Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pectus excavatum ve askerlik

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

90 derece eğik yürüyen birini gördüm ben askerdeyken. Bakın ayağa kalkın belden 90 derece eğim yapacak şekilde öne doğru eğlin ve yürüyün evet aynen bu şekilde birini üstünde kamuflajı ile askerde gördüm etrafda dolanıyordu, bir kerede böyle yine tugayın içinde yerde kıvrılmış etrafı izliyordu aynı çocuk.

Askerlik anısı böyle birşey işte, bir kelime yada birşey söyleyin size hemen onunla ilgili bir anımı anlatayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Askerde koğuş arkadaşım bir samsunlu vardı, adamlarda şu tan mı ne bulvar mı o gazetelerden oluşan bir seri vardı. Böyle 30 -40 tane çocuk bunu koğuşta sakladığını söylüyordu, harbiden adam nasıl bir yere sokduysa denetlemede bile bulunmadı, sadece kendi banyo öncesi çıkarıp bakıyordu. Kimi zamanlar gece karanlığında o ağlyana ve inleyen gazetlerin seslerini duyabiliyorduk.

Seks la alakalı azda olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir daha haber alamadık onlardan :P.

Bilmiyorum kural oydu, bende tüfek bakımında parmağıma kurma kolunu düşürdüm, böyle kurma kolunu geriye çekersin sonra şrakk diye bırakırsın bu arada mermi namluya sürülür.Bakımda işte yağlarken tüfeği ve silerken mermi yatağındaki is temizlendimi diye kovan atım yatağına parmağını sokar, parmakucuyla kontrol edersin o bölgeyi, sonra parmak ucuna bakarsın siyah mı diye, siyahsa kontrolde suratına sürüyor komutan parmağını. O bölgeyede parmağını sokmak için kurma kolunu çeker kitlersin, o kitleme esnasında nasıl olduysa boşaldı kurma kolu ve parmağımı ezdi.

Neyse parmağım koptu sandım ben önce aman dikkat kopartır diyorlardı neyse kesil di işte kanadı bayağı, beni revire gönderdiler dikiş attılar. Bir tek o sebeple gitmişdim. O zamanda normal karşıladılar beni.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman koğuş nöbetçisi sana kalk der. Akabinde yazılı olarak bu emri sana sunar bakdı halen kalkmıoyrsun, nöbetçi subay veya astsubayı çağırır oda gelir seni tekmeleyerek kaldırır. Ha tekmelere cevap veriyorsan azda olsa bir inilti çıkarıyorsan demek ki hasta değil bu adam der ve o yüzden iyice sinrie keser daha çok tekmeler seni.

Ha tekmelere cevap vermiyorsan zaten hastasındır, ama oda iyice ikna olana kadar seni tekmeler taki ses çıkaramayacak kadar hasta olduğuna kanaat getirene kadar.

Akabinde revire gönderirler seni.
Sosyal ağlarda paylaş

şaka yapıyorum bee. hazır yeri gelmişken sorayım;

1- Üst katta yatamam düşerim ben. kapan alır mı yoksa herkesinki bellimi

2- Kredi kartı falan sokabiliyormuyuz içeri(ahahah soruya bak ya).

3- Hasta olup olmamamız üstlerin elinde anladığım kadarıyla

4- Sabahın köründe sakal traşı yapıcak yer bulabilirmiyim her sabah kendim uğraşmasam falan
Sosyal ağlarda paylaş

1. Duruma göre değişir, gözlemlerime dayanarak diyebilirim ki üst ranzalara daha bir rağbet var. Ama acemilikde zaten herşey ayarlanır daha koğuşa girmeden yatacağın yer bellidir.

2. Serbest.

4. Sabah kalkıp soğuk suyla yüzünü kazımak zorundasın. Başka şansın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten fiderken alırsın yanına 3-5 tane permatik, gillet mach 3 de kullanan vardı.

Kantinde zaten satılıyor herşey, don, fanila, sabun, permatik vs. Yani kantin gibibirşey varsa tabi civarda, sınır karakollarında yapanlarda herhalde siparişle getirtiyorlardır, çarşı yasak oluyor genelde onlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Pickles said:

Peki beyler bilmediğimiz bir hastalığımız varsa askerlik için muayene olurken çıkabilir mi. Detaylı bir şekilde bakıyorlarmı, ben birşey demezsem bende şu var şu yok tarzı geçip gider mi konu

çok zor. görünür bişey değilse "bende şu var araştırın" diye üstelemezsen hastalığınla kolkola gidersiniz askere.

askerlik muayenesi için herkesi hastaneye göndermiyorlar zaten. çoğunlukla şubede bitiyor iş. hastalığım var dersen önce doktor görüyor seni sonra oradaki doktorun görüşüne göre hastaneye sevk ediliyorsun. sevk dönemleri için geçerli bu dediğim. sevk dönemi dışında anlaşmalı bir dispansere sağlık ocağına falan gönderiyorlar. tabi "hastayım ben" demiş olman şart.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...