Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ben çok ballıyım lan

gecko

Öne çıkan mesajlar

Pickles said:

İİBF den mezun olmak kadar kolay bir iş yok arkadaş. 5 sene olur 6 sene olur ama en moronu bile bi şekilde mezun olur bunu bilir bunu söylerim. Çoğu devlet ünisinde işler bu

zaten bu yüzden
herangi bir mühendislik fakültesinden mezun olman iyi ve güzel işlerin güçlerin peşine düşmene yetiyorsa (gerçi gene bi yere kadar..çok doğru değil bu galiba. neyse :D. yane iki düz mezun arasında mühendis olanın avantajı olur ama yine de)

iibf'yi bitiridikten sonra iyi ve güzel işlerin peşine düşebilmen için mezun olmaktan başka 10 takla atman gerekiyor

iyi ve güzel iş= yüksek lisans olur, kaliteli kurumda kariyere başlamak olur cart curt

çok dar bakıyonuz olaya

ayrıca bizim bölüm çok zor biz en süperiz diyen iibf'leri yoksayın abi zaten sdfl niye sorun ediyonuz kendinize
salak insan her yerde salak
Sosyal ağlarda paylaş

zor bölüm ne abi allaşkına inek muhabbeti yapmayın burda

zordan kastınız efor sarfetmekse gördüğüm en zor bölümlerden biri uluslararası ilişkiler; 1 senede boyum kadar makale okuyor adamlar, haftada 50bin saat ders görüyorlar sonuç? 10%'u adam gibi iş bulup çalışmaya başlıyor.

mühendislik zor diyorsunuz, alalım sizi matematik bölümüne gece gündüz teori kasıp manasızca bir milyon tane ispat yapmak zorundasın. çan eğrisi olmasa yılda 1-2 kişi sınıf geçebilecek bu bölümlerde.

benim bölüm zor bölüm diyerek kendinizi yüceltmezsiniz, mühendislik okuyup bana göre değil diyen senelerini boşa harcayan bir sürü adam var. önemli olan fırsat gördüğün bir alana yönelik en iyi tercihi yapabilmek, en az 4 sene boru değil, öğrencilik yaşamında da bunalmayacağın bir yaşam seçmelisin kendine.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

1 tane varmış bak

ekonometri sanırım onların içinde en zoru

şimdi düşündüm de onlar da demesin.

Ben ekonometri lisans mezunuyum, ekonometri üzerine tezli yüksek lisans yapıyorum şu anda, matematik, matematik mühendisliği, istatistik bölümlerinden insanlar var.

Vizeler yeni bitti de, hiç de senin gibi düşünmüyorlar.

Ekonometri bölümündeki insanların (işletme ve maliyeyi direk geçiyorum çok alakasız çünkü ekonometriyle) iktisatçılarla ve hatta iibf'yle tek bağı çalışmalarının tıp, biyoloji, matematik, sosyoloji, endüstri alanları (bunlarla ilgilenenler işte endüstri mühendisi oluyorlar, yoksa dersler aynı üç aşağı beş yukarı) değil de ekonomi olması.

Biz o fakültenin içerisinde çok başka şeylerle uğraşıyoruz hacı, kız da yoktu pek lisansta. Olanlar da sizin fakültelerdeki gibiydi. Ama işte İİBF'yiz işletmemiz, iktisatımız, maliyemiz var.

Bir de maliye de baya baya zordur bence. Hukukla beraber en büyük mevzuat bilgisi gereksinimi orada. Bir de muhasebe, envanter falan var ki ıyk yani.
Sosyal ağlarda paylaş

aağbi bırak
şuan son senemdeyim al sana geçtiğim dersler:
genel tıbbi fizik
biomatematik
zooloji
botanik
inorganik kimya
organik kimya 1
analitik kimya
biyofizikal kimya
biyokimya giriş
organik kimya 2
hayvan fizyolojisi
branş ingilizcesi
bitki fizyolojisi
metabolik biyokimya
protein kimyası
bu dönem karşınızda :
moleküler biyokimya
hücre biyokimyası
sıtrakçır analitiks

20 yıl yaşlandım lan zaten
adam 30 yıl it gibi fiziksel zorluklarla çalışsa nolur :D
Sosyal ağlarda paylaş

yok öle bisey. madem siciliyo agzina bu kadar sikayetcisin, secmeyeydin o zaman biyokimya. tercih meselesi.
baskasi seninkinden daha kolay bi meslek seciyo diye itin dötüne sokamazsin =P
gastronomlara, ascilara da aynisi yapiliyo. ee napiyon ki yemek yapiyon iste kih kih deniliyo ama git sen dur 12 13 saat ayakta, herseyi mükemmel yapmaya calis. =D
illa bilimle alakali olmasi lazim degil yaptigin seyin, zorlanmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

aşçılık meseleğine saygım var. hatta bi ara düşündüm aşçı olayım falan diye ama o iş başka bu iş başka. ben şimdi gidip vereyim moleküler biyolojide yazdığım 30 sayfalık protokollü adama (haftada böyle 3 tane yazıyorum) bir gram olsa anlayamaz konunun neyle alakalı olduğunu.

bana versen malzemeyi ama çok güzel yemek yaparım. amatör mamatör hint mutfağının ustası gönüllerin sevgilisiyim. anlatabildingi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...