Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ANTIMADDE OEMCİ

Cons

Öne çıkan mesajlar

Ben Cern'den ilginç şeyler bekliyorum...Evet belki 10000000000000000000000000 kez tekrarlamak zorundalar ama bilim linear değil exponensiyel gelişiyor,belki de o kadar tekarlamak zorunda kalmayacaklar-hatta higgsin bulunmasıyla ki önümüzdeki 2 yıl içerisinde bulunması bekleniyor-karanlık madde,kütle,karanlık enerji,ve anti-madde hakkında çok daha fazla şey biliyor olacağız,olacaklar.O yüzden ben hayalperest olarak değil ama olasıklarla yaklaşırsam ; atom altı parçacıklarda, 20 yıl içerisinde daha büyük şeyleri keşfedeceğimize eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

anti hidrojeni yapmaktan çok daha zor anti oksijen yapmak...Ama evet mümkün.Zaten madde ve anti madde.Her maddenin antimaddesi vardır,sadece evrende yok.Bir şekilde büyük patlamadan sonra gittiler:)
Deney ortamında antiler yaratılıyor ama çok kolay bir iş değil,zaman ve sabır...Hatta daha çok zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

ağırlık derken yerçekiminin etki ettiğinden değil de kütlelerinden bahsediyoruzdur diye düşünmüştüm...ama ağırlık dedim zaten ne diye kütleden bahsedeyim derseniz...hala aynı cevabı veriyor olacğaım...kütle sanmıştım ;)
Ardeth said:

zeper said:

Ardeth said:

5 kilo antihidrojen mi daha ağır 5 kilo hidrojen mi?

aynı.değil mi?

işte ilkokulda bana bi kilo pamuk mu daha ağır bi kilo demir mi diye sorduklarında aynı tedirginlikle yaklaşmıştım sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...