Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gülelim Eğlenelim

huun

Öne çıkan mesajlar

işte biz daha uniteyi nasıl en verimli kullanılcagını bilmedimiz için(kendi adıma konısmy)
ben bunker/turret gibi yapıorum 4-5 tane koyyorum drop falan yememek için sonra combatda forcu kaybedersem aklıma gelio cıkartıp defans için koyuyorum bitane zealota tek atıp gg diyip cıkıorum
prolar öle deil böle baneling,muta ne biliym fenix,voidray falan stacklenmis görünce gömüp steam atıp kacıo, stackli ünitelere target fire qq
Sosyal ağlarda paylaş

Birim kaçırmaktan bahseden kim ya, widow mine menzili 5 yard (yazı ile BEŞ YARD) bir birimi yerinde bırakıp 2 adım geri çekilince ya bütün widowlar cd'ye giriyor yada rakip unborrow edince hepsini afiyetle kesip biçiyorsun.

Hala widow mineları ignore ederek oynama hayalindesin, öyle bir dünya yok. Ortamda 10 tane widow varsa , 10 tane widow varmış gibi oynarsın.

Widowların güçlü olduğu yer oyunun başlarıdır vede drop-muta savunması durumlarıdır. Yoksa kora kor savaşta (bronze ligde değilsen) ancak kırk yılda bir denk getirirsin widowu. 1 kere widowla oyun kazanacam diye kalan bütün oyunları kaybetmek istemeyen adamın işi değil widow.
Sosyal ağlarda paylaş

ya tossa bende air dısında görmedim zaten görmememizde normal o dedigim olay 25 proba tek atması bi mayının
hani tek atan demuslim rakipde bronze 24probu zorla stackleyen biriydi ama yinede böle bi hareketin olmaması lazım dedim
bebe kafada storma giderim su expyi alırım diye kurarken cıktı probeları verip oyundan sdfgdsf

simdi dicen
3 helionun o probelara öle tek atardı
2 firebatın o probleara öle tek atardı
1 mine tek basına yapabilio olması biraz abatrı geldi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mi anlatmayi beceremedim bilemiyorum ki freemoon hala 1 birimi bırakip 2 adim geri gitmek falan diyorsun. Nolursun NA serverlarinda oynayan gm lerin streamlerini bir izle qxc denk gelirse bir bak nasıl oynuyor adam.

Ayrıca terranın bio army kompozisyonunun arasındaki 20 tane mayina focus fire yapmak kolay olmuyor.

Olay aynen zvz deki; önden linglerle baitleyip arkadan gelen banelingleri on planda birakmak gibi birsey oluyor.

Bunların tam aksi terranin alehine durumlarda oluyor zvt de ozellikle. linglerle creep ustunde hızlıca surround edebilirsen medivac falan ne varsa gittigini de gordum
Sosyal ağlarda paylaş

inyormaynd said:

Her unit stalker gibi gitmiyor ve daha önce de dediğim gibi upg ile çok hızlı şekilde burrow oluyor.Mass'lendiği zaman ordunun yarısından fazlasına elveda diyebiliyorsun.
Protoss'a karşı widow mine masslemek diye bir şey yok. Upgrade'li haliyle bile 1 saniyede gömülebiliyor, 1.5 saniye ateş etmiyor zaten. 2.5 saniye boyunca menzilli Protoss ordusundan DPS yerse widow mine falan kalmaz. En olmadı 2 saniye saldırıp geri çekilir uzaktan saldırmaya devam eder. Protoss'a karşı widow mine oyunun başında mineral hattına drop yapmak ya da savunama amaçlı kullanmak için yapılan bir ünite.
Sosyal ağlarda paylaş

Mass'ten kastım zaten abuse bazında değil.Max 15 tane olsun yetiyor da artıyor.Snipe'lanacak bir şey değil her şeyden önce.Çok çabuk burrow olduğu için de bir kaç tane öldürüyorsun ondan sonra booom...Desrow gibi adama bunu yapıyorlarsa (ki taeja bile streaminde defalarca izledik.) herkese yapılabilir o yüzden senin dediğin gibi sadece mineral line'a drop yapılan bir şey değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek bir üst düzey turnuvada Protoss'a karşı mid game'de 10 tane widow mine yapılmış ve başarılı olunmuş tek bir maç gösterin o zaman. Desrowo maçta dalga geçerek oynadı ki açtığı reddit konusunda bunu kendisi de söyledi, Terran'ın mech Protoss'un Void Ray spam yaptığı maçı referans alacak değilim. Widow mine'lar menzile girecek de burrow olacak da ateş edecek de... En yavaş Protoss bile ordusunu 2 kare geri götürebilir o sürede. Normalden 30 supply daha düşük olan Terran ordusu ne yapar sonra bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Protoss'a karşı widow mine'ın imba olmayı bırak güçlü bile olmadığını bilmek için oyunu iyi bilmeye gerek yok. Protoss'a karşı 10-15 widow mine'ın dengesiz olduğunu iddia ederek sadece böyle bir stratejiye yenildiğini ilan edip kendini rezil etmiş oldun ^^

Haklısın...Koskoca pro oyuncu da yeri gelip yenilerek (bkz:desrow) sözlerime destek oldular.

Yani objektif bakıyorum da senin gibi akil birinin rezil olmadan yorum yapması ve arkasına bakınca kazandığı bir klavye bir mouse'tan başka bir şeyi olmaması böyle konuşmana sebep oluyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...