Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stargate'e başlayacağım, bir sorum var

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

filmleri iyiydi ama ötekiler..

ı-ıh..

biz sw adamıyız, star trek bile komik geldikten sonra.. stargate! ı-ıh..

2.sezondan sonra bu şişko yok mu bir de? ya da ne değişiyor, kilo verip zenci kel fatih ürek görüntüsünden mi kurtuluyor? nedir farklılık..

ha sölemeden geçmemek lazım ki bsg candır
Sosyal ağlarda paylaş

bsg ayrı stargate ayrı.

ayrıca şu adama şişko dedin yuh.

http://oldmuse.platypionline.com/uploaded_images/cjudge-723682.jpg

gerçi son 2 sezon salıyor. bülent ersoy'a evriliyor birazcık.

bir time loop bölümü var ki akıl almaz derecede komedi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

SG-1'ın son sezonlarına doğru acayip şişiyo doğrudur, ama onu da yaşına verebiliriz. 40 yaşında SG-1 8. sezondayken ve o zamana kadar kaslı olup da vücut çalışmayı bırakmışsa falan şişmiştir belki.

Yalnız önyargılı olmayın abi, bizzat bi 5-10 bölüm izleyip ondan sonra izleyip izlemeyeceğine karar vermek daha iyi. Stargate söz konusu olduğunda sevenlerinin söyledikleri hep aynıdır; genel olarak bakınca çok iyi bi dizi değil, efektler olsun, sci-fi öğeleri olsun, çok klişe içermesi olsun, ama yine de aileden birini sever gibi severiz SG-1'ı. Çok sıkılıp bıraktığım oldu ama yine de hiç bölüm atlamadan izledim SG-1'ı ve halen kendimi en yakın hissettiğim, bana yakın gelen dizidir SG-1 fsdsfds

Edit: Ha bi de Teal'c ve Bülent Ersoy konusunda zamanında bobiler'e monte koymuştum bi tane
http://www3.bobiler.org/upload/photographs/175465135t.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bsg seven universe izlesin ikisi birbirine benziyo kamera acıları filan
sg-1 komedi agırlıklı
atlantis macera aksiyon
universe de drama agırlıklı gibi geliyo bana.
içlerinde en iyisi sg-1 bana göre.ori arc da gayet iyi.
farscape izlememiş birisi için 8+ sezonlar kötü gelebilir tabi de izlemeden karar vermeyin derim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Tüm Stargate serisini (universe hariç) en az 4 defa sıkıldıkça baştan sona kadar izlemiş biri olarak, sana tavsiyem hakkaten sci fi seven bir insansan universe'e kadar izle.

BSG vari sci-fi kılığına sokulmuş pembe dizileri seviyorsan stargate'i hiç beğeneceğini sanmıyorum. Stargate harbi bir sci-fi'dır. Malesefki Universe ile daha geniş bir kitle çekmek için içine sıçtılar dizinin. Ben şuanda SGU'yu sadece stargate olduğu için stargate'e olan loyalty'm yüzünden izliyorum. BSG'yi de sci-fi zannedip izlemiştim.. pişman oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

BSG vari sci-fi kılığına sokulmuş pembe dizileri seviyorsan

buna ne diyeceksin peki?

bu da haber http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16040651.asp?gid=373

sg daha çok fantazi gibi. bilim kurgu diyince star trek daha öne çıkıyor sanki. kaldı ki bsg bugüne kadar yapılan tüm seriler içerisinde, sadece bilim kurgu da değil, kafaya oynar.

bir süredir bsg hakkında ileri geri konuştuğunu tespit ettim, dikkatli ol. ^^
Sosyal ağlarda paylaş

@huun

güldüm baya resme xD

bilim kurgu denince Star Trek tabiki de

yani lütfen.. yalan mı şimdi sci fi kılığına sokulmuş pembe dizi yani

Stargate'te dönen olaylar içinde drama çok çok az var. BSG veya SGU tamamen kendi problemlerini yenemeyen sinir bozan karakterlerin dizinin içine etmesinden ibaret. Heycan yok bişey yok.

bsg ve sgu daha çok insan ilişkilerine ve ordaki fail olaylara odaklanmış.
ST ve normal stargate daha çok dünyayı etkileyebilecek veya ne bilim herkesi ortak bi şekilde ilgilendiren olaylar, teknoloji ve uzay.

fantezi diyosun.. kime göre fantezi? fantezi aklına gelen olması bilimsel olarak imkansız olaylar mı? Bilim kurgu olunca noluyo o zmn en azından bilimsel olarak olağan ama daha orda değiliz hesabı mı?

Anlamadım yani stargate'te sana fantazi gelen nedir? Hani mantıksızlık kesinlikle var, her dizide var. Ama fantezi olarak nitelendirdiğin olayı anlamadım.

Ben bsg ve sgu'daki zaten hergün gördüğümüz ve her normal dizilerde de gördüğümüz insan dramasından nefret ediyroum açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

@huun

güldüm baya resme xD

bilim kurgu denince Star Trek tabiki de

yani lütfen.. yalan mı şimdi sci fi kılığına sokulmuş pembe dizi yani

Stargate'te dönen olaylar içinde drama çok çok az var. BSG veya SGU tamamen kendi problemlerini yenemeyen sinir bozan karakterlerin dizinin içine etmesinden ibaret. Heycan yok bişey yok.

bsg ve sgu daha çok insan ilişkilerine ve ordaki fail olaylara odaklanmış.
ST ve normal stargate daha çok dünyayı etkileyebilecek veya ne bilim herkesi ortak bi şekilde ilgilendiren olaylar, teknoloji ve uzay.

fantezi diyosun.. kime göre fantezi? fantezi aklına gelen olması bilimsel olarak imkansız olaylar mı? Bilim kurgu olunca noluyo o zmn en azından bilimsel olarak olağan ama daha orda değiliz hesabı mı?

Anlamadım yani stargate'te sana fantazi gelen nedir? Hani mantıksızlık kesinlikle var, her dizide var. Ama fantezi olarak nitelendirdiğin olayı anlamadım.

Ben bsg ve sgu'daki zaten hergün gördüğümüz ve her normal dizilerde de gördüğümüz insan dramasından nefret ediyroum açıkçası.
beyler kaçın adam liseli :)
Sosyal ağlarda paylaş

gateworld.com said:

The cable network will air fan-favorite, two-part episodes of Star Trek: The Next Generation Tuesdays at 7 p.m. and 8 p.m., starting October 19, according to Syfy’s online schedule. This will lead into its primetime line-up of new episodes of Syfy’s original dramas Stargate Universe (9 p.m.) and Caprica (10 p.m.).

eet.. gateworld bile SGU'yu scifi'dan saymıyor arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...