Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

dar görüşlülük strikes back.

edit: Ev hayvanlarından hoşlanmayan birisiyimdir, bu benim kendi karakterim. arkadaşlarıma gittiğimde köpeği mesela gelip elimi kolu yalamaya başlayınca huzursuz olurum. Ama yeri geldiğinde de seviyorum, gerçi nedense aynı hareketi başkası daha sert yapınca oyun yapan hayvanlar ben yumuşak yumuşak sevince yüz vermiyor bana. Bir yerde bir hata yapıyorum sanırım.

Yine de bazı arkadaşların daha iyi anlamaları için şunu yazıyorum ki ben burada adamın insanlıktan nasip almadığını düşünüyorum ve daha önce de bu düşüncemi belirttim. Benim düşünceme göre sadece ifşa olduğu için bir adama bu derece orantısız bir şekilde saldırmak insanlığa sığmaz, sizi bir noktada onunla aynı kefeye koyar ama bu verilecek yerinde bir tepkinin de haksız olduğunu düşündüğümü göstermez.
Sosyal ağlarda paylaş

korunacak bir tarafı yok zaten.

düşün şimdi senin bir iş yerin var ve bu adam sana iş başvurusunda bulunuyor. bu olayların üzerine sen bu adamı işe alır mısın cidden? yada otobüste geldi yanına oturdu. kalkıp başka koltuğa geçmez misin ? yada parkta çocuğunla yada kız arkadaşınla oturuyorsun ve yanınızdan geçiyor. rahatsız olmaz mısın ?bu örnekler daha da çoğaltılabilir
Sosyal ağlarda paylaş

bu tür olaylar verilen tepkiler açısından turnusol kağıdı gibi. insanların hukuk devleti denilen mekanizmaya ne kadar aykırı olduklarını da gösteriyor. kedi öldürdüğü için kafası kesilmesi gerektiğini düşünün ya da düşünmeyin, hukuk devletinde cezayı devlet verir ve siz hiçbir şey yapamazsınız. okuldan da attıramazsınız çünkü eğer yüz kızartıcı suç kapsamında değilse ve dersin evaluation policy'sinde kedi öldürmemek yoksa. hani kınama faaliyetleri yapılır ama tehlikeli söylemler var ve bu manzara kedinin ölümünden daha fazla düşündürüyor beni. bu linç mantığı başka alanlarda kendini gösterdiğinde cumhuriyet mitinglerine dökülürsünüz yapmayın yani bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

dar görüşlülük strikes back.

edit: Ev hayvanlarından hoşlanmayan birisiyimdir, bu benim kendi karakterim. arkadaşlarıma gittiğimde köpeği mesela gelip elimi kolu yalamaya başlayınca huzursuz olurum. Ama yeri geldiğinde de seviyorum, gerçi nedense aynı hareketi başkası daha sert yapınca oyun yapan hayvanlar ben yumuşak yumuşak sevince yüz vermiyor bana. Bir yerde bir hata yapıyorum sanırım.

Yine de bazı arkadaşların daha iyi anlamaları için şunu yazıyorum ki ben burada adamın insanlıktan nasip almadığını düşünüyorum ve daha önce de bu düşüncemi belirttim. Benim düşünceme göre sadece ifşa olduğu için bir adama bu derece orantısız bir şekilde saldırmak insanlığa sığmaz, sizi bir noktada onunla aynı kefeye koyar ama bu verilecek yerinde bir tepkinin de haksız olduğunu düşündüğümü göstermez.

editlerken geriye düşmüş, umarım ne demek istediğimi daha iyi anlatır bu mesajım.
Sosyal ağlarda paylaş

adama söylenen her şiddet içeren cümleleri gerçek gibi yansıtıyorsunuz ya tebrik ediyorum

birisine a.k dediğinde gerçekten gidip onu yapacakmıs gibi düşünmekle aynı.

yani tamam kesmek lazım asmak lazım denmiş ama burdaki asıl tepki adamın devletten 300 lira dğeilde adam gibi bi ceza almasını sağlamak

adamı öldürmek dövmek değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

devletin adam gibi ceza vermesini sağlamak örgütlenmeyle, eylemle, dayatmayla veya iktidarda söz sahibi olmayla olur. löplöp kebap evinin karşısında oturuyormuş gidip keselim, okuldan attıralım, kız kardeşinin adresini inciye verelim'lerle olmaz. bunlar daha çok belli sebeplerle bastırılmış öfkenin ucuz bir dışavurumu gibi duruyor. abartıyorsunuz diyenlerin kastettiği şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

@Red; önemli olan söylenenlerin gerçek olması değil. diyelim o çocuğu biri öldürdü. ben örneğin bu başlıktaki bella'nın bu ölümden zerre rahatsızlık duymayacağını düşünüyorum. sorun bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Her fikrimi detaylarla anlatmama ihtiyacım varsa öyle yapalım, destanlar yazalım. Ben de farkındayım asalım keselim diyenlerin yapmayacağını, o tanımlamayı bir fikre açılan bir link gibi düşün. Yada kapı diyelim. O lafı oraya yazıyorum ve bekliyorum ki sen o laftan Moncici'nin yukarıda verdiği örnekleri anla. Yoksa bizde biliyoruz o adama kimsenin kolay kolay yanaşamayacağını.
Sosyal ağlarda paylaş

bende üzülmem.15 sene köpek besledim.suanda kedim var.mesela biri gelip kedime tekme atsa cinayete kadar yolu var cinnet geçiririm yani

o kediyide birileri sevmiş sahiplenmiş.o yuzden cocugun ölmesi benim umrumda olmaz

ama kız kardeş knusunda falan haklısın abartı tepkiler olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence şu an durum şu;

Bir kısım hassas olduğu için düşünürken kalbi ile de , diğer kısım da onlar kadar hassas olmadığı için sadece beyniyle düşünüyor. Sakın yanlış anlayıp "mal mı diyosun lan bize" demeyin de. Aslında ikimiz de aynı taraftayız. Masabaşı polis ile sokak devriyesi farkı gibi düşünün, uygun olduysa tabi :D
Sosyal ağlarda paylaş

konu asalim keselim diyenlerin yapip yamayacagi degil. insanlar o tarz bir tepki veriyor veya en azindan iclerinden gecen o.

her gebertirim seni dediginiz insani geberttiniz mi?

bi baska acisi da var bu isin. evimizdeki hayvanlardan herhangi birine zarar verene hele ki o ruh hastasinin verdigi sekilde verene, cok daha agir sekilde zarar veririm. kopegimiz yuzunden tasindik, sokaktaki bir yavru kopek yuzunden koskaca bir adami tartakladim, daha beterini de yaparim.

kanima dokunuyor arkadas! hicbir savunmasi olmayan tanrinin masum yaratiklarina insanlarin gaddarlik yapmasini kaldiramiyorum. Sirf kendi korkulari, hastalikari, sapkinliklari yuzunden!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar evine gittik şerefsizin.Açıkçası ağız burun kırmaya gittik.Yoktu,olmıcağını da biliyoduk zaten.Bize fazladan zahmet yaratmadı.

İlkellikse ilkellik ne bok diyosanız diyin şu olayın şurda çok büyütülüyo diye savunaninsan müsvettelerinin ne dediği hiç şeyimde değil.O şerefsiz o kediye verdiği korkunun,acının ve öldürmesinin cezasını çekmezse adalet tarafından, hukukun ceza vermesini aratmak için elimizden geldiğince uğraşıcaz.

Şimdi ne diyosanız diyin böyle bi konuda evet şiddet yanlısıyım, ondan farkın ne o zaman reröre diceklerdir onlar da umrumda değil.

Edit: Bu arada yavru kedileri severim de sadece severim beslemem o kadar sevmem yani..Köpeğim var köpekleri daha çok severim.

Tek şeyim hayvan sevgim var ve o da masum bi canlı.
Sosyal ağlarda paylaş

o kız kardeş muhabbetine ben de bir şeyler söylemiştim. çocuğun facebook profiline normal girmeye çalışınca hata veriyordu ve girilemiyordu. fakat kardeşinin profilinde arkadaşlarından aratınca girilebiliyordu falan. sinirle yazılmış bir şey sonuçta. savunulacak bi tarafı yok hiç bir şekilde tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay aslında şu şekilde :

Normal insanlar kedileri sevimlilikleri uğruna besliyor onları seviyorlar yanlarından ayırmıyor ve onların yaşamasından yarar elde ediyor.
Psikolojik sorunu olan insanlar ise sevimlilikleri uğruna kedileri beslemiyor onları sevmiyor ve bu şerefsiz mahlukat gibi onları canice öldürüyor ve onun ölmesinden yarar elde ediyor.

Biri + biri - gibi gözüküyor fakat sonuçta iki tip insanda kedilerden yarar sağlıyor. Olumlu veya olumsuz yargı da onların üzerinde insanlar tarafından kuruluyor. Bu bahsi geçen bir kedi değilde sevimsiz çirkin bir hayvan olsa aynı tepkinin bu oranda gösterileceğinden şüpheliyim. Dolayısıyla hayvanseverlik ile doğayı herşeyi ile birlikte ele almak çok farklı bence. Bu noktada kedi köpek vb sevimli şeyler dışına çıkamayan hayvan sevgisi bana son derece saçma geliyor. Gerçek ise doğayı herşeyi ile ele almak. Ormanda yürüyüşe çıkmışken üzerine doğru koşan bir ayıyı denizde yüzerken arkandan yaklaşan bir köpekbalığını veya karda ilerlerken sana üşeşen kurt sürüsü ile şu insanlarla sağlıklı ilişkiler kuramadığı için beslenilen sevimli ve evcilleştirilebilen kedi ve köpek aynı olurmu? Olaya doğa içerisinde bakarsak aynı fakat insan çıkarları için bakarsak aynı değil.

Mesela aç kalırsan kediyi kesip yersin. Aç değilsen psikolojinde yerindeyse kediyi sevip beslersin. Psikolojin yerinde değilse bu şekilde canice öldürürsün kedileri.
Ama sonuçta her şekilde kedinin üzerinde yargısı olan sensin insan olarak. Dolayısıyla birşey üzerinde sınırsız hakimiyetin varsa ne sevgisinden bahsediyorsun? Medeniyetin getirdikleri ile kedi ve köpeği sevmek medeniyet ile alakalı saçma sapan birşeydir. İnsanın inşasına sebep olduğu çoğu şey gibi hayvan sevgisi kavramıda saçmadır çünkü gerçek olan şey doğayı herşeyi ile birlikte kavrama ve anlama becerisidir. Bu anlamda gerçekten birşeyler yapan insanlar şirin çirkin fark etmeksizin her türlü hayvanı bitkiyi çiçeği vb şeyleri korumaya çalışıyorlar insanların bile hala korunamadığı şu dünyada. İnsanlardan kazık yiyip 20-30 tane kedi besleyenlerin kedi sevgisi veya psikoloji bozulmuş canileşen şerefsizlerin kedileri sevmeyip öldürmesi birbirine benzer oranda anlamsızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.beyazgazete.com/video/2010/10/11/kedi-katili-yakalandi-atv.html

kedi köpeğin alnını yarmış, bunlara ses çıkarmış o yüzden öldürmüş.

ben böyle vicdansız ve şerefsiz bir insan tanımıyorum daha kediyi görenler ayağa zor kalktığını, dişleri olmadığını-önceden başka bir köpek saldırdığı için felçli olduğunu biliyorlar ama gel gör ki kendini savunmak için sığındığı şeyler bile acizliği bu kişinin aldığı cezanın ne kadar yetersiz olduğunun delili.

ayrıca bazı kişiler tepkilerin fazla olduğunu söylüyorlar kedi öldürmek ile insan öldürmek arasındaki tek fark sadece birisi suç birisi kabahat kapsamına giriyor gayette savunmasız bir insanıda öldürebilirler böyle bir şey olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...