Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gülelim Eğlenelim

huun

Öne çıkan mesajlar

Benim de çok yakındığım konulardan biri build order win'ler özellikle ladder'da gelen protoss'larla maçlarımda yenildiklerimin %80'i saçma sapan build order loss'ları yani Naniwa'nın Mc'nin falan build order'larını alıp ezberlemişler hep aynı build order'ları yapıyorlar. Zaten ilk ataklarını savuşturdukların anda yeniyorsun çünkü o 2 base'in arkasında macro yapacak ne multitaskingleri ne de apm'leri var ama küçük bir hata yaptığın anda direk build order loss oluyor yapacak birşey yok. 1-1-1 yüzünden protoss upg'lerine falan buff gelmesinde kesinlikle haklısın zaten chrono boost ile tak diye +3 attack oluyor bir de şimdi bedavaya yakın. -_-
Sosyal ağlarda paylaş

end game,master,gm seviyesi hakkında çok yorumda bulunamıyorum,o seviyede oynamadığım için ama bugün birşeye rastladım uliking'in bahsettiği şeyle ilgili.Destiny stream yapıyor ki severek izlerim,oyununu eleştirebiliriz ama benim gördüğüm en yaratıcı oyunculardan,neyse işte bu adam nerdeyse life streamer tadında stream yapıyor hergün istisnasız uzun saatler oynuyor,ediyor.Bugün 2 tane protoss geldi üstüste adama,herif bildiğin çıldırdı ki öyle saçma sapan ezberlenmiş ,cheeseler,build orderlar görmeniz lazım,bildiğin lamerlik akıyor,herif bastı küfürü,ırkçılığını falan da yaptı rageledi baya bir ,chatte konuştu etti sonra mola verdi.Ben bu adamı bu halde ilk defa görüyorum ilginçti baya ,sinir bozucu bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Afedersin ama Terran, Protoss'un 3 immortal, 5 sentry bastığını görsün bi zahmet. Önlemini ona göre alsın pls.
4-5 bunkerla bile tutulamıyor standart bir build order yaparsan. Daha ne önlem alsın? Ya her maça ghost ile başlayıp bazı build orderlara karşı geriye düşeceğini baştan kabullenmiş olacak ya da medivac başlayıp rakibinin force field'ları yanlış atmasını bekleyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

OP demiyorum zaten, sadece oyunun bazı bölümlerinde, bazı stratejilerle bir ırk diğerine karşı çok üstün olabiliyor.

tmm OP demiyosun cok üstün kelimesini kullanıosun ama rakip probe kesio immortal chronobostluo
4 gate'in immortallisini yapıo

4 bunker senin pozisyon almanı engeller böle bi force karsı ya emp atıcaksın yada medivacla güzel pozisyon alcaksın exp'in varsa adam geliosa exp yi ucurup scvpleri cekip rampanda bekliceksin
neyse su senin gsl deki adamların counterlasın o pushu replayleri izle ogren, sana baska ilaç yok
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanları güldürmek için sanırım konunun başlığına uygun mesajlar atıyorsun. "Expon varsa" diyerek söz konusu stratejiyi zerre bilmediğini belli ediyorsun, o atak gelirken mutlaka expon oluyor zaten, aynı şekilde Protoss'un da expansion'ı oluyor. Sen sanırım betadan kalma 1 robo 3 gate immortal saldırılarını dediğimi sandım, yeni turnuvaları ve özellikle de GSL'i takip et biraz bilirkişi edasıyla mesaj atmadan.

Exponu uçup kaçırarak rampada beklersen o 2 base'den kaynak topluyor olur ve inanılmaz öne geçer. Rampada birçok sentry olacağı için uzun süre tek base'e sıkışırsın, medivaclerle drop yapana kadar adam ona önlem almış olur. 4-5 tane sentry varsa rakibinde ve onları kullanmayı biliyorsa hareket edemezsin zaten, bunker olsa da olmasa da. Bunker en azından az da olsa zaman kazandırıyor ve rakibin force fieldlardan birini yanlış atarsa repair imkanı sunuyor, o yüzden GSL'de senin gibi rampadan çıkmak gibi "zeki" hareketler yapmak yerine bir sürü bunker kurararak expoyu savunmayı tercih ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

İnsanları güldürmek için sanırım konunun başlığına uygun mesajlar atıyorsun. "Expon varsa" diyerek söz konusu stratejiyi zerre bilmediğini belli ediyorsun, o atak gelirken mutlaka expon oluyor zaten, aynı şekilde Protoss'un da expansion'ı oluyor.
Exponu uçup kaçırarak rampada beklersen o 2 base'den kaynak topluyor olur ve inanılmaz öne geçer. Rampada birçok sentry olacağı için uzun süre tek base'e sıkışırsın, medivaclerle drop yapana kadar adam ona önlem almış olur. 4-5 tane sentry varsa rakibinde ve onları kullanmayı biliyorsa hareket edemezsin zaten, bunker olsa da olmasa da. Bunker en azından az da olsa zaman kazandırıyor ve rakibin force fieldlardan birini yanlış atarsa repair imkanı sunuyor, o yüzden GSL'de senin gibi rampadan çıkmak gibi "zeki" hareketler yapmak yerine bir sürü bunker kurararak expoyu savunmayı tercih ediyorlar.

ben gsl i takip ediyorum,
insanları güldürmek için exp'in varsa demedim terranın çok etkili 1 base acilislari var. illa early exp alcaksın diye bisi yok
söz konusu olan protossun yaptıgı bi taktik burda terranın expsinin olup olmamasıyla ne alaka?

scout edemezsin diosun, ghost basarsam geri düserim colos beni yer bitirir gibi hayaller üzerine senaryolar kuruosun kafanda
adam exp alıo ok ama probe basmıo o expde 6-7 probe baseindede az sayıda probela o taktigi uyguluyo, zaten taktigin zor tutulması burdan kaynaklanıo 4 gate tarzı

tamam gsl dekiler benim rampa cıkma fikrim gibi "zeki" hareketler yapmıo olabilirler immortal all-in'nini bunkerla tutmaya calısıyo olabilirler, 3-4 immortal bunkera vururken onu repair etmeye calısıyo olabilirler, forcunu forcefielda kaptırıyoda olabilirler, zaten bu 4 gate all-inini immortalla harmanlamalarının sebebinin, bunkerla 4gate in tutabildigi oldugunu bilmiyoda olabilirler .. de banane yani gsldeki adamların ne yaptıgından
gsl deki adam bunkerla tutmaya calısıp tutamayınca gg imba yapcak bişi yok mu demem lazım illa

_Spartacus_ said:

yeni turnuvaları ve özellikle de GSL'i takip et biraz bilirkişi edasıyla mesaj atmadan.

bişi bildigini cidden iddaa ediyosan server orda duruyo atalim 10 oyun :)
H16H M45T3RRR , Strateji genius Spaarrtacussss efendi
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç sanmıyorum bahsettiğim maçları izlediğini. Evet, probe üretimini kısa bir süre durduruyor ama senin yaptığın gibi rampadan çıkarsan seni bir süre tek base'de tutması bile ekoomide yetişmesi hatta geçmesi anlamına geliyor. Terran'ın tek base'den çok etkili açılışları var, evet. Senin bunları çok iyi bildiğine de eminim ama o açılışların hepsi bu saldırı gelmeden geliyor zaten, adam savunmada olur öyle bir durumda. Yani bu saldırı geldiğinde "expon varsa" diye bir şey yok.

Ben "Protoss imba" ya da "bu build tutulamaz" demiyorum, sadece bazı build orderlara karşı bazı build orderlar çok avantajlı oluyor ve pek de yetenek istemeden galibiyet getirebiliyor. Bu nedenle 1-1-1'den gelen galibiyetlere bakıp Terran nerflenmeye ve Protoss bufflanmaya devam edilirse TvP bu tarz build orderlardan ibaret olan bir maç olacak. Yok hala MMA ve Supernova gibi oyuncuların Avrupa ladderındaki sıradan bir master oyuncusunun düşündüklerini düşünemediğini iddia ediyorsan, seni hayallerinle baş başa bırakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

memphis vs spartacus 10 maç teklifi masada arkadaşlar.

uzun zamandır pek heyecan yaşamamış topluluğumuzu kendine getirebilecek bir seri görebiliriz.

evet seçkin ve tuna, burada boş beleş konuşarak akila gibilere konuşma imkanı mı sunacaksınız, yoksa iki erkekten beklendiği şekliyle 10 maç mı yapacaksınız?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

memphis vs spartacus 10 maç teklifi masada arkadaşlar.

uzun zamandır pek heyecan yaşamamış topluluğumuzu kendine getirebilecek bir seri görebiliriz.

evet seçkin ve tuna, burada boş beleş konuşarak akila gibilere konuşma imkanı mı sunacaksınız, yoksa iki erkekten beklendiği şekliyle 10 maç mı yapacaksınız?
Ne alakası var? Ben yenilirsem haksız mı olacağım? Adam MMA'deen Supernova'dan daha iyi bildiğini iddia ediyor. Onlardan değil 10 maç, 100 maçtan 1 maç alabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...