Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vejeteryan pizza ne lan

gecko

Öne çıkan mesajlar

olitere said:

Phyx said:

olitere said:

Myshkin said:

olitere said:

Myshkin said:

olitere said:

Ayrıca insanı diğer canlılardan ayıran bilinci olmasıdır.

hayvanlarda bilinç yok mu?
Bu tartışmalı bir konu ama hayvanlarda acı algısı olduğu kesin , çünkü sinir sistemleri var bu bile yeterli yaşama hakkı tanımak için

acı olgusu diyip duruyorsun, hayvanları uykuda çat diye öldürsek itiraz etmeyeceksin o zaman yememize öyle mi?
Bu mantıkla insanlarıda acı çektirmeden öldürmek meşru kılınabilir.Ben diyorum ki acı çeken her varlığın yaşamaya hakkı vardır

aci cekmemek suc mu?
Bir tasnifleme yapmamız gerekiyorsa doğayı kendimizle özdeştirebildiğimiz oranda kıstas koyabiliriz ; çünkü ancak kendi algımızın dışına çıkamayız.Ben bu tasniflemede bir varlığa canlı diyebilmek için ilk önce bilinç düzeyine bakarım sonra duyu düzeyine.Bilincin tartışmalı olduğu yerde duyu düzeyinden bir yargıya varmaya çalışırım ; ama hem bilinç hem duyu yoksa bir kayadan veya topraktan farkı yoktur.Bitkilerde bu durumda biyolojik makina oluyor.

güzel piramit olmuş elinize sağlık
http://www.beslenme.gen.tr/images/beslenme-piramidi.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

tavuk çiftliklerinden falan bahsediyorum, yumurtadan çıktıktan sonra hayatı 20cm2 alanda kesilene kadar şişmanlamadan ibaret olan hayvanlardan.

Tavuklar gene iyi horozlar civcivken ayıklanıp tavuklara yem yapılıyor.He bide tavuklar aşırı kilo almaktan dolayı erken yaşta hep bacakları kırık olur(du).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...