Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stratejilerde Defansif Bina

screamer

Öne çıkan mesajlar

said:
Bonecrusher, 22 Ağustos 2004 00:16 tarihinde demiş ki:
lurkerlar çok iyidir evet..
ama binadan sayılmaz pek,
hatta ben onlarla defans bile yapmıyorum, direk saldırı..

bone adam sunken colony den bahsedio oda yerden cıkarıo biliosun ve creep colony nin yere mg vermek uzere vrimleşmş hali

Bone a deil starcraft master a sorun
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf bina değil ama SC'de stratejik bir yere konmuş bir bunker, içinde 4 marine (tercihen upgrade'li) yanında 2 SCV ve 2 tane de siege tank. (Siege mode'da tabi ki.)

Ama bırakalım bunları. Hydra basalım, er meydanına çıkalım![signature][hline]horacegoesskiing, 04 Ağustos 2004 16:28 tarihinde demiş ki:
kalimeroyu izlememişsiniz belli ki. hepimiz birlik olup onu öldürmeliyiz.

[Bu mesaj Eraq tarafından 22 Ağustos 2004 00:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sc deki tek adam gibi defansif bina photon cannondur . havayada vurur karayada ayrica her seye tam puan vurur(20hp) cool of time dusuktur menzil uzundur .

sunken colonyde iyidirde havaya vurmaz herseye tam puan vurmaz(40hp) yapmak icin drone harcarsin pahaliya gelir . yapmadanda olmaz o ayri :D[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 22 Ağustos 2004 01:24 tarihinde demiş ki:
bne orda ikisdinde,hem lurkerı hem sunken colonyi anlatıodum deyem,kimse krılamsın,herks mutl olsun,nsaıl?

en iyisi :D
said:
Eraq, 22 Ağustos 2004 00:49 tarihinde demiş ki:
Sırf bina değil ama SC'de stratejik bir yere konmuş bir bunker, içinde 4 marine (tercihen upgrade'li) yanında 2 SCV ve 2 tane de siege tank. (Siege mode'da tabi ki.)

bunkerlar fazla iyi değil ya..
8 marine, 4 medic ile rakibi tarumar edebiliyorsun oyunun başında..
broodwarda marine bilgisayara karşı oynayınca direk böyle rush yapıyor,
bunkerlar etki etmiyor fazla..
hatta 2-3 siege tank koymassan defansını delip geçiyorlar..[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 22 Ağustos 2004 01:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bakın cogunuz ne kadar sc bilio onu bilemicede 1 bunkerlar çok güçlü denilen terran savunmasının 2 kilit noktasından biridir dandik demeden ocen 2 kere düşünü photon cannon iyi gozuksede aslında en dadnik defansif binadır cunku 20 20 vurur ornegin zerkelrin binaları 40 40 vurur ama yarı binalar yapmak gerekir terranlarınki ise zaten savunma manyagı havaya atan missile turretleri 30 dmg verir ama 3.5 sn hız ile obulerinden daha seri atı yapar
Sosyal ağlarda paylaş

Knights&Merchants.

Bi tane savunma binasi vardi oyunda icene adam sokardin oraya buraya tas firtlatirdi okuz gıb kocaman taslar boyle herseyi tek seferde ındırırdı lakin setlers misali oyunumuzda bu kulelere tas ocagından tas tasımak gerekirdi ates etsinler diye[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

photon connonları ben de sevmem..
sadece detector niyetine kullanıyorum..

bunkerlara ghost koyunca range bayaa artıyor.
ama bilgisayar, ben bir bunker, 4 marine bir de scv koyup, diğerine başlarken,
bana 5 marine 2 medic yolluyor.
o medicler marineleri sürekli iyileştiriyor, bunkerla öldürmen baya zorlaşıyor, hele bunkerı patlattılar mı, medic+marine kombosuna karşı birşeyler yapman çok güç
bunker koyduğumda o yüzden yakına bir de medic koyuyorum.. bunker patlarsa biraz daha dayanırlar diye..

burda starcraft yeteneğimi(zi) yarıştırmıyoruz ki.
sadece benim deneyimlerimi söylüyorum.
ha birilerinin eksik olduğu yerlerde, diğer kişiler o konu hakkında kendi deneyimlerini söylerse, şahane olur.
mesela en iyi trebuchet'i kim yapar, zergling rusha karşı en iyi defans ne tarzından şeyler mesela..
güzel olmaz mıydı sence? :)[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

raistlin ne kadar sc bilirsin bilmemde bunker terranada singularity up li goonlari olan protossa da is yapmaz . sunken 40 vurur dedidin sadece big unit tabir edilen unitelere 40 vurur ama ne yazik ki bu unitelerde gerek menzil gerek hp acisindan pek sallamazlar sunkenlari . small unitlerede photon cannon gibi 20 vurur . 50 mineral drone 75 mineral creep colony 50 mineral sunken colony icin harcarsin . pahali yani . photon cannon rLLz .

turretda 30 degil 20 vurur sadece havaya o da ve de mutalisk gibi small unitlere yarim puan vurur . zaten asil amaci savunmadan cok cloacked unitleri gormek icindir .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 22 Ağustos 2004 01:49 tarihinde demiş ki:

bunkerlara ghost koyunca range bayaa artıyor.

sadece ghost icin degil marineler ve firebat icinde gecerli . bunkera giren unitelerin menzili +1 alir .

birde bone bunkeri bilgisayarin kapisina mi atiyorsun kendi ussune mi ? zira medic icin academy gerekir ki yapim suresi oyundaki en uzun binalardan birisidir . yani o kadar gec kalmamis olman gerekiyor . onu anlayamadimda o bakimdan . [signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .

[Bu mesaj huun tarafından 22 Ağustos 2004 02:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 22 Ağustos 2004 01:55 tarihinde demiş ki:
sadece ghost icin degil marineler ve firebat icinde gecerli . bunkera giren unitelerin menzili +1 alir .

onu kastetmedim.
ghost koyunca bunkerın menzili artıyor, uzaktaki birimlere marineler saldıramıyınca sinir oluyorsun çünkü..

said:
bone bunkeri bilgisayarin kapisina mi atiyorsun kendi ussune mi ?

kendi üssüme
said:
zira medic icin academy gerekir ki yapim suresi oyundaki en uzun binalardan birisidir yani o kadar gec kalmamis olman gerekiyor. onu anlayamadimda o bakimdan.

valla adam hemen academy yapıyor,
marine ve medic basıp bana yolluyor.
bu zaman içinde, 3 tane bunker ile üssümü korusam da adam giriyor,
ama 1 bunker iki tank yaparsam durdurabiliyorum.
hatta bunker yerine direk medic+marine kastığımda, adamın rushına karşı, karşı saldırı yapabiliyorum.
ama sırf bunkerla durdurmak çok zor.
zaten asıl mesele o rushı durdurmakta,
rushı durdurduktan sonra çocuk oyuncağı,
adam açıkta kalıyor, gidiyorsun yokediyorsun düşman binalarını..

bilgisayar ilk binaları yaparken epey hızlı çalışıyor..
ha ben biraz yavaş oynuyorum, orası ayrı :)[signature][hline]Bu mesaj 5 saniye sonra kendi kendini imha edicektir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 22 Ağustos 2004 01:50 tarihinde demiş ki:
raistlin ne kadar sc bilirsin bilmemde bunker terranada singularity up li goonlari olan protossa da is yapmaz . sunken 40 vurur dedidin sadece big unit tabir edilen unitelere 40 vurur ama ne yazik ki bu unitelerde gerek menzil gerek hp acisindan pek sallamazlar sunkenlari . small unitlerede photon cannon gibi 20 vurur . 50 mineral drone 75 mineral creep colony 50 mineral sunken colony icin harcarsin . pahali yani . photon cannon rLLz .

turretda 30 degil 20 vurur sadece havaya o da ve de mutalisk gibi small unitlere yarim puan vurur . zaten asil amaci savunmadan cok cloacked unitleri gormek icindir .

Duruma firansizlar icin tercume
singularity: Dragoonlarin rangeini arttiran upgrade
goon: Dragoon yazmaya usenen Sc oyuncusunun kuraticisi
Small big(aslinda large dır): Sc de armor typelari bu sekilde belirlenmistir.

Buda benden bot olsun: Turretlarin asil amaci cloak gormek demissin? bu yuzdenmi BC (Battal Kuruvuzeri) yomatoya sairliyo turret gordumu? Ayni zamanda muta gibi short range flyerlari turret coook rahat yer cunki turreti cooldownu (iki saldiri arasidakı sure) attıgı zımbırtının hedefe ulasmasıylada ılgılıdır.

Bonecum zergling rusha karsi en iyi defans scv+marine dir lingler geldiginde (aha buda zergling yazmaya usenen sc oyuncusunun kuratıcısı) medicin olmaz ha sayet varsa marine medicle marine dance yapmanı tavsiye ederim.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce

[Bu mesaj Cuce tarafından 22 Ağustos 2004 02:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 21 Ağustos 2004 23:47 tarihinde demiş ki:
aokta stratejik bi şekilde dizilmiş bombard towerlar :)
hatta sen yıktıkça rakibinin paso yenisini yapması daha bi hayvani oluyo böle bayıyosun sonunda bırakıyosun oyunu :)
onu engelllemek icin giant mapte bile stone limitlidir o yuzden o conquerorsta bi nebze engellenmi$tir
RA2 de ground cannon fransizlarda vardi off oneydi ole ya 5 tane kurunca yan yana tank ordusunu yok ederdi[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlis yazmisim Kurtarici olucakti usenenler ole yaziyo manasinda.

Scvleri kucumsemeyelim diger iscilerden daha cok hp ye armora sahip olup cooldownlari daha dusuktur marine destegiyle zergling yer bu vatandaslar.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce

[Bu mesaj Cuce tarafından 22 Ağustos 2004 03:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...