Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

Longshanks said:

abi siz insanla kediyi niye bir tutuyosunuz ki
yasalar insanları korumayı öncelik edinen kurallar değil mi?
insan önce kendini sonra diğer canlıları düşünmez mi

nasıl bir mantık seninki? insan hakları için yasalar olmasına kimsenin itirazı yok. ama hayvan hakları için de yasalar olması gerekmez mi? psikopat geri zekalıların yasadaki eksiklikler, açıklar nedeniyle hayvanlara istedikleri işkence ve vahşeti uygulayıp, ellerini kollarını sallaya sallaya dışarıda dolaşmaları size normal mi geliyor? hayvan haklarının korunmaya çalışılmasının, bunun için kamu oyu-vicdanı oluşturma çabalarının kime ne zararı olabilir? savunmasız, korunmasız, masum canlıları koruyabilme, haklarını savunmaya çalışma çabaları kimilerini niye bu kadar gerer anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Tepkilerin sebebi bir kedinin öldürülmesi değil, öldürülüş şekli. Şunu bi tarafı yiyorsa gündüz yapsın, bakalım o adam ordan sağlam çıkarmı.

işte bunu anlatamıyoruz abi hiç kimseye.

herif köpeğini saldırtmaya çalışıyor önce. sonra kendisi saldırıyor. o köpek o adamda kaldığı sürece bu tarz davranışlara devam edecektir. diyelim ki köpek yarın öbür gün parkta çocuğun birine yada yoldan geçen başka bir insana saldırdı. yine hiçbir cezası olmayacak sonucunda.

ayrıca ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bu olayın çocuğun kedilere veya diğer hayvanlara karşı ilk olayı olmadığını iddia edenler de var.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

Longshanks said:

nasıl bir mantık seninki? insan hakları için yasalar olmasına kimsenin itirazı yok. ama hayvan hakları için de yasalar olması gerekmez mi? psikopat geri zekalıların yasadaki eksiklikler, açıklar nedeniyle hayvanlara istedikleri işkence ve vahşeti uygulayıp, ellerini kollarını sallaya sallaya dışarıda dolaşmaları size normal mi geliyor? hayvan haklarının korunmaya çalışılmasının, bunun için kamu oyu-vicdanı oluşturma çabalarının kime ne zararı olabilir? savunmasız, korunmasız, masum canlıları koruyabilme, haklarını savunmaya çalışma çabaları kimilerini niye bu kadar gerer anlamıyorum.

ya tamam benim mantığım sana ters gelmiş olabilir ama senin de bu adamlara bir hukuki bi yaptırımın olamaz şu anda
Sosyal ağlarda paylaş

hammerzeit said:

sivrisineklere gönül bağım var.

öldürenleri alsınlar içeri.

yani yapılanı normal, verilen cezayı uygun görüyorsun? işkenceyle durup dururken öldürülen bir canlının hiçbir hakkının olmadığını, insanların bu tür vahşetleri anlayışla karşılamaları gerektiğini düşünüyorsun? tepki duymuyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

idilik said:

Longshanks said:

ya tamam benim mantığım sana ters gelmiş olabilir ama senin de bu adamlara bir hukuki bi yaptırımın olamaz şu anda

linç planları elbette çok saçma. ama hukuki yaptırımlar olması için çabalamak son derece doğal ve insanca (hayvanca mı demeliyim gerçekten bilemiyorum, insan(!) ve yanındaki pitbulun davranışlarını kıyasladığımda)
Sosyal ağlarda paylaş

hukuki yaptirimin eksik kaldigi yerlerde kitle yaptirimi ortaya cikar, cikacaktir da.

bo$una $i$lemiyolar tecavuzculeri hapiste ya da bebek kacakcilarini bo$una linc etmiyorlar.

hepsinin temelinde hakkaniyet ile e$it oranda yaptirimlar olmadigi icin , toplumun tepkisi daha farkli oluyor.

kedi sadece bir hayvan oldugu icin degil, insandan cok daha gucsuz ve korunaksiz oldugu icin herkes boyle olumune tepki veriyor. iki askerin birbirlerini oldurmeleri bu kadar $iddetle tepki gormez, ama guclunun gucsuzu ezi$i dunyanin her yerinde tepki gorur. ister konu insan olsun ister hayvan.
Sosyal ağlarda paylaş

bireysel açılan davaların herhangi bir sonuç vermesi mümkün değil şu an. en iyi senaryo kedinin bir sahibi varsa eğer, mal durumuna girebileceği için o komik para cezası dışında başka bir şeyler olabiliyormuş. tam detayını bilmiyorum, bir iki yere baktım ama fazla bir şey bulamadım bu konuyla ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

aranızda bak doğru düzgün ceza almadı diye tepki gösteren varsa göstermesin. ne kadar içkili olursa olsun kediye, kediyi geçtim herhangi bişeye bu kadar soğuk kanlılıkla ve organize bişekilde zarar verebilen birisinin insanlığı yoktur.

bi de sürekli böyle vahşilikler oluyo, sürekli konusu da açılıyo ama bu kadar tepki almıyodu hiç ben beklemiyodum bu kadar tepki
Sosyal ağlarda paylaş

gecko said:

Ben ölsem bu kadar çaba sarfetmezdiniz :(

hala olayı azımsıyorsun. savunmasız, hasta, yaşlı bir halde, sokakta bir kutu içinde uyurken, uyandırılıp, önce köpeğe parçalatmaya çalışılıp, sonrasında işkenceyle durduk yere öldürüldüğünü gösteren videolar nete düşse ve bunu yapanlar 300 lira ile cezalandırılsaydı senin için de aynısı yapılırdı, üzülme!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...