Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkiye vs Avusturya [27.10.2010 - 20:30]

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

abi niye kasıyosunuz anlamadım ya.adamlar ne güzel yapmiş işte.bakanlık seçip gönderse türkiyenin en iyi 5 sc oyuncusu diye yine muhtemelen aynı adamlar çıkıcak ne rantı ne şeyi.oturun oyununuzu oynayın lol noob diyin sağa sola.sc serious biznis de oyunu değil oyunun arkasında dönen şeyleri ciddiye alan bir dolu insan var türk sc kominitesinde.çogu da 300 gold-plat falan pek bir fonksiyonu olmayan adamlar.

bir sürü bu iş için emek vermek isteyen çaba gösteren adam kaçırıldı şu tavırlar yüzünden.en çok emek veren pentagram türkiyede şu işe,adama gelip sen bizim adımızı nasil kullanıyosun biz türküz demek gibi algılıyorum ben şu agresifligi.

önce oynayalım sonra entrika dönderelim.hatta direk sadece oynayalım işte lan.oyun bu.kespa gibi kominitemiz var maşşalahh
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

Bozuk mentalitemi? :S . Niye kızdın sen şimdi ki ben ters bişemi söyledim sana? Güzel güzel fikirlerimizi ortaya koyuyorduk..

Bozuk mantalite yanlış bi kelime seçimi oldu, kötü bi mantalite desem daha doğru olur. Kötü mantalitede şu, mesela şimdi tuncanın sarfettiği direk savunmaya geçme kısmı, direk yazmış kendide sizde "kötü niyet arıyorum diye". Veya en başta direk trollvari biçimde "abi kendinize milli takım demeyin" demeye getiren çalışan adama, neden demeyelim bi açıklama yap diyeceginize direk svunmaya geçmeniz vs. Önceki postlarımdada dediğim gibi bu tip durumlar sizi çok rahatsız ediyorsa, gene daha önce bahsettigim gibi çok rahatsızsanız -birazdan gelecek parantez içini okuyun- bi süre boyunca önerdigim gibi Türk ekibi, vs gibi -sizin şuanki oynama seviyeniz ve kalitenizle beraber düşünülünce- gene türk milli takımı ifadesiyle aynı kapıya çıkan ama kimsenin "ya biraer kendinize niye türk ekibi diyorsunuz" derse rezil olacağı alternatif bi ad seçin, parantez geldi.(senin söyledigin gibi bizde bilgisayar oyunları adına bir federasyon yok, ama cs için konusursak mesela, ya turnuva yapılır 1 clan gönderilir, yada her clandan milli takım oluşturabilecek adamlar yeni clan kurardı öyle turnuvalara katılırdı ben cs ile ilgileniyorken, böyle bi durumda federasyon olmasada "resmi" olarak kimse gelip size "niye milli takımsınız lan siz" diyemez, diyenlede zaten taşşak uygun biçimde geçilir)

Tunca, hatalı olduğun konu şu bu işi yapan çaba sarfeden tek kişi/grup/oluşum olman seni beğenilemez/eleştirilemez kılmıyor. Hani en başta kendinize milli takım demeyip kaçan adama ne dersin bilememde, eğer sende benim yaptığım yorumlar arasında "yapıcı" birşey bulamıyorsan bende sende art niyet arıyorum kusra bakma. Amacım kaka-tü deyip kaçma olsa zaten wot yazmakla uğraşmam.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır nolsun şey mi olsun böle adam toplayan milli takım biziz desin. sonra clan gibi milli takımlarımız eleme usulü bişi yapsın. kazanan mı olsun milli takım?

öle olsa yine bu kadro alıcak bide var mı şu adamlardan daha iyi oynayan türk oyuncu? varım diyip gelsin göstersin kendini ondan sonra bıkbık

sanki çok fazla proya 'yakın' oyuncumuz var seçemiyoruzda bıkbık.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

tunca şuanda 5 tane random adam çıkıp nation war a çıkıp gerçek tr milli takımı biziz deseler, adamlara "hayır değilsiniz" diyemezsiniz şuanda. bunu anlatmaya uğraşıyorum.

tunca 5 tane dimaga çıkarıp girse nationwara kimse çıkıp karşı çıkmaz adama.en iyiler onlardır zaten.kaldı ki şu an bilinenler dışında yeni bir iyi oyuncu çıksa türkiyeden,takımdakilerden daha iyi olsa sanmam ki milli maç kadrosunda olmasın.ha pentagram atamış ha rtsden sorumlu devlet bakanı atamış ne farkeder.kaldı ki öyle direk pentagramın seçmesi gibi bir durum da yok bence ortada.obvious gosu is obvious durumu var.

türk denilince herkes bir celalleniyor şu ülkede ya garip.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

Oymanq said:

Bozuk mentalitemi? :S . Niye kızdın sen şimdi ki ben ters bişemi söyledim sana? Güzel güzel fikirlerimizi ortaya koyuyorduk..

Bozuk mantalite yanlış bi kelime seçimi oldu, kötü bi mantalite desem daha doğru olur.

Tunca, hatalı olduğun konu şu bu işi yapan çaba sarfeden tek kişi/grup/oluşum olman seni beğenilemez/eleştirilemez kılmıyor. Hani en başta kendinize milli takım demeyip kaçan adama ne dersin bilememde, eğer sende benim yaptığım yorumlar arasında "yapıcı" birşey bulamıyorsan bende sende art niyet arıyorum kusra bakma. Amacım kaka-tü deyip kaçma olsa zaten wot yazmakla uğraşmam.

Senin söylediğin bazı şeyler gayet yapıcı, bence de ideal bir durumda turnuva vs ile seçilmeli oyuncular. Benim kızdığım şeyi açıkça söyledim, "kendinize türkiye milli takımı demeyin" mentalitesi. Ha böyle diyen adama bişey diyemezsiniz demişsin ona katılmıyorum işte gayet de derim nedenlerini de söyledim yukarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü mentalitemle anladığımı söliyim. Soimyr diyosunki kısacası
"Pentegram bu işi tekeline aldı istediği gibi at koşturuyor , milli takım adınıda kullanarak kendine avantaj/çıkar ne anlarsanız" onu sağlıyor diyorsan eğer pentegramı büyük oranda itham altında bırakmış olursun ki milli takım oyuncularıda buna alet olduğu için onlarda kısmen az da olsa itham altında kalır. Ahmet çakar vari oldu biraz fakat programa pentagramın bağlanıp cevap vermesi gerekiyor bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi de eleme olsa yine bu adamlar çıkıcak neyi tartışıyosunuz allam

çok sinirleniyorum artık şu olaylara ya.kaç tane streamer,kaç tane caster kaçırdı türk sc kominitesi.1 tane var mı şu an cast eden adam,izleyebiliyormuyuz türkçe cast?hayvan gibi kaliteli streamlere sövüldü zamanında,şu an 1 fpsyle çalışan 1x1 res stream bile yok.enjoy yani

işe emek veren adamları kaçırmayın kaybeden siz olursunuz abicim
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır öyle bir şey kastetmiyorum oyman, ama madem -sırf pentagram degil genel milli takım olarak" amacınız cidden tr de yunculukta profesyonelliğe geçmekse amacınız yaptığınız kimi uygulamaların çok yanlış oldupu, ve davranışlarınızın bazılarının bu hedefle uygun olmaması.

Sonra (öncedende söyledigim gibi trollvari) bir biçimde eleştirilince defansa geçmeniz. Hani size böyle art niyetle saldıran adam hatalıda olsa, siz buna kızıp cevap verince, siz kendi hatalı davranışlarınızı savunuyor gibi duruyorsunuz, oradanda yanlış anlaşılmalar doğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

Hayır öyle bir şey kastetmiyorum oyman, ama madem -sırf pentagram degil genel milli takım olarak" amacınız cidden tr de yunculukta profesyonelliğe geçmekse amacınız yaptığınız kimi uygulamaların çok yanlış oldupu, ve davranışlarınızın bazılarının bu hedefle uygun olmaması.

Sonra (öncedende söyledigim gibi trollvari) bir biçimde eleştirilince defansa geçmeniz. Hani size böyle art niyetle saldıran adam hatalıda olsa, siz buna kızıp cevap verince, siz kendi hatalı davranışlarınızı savunuyor gibi duruyorsunuz, oradanda yanlış anlaşılmalar doğuyor.

Yanlış olan uygulamaları söyle bizde onların yanlış olup olmadığını kendimizce söyleyelim.

Milli takıma oyuncu seçimimi yanlış?
Milli takımdaki oyuncular mı kötü?
Milli takımın adının milli takım olmasımı yanlış onun yerine esl boys yada td-hwa karması mı diyelim ne diyelim?
Bide profesyonel olduğumuzu nerden çıkardın benim sk telecom yada vodafonle bir sözleşmem yok kimseyi temsil etmiyorum diğer oyuncular da öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

samimi olmak gerekirse ilk israil maçında ben de "e bu kadroyu kim seçti, bu adamların başına kim nasıl geçti, türkiye milli takımı oldugunun kararını kim verdi" demiştim direk. ama yazıp ortam germeye gerek görmemiştim hiç. sonuçta kadro güzel, gayet kalitesi belli oyuncular, ırk dağılımı da iyi. e ne güzel bişeyler de yapıyorlar diyerekten düşünmüş geçmiştim.
ama öte yandan yukarda söylenenler de anlaşılabilir. yani "türk milli takımı" derken, 5 oyuncuyu da seçip ortaya koyarken geriye kalan türk sc camiasının tamamına "sizi bsgidin biz hallettik" denmiş oluyor gibi. herkesin sadece şu komünitede bulunan 250 kişinin adına karar verilmiş oluyor gibi. sonuçta "Türkiye" diyorsan bu takımın adına, ve karar merci olarak devlet tarafından atanmamış/halk tarafından(sc oyuncuları) seçilmemiş onay görmemişsen bu işte bi yanlışlık vardır bence. yukarda da denmiş "yarın bir gün başkası çıkıp asıl milli takım biziz dese ne diyeceksiniz" diye aynen öyle. ha keza manner hadisesi falan filan. yani "milli takım" olduguna göre zaten amaç türk sc camiasına hizmet etmek, onlara maçı izletmek hoş eglenceli vakitler geçirmek ise (ki turkiye sc stream denince şugüne kadar en izlerken zevk aldıgım maç tunca vs israilli-badmannered-davar maçı idi) böyle gelip "sen daha iyisini yap","kötü niyet arıyosunuz" demek yerine olayı daha public bi hale getirmeli bence. ne bileyim bir oylama ile oyuncuları seçmek gibi (insanların da bi katılımı olması babında), ki kadro aynı olacaktır (+ 2-3 oyuncudan fazla aday bile olacagını sanmıyorum zaten, oyun yetenegi olarak benim ekleyebilecegim ssregitoss olabilir, bloody olabilir belki komünitelerden pek uzak gerçi o forum vs sevmez çok eski arkadaşımdır). ya da şöyle bi miniturnuva ile iyi olanlar seçilir falan. ne bileyim böyle şeyler işte.
yani pek anlamaya çalıştığınız da söylenemez şimdi. sonuç olarak kapalı kapılar arkasında dönen takım/maç/kadro ayarlamaları oluyor. ve TÜRKİYE MİLLİ sc takımı diyip, insanlar sorgulayınca da "buyur daha iyisini yap", "adam esl admini istedigini yapar", "bakanlık mı seçsin" gibi argümanlarla insanları karşılamak heç hoş olmuyor gibi geliyor bana sanki galiba.
yani az maç yapın abi, gerekirse 2 ay takımı ayarlamakla uğraşın, sonra maç yapın. ama en azından tüm türk sc camiası arkanızda olsun, arada bir sürü insan (ki lafını duyduğum gerçekten bir sürü insan var) gelip haberi bile olmadan "aha maç akşama" ile haberi oldugundan, "bu ne lan bu mu takım, kim seçti bu kadroyu, kim bunu başkan yaptı türk milli takımına" demesin. derse de BSG deriz hep beraber.
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

Soimyr said:

Yanlış olan uygulamaları söyle bizde onların yanlış olup olmadığını kendimizce söyleyelim.

Milli takıma oyuncu seçimimi yanlış?
Milli takımdaki oyuncular mı kötü?
Milli takımın adının milli takım olmasımı yanlış onun yerine esl boys yada td-hwa karması mı diyelim ne diyelim?
Bide profesyonel olduğumuzu nerden çıkardın benim sk telecom yada vodafonle bir sözleşmem yok kimseyi temsil etmiyorum diğer oyuncular da öyle.

Milli takımın şeffaf olmaması kötü.

Profesyonelce davranmak =/= profesyonel (para kazanma anlamında) oyuncu olmak.

Milli takım oyuncusuysanız, takım yapınızında profesyonelce olması lazım bence. Öbür türlü bu başlıkta size en başta "adınız niye milli takım rant yapıyorsunuz" diyen adamlarla muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz o yanlış hareketlerinizden biri.

Ücüncüsü cok -en azından postlarınızdan o havayı seziniyorum hataliysam affola- defansif davranıyorsunuz yerli-yersiz her türlü eleştiriye, mesela ilk attığım post, orada yaptığım önerilere hiç bir atıf yokken alttaki quoteta sırf sanki sizi trolleniyormuşum gib cevap verilmesi vesaire gibi.

Dördüncüsüde dedigim gibi 6 ayda 1 , yılda 1 veyahut highshill kabul edilen bir ligde (mesela eslde ligler karışık bronze vs diamond bile olabiliyor yerine göre) şunlara şunlara göre şunları aldık, hani bu konuda daha iyi olduğunu düşünen varsa gelsin denilsin, böylecede kimse çıkıp "abi siz rant yapmaya çalışıyorsunuz" diyemesin. Aksi takdirde dedigim gibi, 5 tane random herif ciddi oyuna kasıp, sizin ayarınızda oyuncular olsa hayır kara murat benim tadında gelip gerçek tr milli takımı biziz dese sizin diyebileceğiniz bir şey kalmıyor, yoksa daha önceden tekrarladığım gibi benim o ilk posttaki kendinize milli takım demeniz veya dememenizle bir alakam yok, ama gerçekten "milli" takımsanız sırf belli bi sistem oturtana kadar sizin bu tip adamlarla uğraşacagınızı görecegime, o sistem oturana kadar hwa-td karma türk takımı demenizi yeğlerim. Ki oda, daha öncede 5-6 kere tekrarladığım gibi, hwa ve td şuan türkiyedeki en iyi 2 clan olduguna göre (buna kimse itiraz etmez sanırım) sonuç olarak gene "milli takım" oluyorsunuz, tek değişen şey trollün veyahur komuniteye karşı butthurt u olan bi adam çıkıp abi niye siz milli takımsınız diyemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Birisi olayi üslenmis iyi kötü birseyler yapiyor. "Milli Takim" diye bir olguda yaratmis ayrica stream var bence güzel. Ha biri gelir arkadas ben bu oyunu oynuyorum gosuyum yanliz Milli Takim kaptani X kisi beni takima almiyor derse bizde SC2 camiyasi olarak zaten bir sekilde tepkimizi gösteririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm eleştirileri anlamak gerek.

Adamın teki çıkmış 3-4 adamı bir araya getirmiş bunun adınıda hadi milli takım olsun demiş gibi olmadı bu iş.Yada ali veli hasan gelin bu takımda oynuyacaksınız da olmadı.Kadrolarda ali hasan memet bu maç sizi seçtim hadi oynayın da olmuyor.

Milli takımlar oyun alanında ESL bünyesinde kurulabiliyor.ESL yetkililerin onayı ile Milli takım sıfatıyla oynayabiliyorlar.Yoksa çıkıp süper mario oyununun milli takımını kurduk evet biz milliyiz demek le olmuyor.Ben starcraft II oyununda Milli takımlarda temsil edilebilmek için ESL yetkililerine aracılar vasıtasıyla ricalarda bulundum.Ebru Aksoylu ve kürşat asan ESL üst yönetimleriyle görüşerek SC2 yi milli takımlar da kurulmasına yardım ettiler.Daha SC milli takım olarak resmi değildi.ESL bünyesinde olmadığından.ESL resmi bir organizasyondur.

Milli takım oyuncularının tamamı dereceli oyuncu.Türkiyede düzenlenen tüm turnuvalarda şampiyon olupta Milli takımda görmediğiniz oyuncu varmı?Nekadar üst dereceli oyuncu varsa alıyoruz.Ben hiç bir oyuncuyu nickine bakıp almıyorum.Başarılı ise milli takıma dahil ediyorum.Bakın futbol maçı gibi 11 e 11 oynanmıyor.Topu topu 4 oyuncu cıkıyor.Bu adamlarıda ogünlü şahsi meşguliyeti morel motivasyonu ve son ladderderki performansına göre seçiyoruz.Yani türkiyenin yarısını milli takıma almanın luzumu yok.4 kişi maça cıkcak 15 kişi almanın mantığı yok.Turnuvalarada bu oyuncuları eleyen en fazla yine bu milli takımdaki diğer oyuncudur.Son aldığımız bamboocha adam danimarka ladderinde 2000 puanla 1.sırada.Bu adamı milli takıma kazandırmak gerekmezmi?

Mesela ben tek tek oyunculara sorarım Sugosu çarşamba nw var programın boşmu?Durumun ne?Oynayabilecek durumdamısın?

oda bana Hayır abi yerime başkası oynasa daha iyi olur iyi değilim bu aralar.Yada tamam abi oynarım der.

Yani ortada tahmin ettiğiniz gibi ali veli nin bir araya gelip kurduğu çadır misali bir Milli takım yok.Bu oyuncularda tombaladan çıkmadı.Eleştiriler olabilir saygı duyuyorum anlıyorumda prosödürünü bilmemenizden ötürü böyle düşünmenizi.Ha derseniz ben daha iyi yaparım seve seve veririm kaptanlığı.Ben kaptanlık diye ağaça çıkmıyorum ama bilinki 1 takımı yönetmek çok ama çok kıvrantılı bir iş.TÜm oyuncuların işlerini takip etmek nw almak o nw yi organize etmek rakip le uğraşmak stream ayarlamak ilgiliere maçı duyurmak müsabakalarda oyuncuları motive etmek de cabası.

Tekrar diyorum ben daha iyi yaparım bu işleri ben daha iyi götürürüm daha iyi işlere imza atarım diyorsa vereyim kaptanlığı ona.Yeterli milli takımın güvenilirliğini tartışmayalım.

Saygılarımla
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

arkadaşım, çok güzel konuşuyorsun da hiç birşey anlatmıyorsun. ortada bir takım ve yapacağı bir maç var. çıkıp itiraz ediyorsun birşeylere ve sonra amacınız (-mız bile değil) türkiye'de profesyonelliğe geçmekse diyip ahkam kesiyorsun.

amaç türkiye'de profesyonelliğe geçmek falan değil, öyle amacı olan hayal görüyordur zaten.

takımın işlemesi için vereceğin somut öneriler yoksa, bu tartışmanın daha fazla uzamasının da bir anlamı yok bence. tüm dünyada olduğu gibi federasyonu olmayan, amatör bir oyunda toplulukta bu işleri yürütmeye gönüllü olanlar tarafından takım yönetiliyor. niye pentegram diye aklına soru gelebilir, adam yıllardır bu işlerle uğraşıyor. bugün federasyon kursan sahip olduğu bağlantılar ve tecrübesi nedeniyle aklen, bugüne kadar harcadığı zaman yüzünden vicdanen bu adamın takım kaptanı seçilmesi lazım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle dağınık bir ortamda Milli Takım , Türkiye gibi isimler kullanmak yanlış. Bunun tartışılıcak hiç bir yanı yok.
Keşke o klan kapandı bu bitti gibi geyikler yerine adam gibi bir klan kursaydınız.

Yada madem kullanıyorsunuz Milli Takım ve Türkiye isimlerini en basitinden bi web sitesi kurunda ordan takip etsin insanlar.
Tonlarca oyuncu var bu oyunla yaşıyan ve bu foruma girmeyen hatta varlığını bile bilmeyen.

Burayı takip edenler biliyor en popüler ve en iyi 5 oyuncudur vs. ama hiç bir bilgi olmadan pat diye Türkiye Vs Avusturya post atmak hiç hoş durmuyor.İnsanlarında tepkisi sanırım buna. Meydanı boş bulmuş kendi kafanıza göre takılıyormuş gibi gözüküyosunuz.

Kullandığınız isimler resmi olduğu (Milli Takım, Türkiye) sizde hafiften öyle olmalısınız. Yoksa itici gözükürsünüz bu işden kimse mutlu olmaz.

Ya yapmanız gerekenleri yapın yada boşverin bu işi.
Kısaca ben ve bu foruma girmeyen ve Starcraft yoluna başkoymuş bir çok arkadaşım bu durumdan rahatsısız.
Siz kimsiniz yani?
En azından blog açında tanıyalım sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...