür ediyorum. Ben de 6 ay ingilterede yaşadım ve karşılılaştığım kalıp hep yazdığım şekilde olduğu için o arkadaşın imzasının yanlış olduğunu düşündüm. Ve zaten şarkı sözü olduğunu bilseydim bişi demezdim (sadece yazılmış bi söz sandım). Tercumanlıkta yaptığınız için elbette doğrusunu biliyosunuzdur. Bu konuda fizban arkadaşa imzasında komik bi hata olduğunu söylediğim için kusura bakmasın çünkü yokmuş :) Ama aynı şekilde benim imzamdaki role player ibaresi de SWG'nin kendi ibaresidir.. ve yine daha önce dediğim gibi oyunda oyuncular kendilerini role player gibi gösterip göstermeme seçeneğine sahiptirler.. -ki arkadaşın bu söylediği off topic bi entry'di.. Kendisi off-topic'in ne demek olduğunu ve bana bu imza olayını özel mesaj yoluyla söylemesi gerektiğini bilmesi gerekir..

Neyse bu kadar yeter.. Beylere female charlarıyla iyi eğlenceler diliyom :) Kendi tercihleridir, yeterki insanlara aslında bi erkek olduklarını söylesinler...[signature][hline]Bowabe's SWG profile in Bria Galaxy:
Role Player / Grenadeer, CH / Guild: KrAyT BusterS
May the force be with the rebels!
Sosyal ağlarda paylaş

ben henüz bi mmorpg oyunuyla tanışamadım inşallah 2 yıl sonraya swg ile tanışıcam dolayısıyla birazdan söleiceime karşılık mmorpg oynamıomusun demeyin hayır oynamıyorum :]

role playing denince benim aklıma oynadığım karakteri kendimmiş gibi hissetmem gerektiği gelir. kendi bedenimin we benliğimin oyundaki hali gibi düşünürüm karakteri dolayısıyla da bana benzemesini isterim[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

hehe gunn hata payin var
aslinda 4 kisilikli karakterim var
biri ac
digeri ac
3cu karakter de ac...

ya birde dayanamicam bowabe tuttum kendimi de bu kadar takintili uzayacagini sanmiyordum muhabbet...

hayirdir canin bi sekilde bir yerde bir "skin char" tarafindan yandi kazik felan mi yedin?
yani gordugun dansoze 50k tip attiginda senin "beklentilerini" oyuncu erkek oldugu icin yerine getiremedi de gelip buraya bu sekilde "siz" ve "biz" seklinde bi taraflastirma beklentili tartisma actin?

komediye bak internet ustunde bu tip oyunlari oynayan bayanlarin sayilari oynayan erkeklere "oranla" sence kacta kac? hah..guzel...simdi bi daha dusunelim kim neyi isterse nasil oyanaybilecegini...

sen bi karakter ile iletisime gecersen zaten cogu seyi kabul etmis oluyorsun...güven, muhabbetin seviyesi vb...hakaret ve rahatsizlik veren derecede CSR lar devreye giriyor.

yani duzgun statleri olan human bi female "oynatmaktansa" fat ass bi vuki olurum, olmayanida kinarim diosan bu garip geliyor bana biraz?

hayir ben aylik 15$ i oyun oynamak icin veriyorum...sehir meydaninda disi twilek charima sirnasip, cevabi yedikten sonra d00d u lil fag! dien birini CSR lara ispitlemek icin degil...

PS. 4cu karakterimi unuttugumu sandiniz dimi...o daima AC! :)

[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono

[Bu mesaj hilikus tarafından 10 February 2004 23:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bi female twilek main charim var
birde female human jedi charim var...

ikiside birbirinden güzel ikisinede bakmaya doyamiyorum ikisinide cok seviyorum ve kavga durumlari haric acaip iyi rp yapiyorum...
ctrl+p de character de roleplayer secenegide isaretlidir bende :)[signature][hline]Sne v'knox of Eclipse
Jedi initiate

Sosyal ağlarda paylaş

Evet aslında bu topic'i durduk yerde açmadım. Ispanyada yaşayan bi lise öğrencisi (ii çocuk aslında) ile muhabbetim vardı bayadır(halen var) ama herifin aslında erkek olduğunu yeni öğrendim. Ona extradan hiç bişi almış vermiş değilim, herhangi bi kazıklanma durumu yok hatta oyunda baya yardımlaşıyoz ama sinirlendim ister istemez insanlar ne zevk alır bu işten diye.. Ve işte aynı zamanda merak ettim bizim Türk insanı napıyo, ne düşünüyo diye, ve bu topic'i açtım.

Merak etmeyin kalbimden yara almadım oyunda ama böle saçma bişi olamaz yani.. Bundan sonra oyunda tanıştığım kişilerin hangi ülkeden filan olduklarını sorduktan sonra heralde hangi cinsiyete sahip olduklarını da sorcam.. Sonuçta bu bir role playing oyun da olsa konuştuğum kişinin bi erkekmi yoksa kadınmı olduğunu bilmek isterim. Henüz daha bi uzaylıyla nasıl konuşulur bilmiyom kusura bakmayın.. Neyse, oynaya oynaya öğreniyoz işte nasıl oynucağımızı..

Ben yokum belli bi süre kendimi dağlara vuruyom.. Antalya Bey dağlarına tırmancez şenlik var.. Kendinize ii bakın..[signature][hline]Bowabe's SWG profile in Bria Galaxy:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zed, 10 February 2004 16:32 tarihinde demiş ki:
swg oynamıyorum, ama yine de üstüme alındım. zira yıllardır uo'daki nerdeyse bütün karakterlerim femaledir, başka oyunlarda da class farkı vs yoksa female açarım charlarımı. sebebini her sorana da aynı şeyi söylerim, şimdi de söyliycem: bi erkek olarak önümde sürekli kıllı bi tipin koşmasını izlemek hiç hoşuma gitmiyo, karakterlerim kadın olunca sabah akşam kadın izliyorum. ne güzel işte.
bir an çok inandırıcı oldun.. :D neyse.. hehe[signature][hline]Öyle deli gibi esme başım dönüyoooooor
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer konuştuğunuz kişinin hatunmu yoksa erkekmi oldugunu konusmasindan cikaramiyosaniz bu sizin acizliginiz ve karsi cinsle ilgili bilgi eksikliginizdendir yada gay birine denk geldiniz:).Ayrıca para hediye vs. vermekte nedirki?Bunun sebebini anlamadim.İki gülücük atti diye zevke gelip sacmak komik bi durum olsa gerek:)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya karşınızdakinin cinsiyetinin ne önemi var ya ? Oyunda öle tiplerede ben uyuz oluyorum. Erkekmisin kadınmı ? niye ne farkedicekki?[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darksun, 11 February 2004 05:16 tarihinde demiş ki:
Ya karşınızdakinin cinsiyetinin ne önemi var ya ? Oyunda öle tiplerede ben uyuz oluyorum. Erkekmisin kadınmı ? niye ne farkedicekki?

çıkıntı varmı yok mu? sakata gelmemek için onu soruyor :P[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..

[Bu mesaj Guru tarafından 11 February 2004 06:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Escobar, 11 February 2004 04:59 tarihinde demiş ki:
Eğer konuştuğunuz kişinin hatunmu yoksa erkekmi oldugunu konusmasindan cikaramiyosaniz bu sizin acizliginiz ve karsi cinsle ilgili bilgi eksikliginizdendir yada gay birine denk geldiniz:).Ayrıca para hediye vs. vermekte nedirki?Bunun sebebini anlamadim.İki gülücük atti diye zevke gelip sacmak komik bi durum olsa gerek:)

+1 muhabbeti yapicam bu post a
cok anlamsiz +1 olayi eflam ama destekliyorum onayliyorum anlaminda heheh :)[signature][hline]Sne v'knox of Eclipse
Jedi initiate

Sosyal ağlarda paylaş

said:
hilikus, 10 February 2004 23:14 tarihinde demiş ki:
hehe gunn hata payin var
aslinda 4 kisilikli karakterim var
biri ac
digeri ac
3cu karakter de ac...
............
PS. 4cu karakterimi unuttugumu sandiniz dimi...o daima AC! :)

Heheh en sonunda ingilizce klavye kullanma aliskanligin basina bi is acti mono :)
açıklama: ingilizcede ac=alternative current, sokak dilinde ac=alternative current=gay :)
cümle içinde: Tüm karakterlerim gay

/grin

Boğaziçililerin top olma konusuna gelince, eşim de boğaziçilidir ve gayet straight (dc) dir :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bowabe, 10 February 2004 21:15 tarihinde demiş ki:
...Eğer adamın biri female char açıp erkek oyuncuları kullanıp istediği gibi yönlendiriyosa, onlardan eşyalar koparmaya çalışıyosa, "yakışıklım bana borç versene" diyosa, erkek karakteri işletip onu kendine aşık ediyosa (olanlar vardır heralde) ben o kişiye bozuk karakterli derim kardeşim...

lol yanlışın var, onu yapana değil, aşık olana bozuk karakterli demek bana daha mantıklı geliyor. Oyundaki karaktere aşık olmak nedir yaf ehaeu

Neyse, o değil de;
said:
Bowabe, 10 February 2004 05:26 tarihinde demiş ki:
...Yani anlıyacağın üzere SWG bi MMORPG oyunu olmasına rağmen karakterlerle irc'deki gibi konuşabilir, gerçek hayattaki beden ve vucüt ölçülerini dahi alabilirsin....

Yani burdan benim MMORPG'ün ne demek olduğunu bildiğim ortaya çıkıyor sanırım..

Ehm, bence de kaldır o roleplayerı ;]

said:
Zed, 10 February 2004 16:32 tarihinde demiş ki:
swg oynamıyorum, ama yine de üstüme alındım. zira yıllardır uo'daki nerdeyse bütün karakterlerim femaledir, başka oyunlarda da class farkı vs yoksa female açarım charlarımı. sebebini her sorana da aynı şeyi söylerim, şimdi de söyliycem: bi erkek olarak önümde sürekli kıllı bi tipin koşmasını izlemek hiç hoşuma gitmiyo, karakterlerim kadın olunca sabah akşam kadın izliyorum. ne güzel işte.

loool Zed, eaheuh negzel bi mantıktır bu, hic acmamıştım şimdiye kadar female char, bundan sonra male açmam herhalde. Fikir süper =]
Sosyal ağlarda paylaş

ulen çantamı toplamam lazım burda cevap yazcam diye kasıyom.. ne adamım yaf...

Mesela burda güzel bir örnek var.. Nefr'in nickinden baymı bayanmı olduğunu anlayamıyorum. Sonra gif'ine bakarken gördüm animatedmiş.. Şimdi gif'i bayan olmasına rağmen kendi bi erkek olabilir diye düşüncem.. Oyundada bu şekilde olduğunu düşünürsek ben insanlarla hangi uslupta konuşabilirim? Ben mesela bi bayan'a kalkıp "len keko görmüyonmu işte" demem ama bi erkeğe derim. Bi erkeğe de gerekli gereksiz kibar laflar sarfetmek için çabalamam (bayanlar bu tip konuşmaları genelde gerekli görürler).. Bunlar sadece 2 örnek.. Tabi internet ortamı insanların ağzını bozmuş olabilir o başka..

O aşık olan çocuk için bozuk karakterli değilde daha çok saf ya da keko terimlerini kullanırdım ve gerçek hayatta bulamadıklarını sanal ortamda arıyo derdim heralde. Ama o eleman sömürebildiği kişilerin duygularını sömürmekten zevk almazdı heralde (çok duygusal oldu, ağlıcam).. Bu arada aşık olmak kelimesi yerine başka bişiler yazsam daha iyi olurdu ama aklıma o an, o geldi.. Kendine bağlamak filan diyelim ona o zaman..

Gelelim benim meşhur imza muhabbetine.. fizban'a da özel mesaj attım biraz orda tartıştık..

RP
Role-Play. A style of gaming in which the player speaks and acts as his or her character while playing the game.

Yukarda yazan SWG'nin kendi sitesinden alıntıdır..

Türkçesi çevirebildiğim kadarıyla:
Rol oynama. Oyuncunun oyunu oynarken kendi karakteri* gibi konuşup, davrandığı bir oyun çeşidi.

* karakter kelimesi burda "kişilik, karakter" anlamında deil, oyundaki "char" dediğimiz ve yarattığımız karakter.

Bu tanımı yaptıktan sonra Nefr'in cımbızla alıp yaptığı alıntı için şunu söyliyim..Ben onları yaptığımı söylemedim. Sadece oyunun nasıl bişi olduğunu açıklamaya çalıyodum. Yani halen roleplayer olmanın gereklerini yerine getirdiğimi düşünüyom ve bundan zevk alıyom.. Sanal bi dünya.. Zaten önceden insanlara sorduğum tek şey sadece gerçek hayatta nerden olduklarıydı, bundan sonra bi de gerçek cinsiyetlerini sorcam..

Diğer arkadaşlara cevabende (artık buraya yazılan herşeyi üstüme alınıyom) bi Türk'ün yazarken kullandığı kelimelerden cinsiyetini belki çıkarabilirsin (çok erkeksi "konuşmasından erkek olduğunu sandığın" kızlar gördüm hayatımda) ama anadilleri dışındaki ingilizceyle anlaşan iki kişinin söylemedikleri zaman (ve özellikle saklama niyetindelerse) cinsiyetlerini çıkarman imkansız gibi bişidir..

Yani bayan chari olan arklar uzun lafın kısası, her önünüzden geçene ben erkekim diyemessiniz tabi de, etik olarak tanıştığınız kişilere erkek olduğunuzu söylemelisiniz.. Ya da yok ben role playing yapıyom, başka bi cinsiyetin de rolünü yapabilirim diyosunuz siz bilirsiniz (gerçi role-playing'in o kapsama girdiğini halen sanmıyom ama..). Ayrıca ben halen bi erkeğim neden kadın rolü yapmak istediğini anlayamıyom.Muhtemelen tek nedeni vardır: sömürü.. Ama işte benim görüşüme göre erkek olduğunuzu açıklamadan female charla oynuyosanız ve bunu bi şekilde gizliyip avantaj sağlıyosanız kısaca hata yapıyosunuz diyim..

*!çantayı hazırlamak için hemen koşturmaya başlar*[signature][hline]Bowabe's SWG profile in Bria Galaxy:

[Bu mesaj Bowabe tarafından 11 February 2004 17:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aslında artık burada yazmıyorum fakat böyle bir durumda bowabe'ye şunu söyleme ihtiyacını hissettim ki:
bünyesinde masaüstü diye bir bölüm barındıran bir forumda bu tür düşüncelerine taraftar bulamazsın. böyle bir görüşün hoş karşılanmasını da sağlayamazsın. üstelik bunları söylerken roleplayer iddiasında ısrar ederek gülünç duruma düşersin.

ya roleplay konusunu biraz daha araştır ve bu konudaki görüşlerini ona göre gözden geçir, ya da roleplayer iddiasından vazgeç. baştan aşağı tezat oluşturuyor çünkü.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...