Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung i9000 Galaxy S

xaty

Öne çıkan mesajlar

Samsungun yayınladığı versiyon release versiyonu arkadaşlar , ağzı olan konuşuyor.
Fakat , bu işin işleyiş tarzı bu zaten upgrade çıkar
open source yayınlanır , daha sonra yerel providerlara dağıtılır. Onlar bunu rom haline getirir(yanlış anlaşılmasın yayınlanan zaten cihaz radio driverlarını bilmemnelerini içeren bir romdur fakat bunun üzerine eklemeler yapılır) - bknz Turkcell diye viyaklıyan galaxy s ler -
Şu anda misal norveç , isviçre gibi ülkeler Kies üzerinden upgrade yapabiliyorlar SGS'lerini. Daha önce de dediğim gibi batıdan doğuya doğru geliyo sırayla updateler.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada anlatıldığı gibi yapıp Kies ile Froyo'ya yükseldim ben de sonunda :) İlk başta hız konusunda ciddi bir değişiklik gözlemledim, Loading kısımlarında pek fark yok ama menü geçişleri falan oldukça hızlandı. Önceden kullandığım bazı widget'larda sanırım uyumsuzluk var, onlarla ilgilenmem gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu telefonu inceleme fırsatım oldu. Biraz dandiklik hissi veriyor tutunca ama o kadar da büyütülecek birşey değil.

Çok hafif, acaba bataryanın dayanıklılığı konusunda sorun olur mu?

Bir de kullanan arkadaşlar memnunlar galiba telefondan ama ben gene de sorayım tekrardan. Memnun musunuz? Almayı düşünüyorum da Tcell'den sözleşmeyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oldukça memnunum.

Herkes ilk eline aldığında hafifliğinden söz ediyor. Ama batarya ile ilgili bir sıkıntım olmadı. Şu aralar hiç elimden düşürmediğim için bir şey diyemiyorum süre konusunda ama şimdi baktım 22 saat 55dk önce şarjdan çıkarmışım ve batarya seviyesi 83%. Ancak hat takılı değil (kaydını yaptırmadım henüz), bu yüzden 3g/2g harcaması olmuyor bataryanın. İnternete wi-fi ile bağlanıyorum, oyun oynuyorum, internette dolanıyorum, messenger kullanıyorum. Program/oyun yükleyip onlarla uğraşıyorum falan :)

Kasasının görünüşü kişiden kişiye değişir ama malzemesine kalitesiz demek haksızlık olur. Tek kötü tarafı biraz parmak izi oluyor ve arada silmek gerekiyor.

Ekranı oldukça iyi, bu tip telefonlarla alakası olanlar bunu kesin söylüyor zaten.

Kamerası düşük ışıkta çok iyi değil ama aydınlık yerlerde yeterince iyi fotoğraf çekiyor.

Telefon üzerindeki hoparlörü çok başarılı bulmadım (önceki telefonumdaki hoparlörler iyiydi gerçekten) ama kulaklık kullanırken oldukça iyi.

Varsa farklı sorun yanıtlıyım, aklıma bahsetcek bir şeyi gelmedi başka. Genel Android'de olan şeyler var tabi, onlara değinmiyorum burada. Android demişken, 2.1 ile gelicek telefon muhtemelen, aldıktan sonra 2.2 'ye yükseltebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

22 saatse benim için sorun yok yabancılar çok laf ediyor hergün şarj etmek zorunda kalıyorum diye ama ben 5 yıllık N70'ten alışığım hergün şarj etmeye.

Telefon üstündeki hoparlör de sadece zil sesi için gerekiyor, eğer duyulmasında sorun yoksa benim için yeterli.

Ekran önemliydi ilk dokunmatik telefonum olacak çünkü eğer alırsam, rahat olmasını istiyorum.Algılamasında falan sorun olmasın yani.

Birisi aradığında tek el ile açabiliyor muyuz veya birisini aramak istediğimizde tek ile ile son arananlar-xxxx yapmakta bir sorun oluyor mu? Gerçi telefon kısmı baya iyiymiş galiba gsmarena'da review'ini okudum, adamlar tapıyorlar telefona resmen.

Bir de günlük kullanım sonucunda ekranda çizilme, alette deforme olma falan oluyor mu? Kontratla alıcam sonuçta, en az 2 yıl dayanması lazım. Kılıfsız kullansam bir sorun olur mu yoksa kılıf lazım mı illaki?
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran olarak kesinlikle bulabileceklerin arasında en iyisi diyebilirim. Dokunmatik teknolojisi zaten aynı teknoloji, işlemcisi iyi olduğu için gecikme vs. minimum, ekran büyük olduğu için sıkışık tuşlarla uğramıyorsun (ama yine de ekranı dik tutarken çıkan QWERTY klavyeye alışmak zaman alıyor), marketteki en iyi ekranı Super AMOLED kullanıyor. Hepsi bir araya gelince dokunmatik açısından sorun yaşayacağın en son telefonlardan birisi olduğunu söyleyebilirim.

Tek el ile her şeyi yapabilirsin telefonda. Örn son arananı aramak için tuş kilidini açıyorsun (ekrandaki bir bölgede basılı tutup sürüklüyorsun orayı), telefon butonuna basıyorsun (tuş takımı geliyor, aramayı da buradan yapıyorsun), ara tuşuna basıyorsun (numara yazarsan direk arıyor, yoksa son arananları açıyor), oradan da üstüne tıklayıp seçiyorsun. Birisi arayınca da tuş kilidini açar gibi aramayı cevaplamak için olan yeri sürüklüyorsun, tek el ile rahatlıkla yapılıyor.

Normal kullanımla çizilme falan olmuyor, hatta youtube'da hasar testi vardı, almadan önce izlemiştim, oldukça başarılı buldum. Şimdilik benimkinin herhangi bir yerinde en ufak bir hasar yok. Kılıf aldım ama kullanıp kullanmama arasında kararsızım, şimdilik takılı duruyor genelde. Bende Flip Case şeklinde bir kılıf var şu an ama FlexiShield veya InvisibleShield alabilirim, telefon kendi şekliyle görünsün istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Malzemenin dandik olduğuna katılmıyorum hiç. Ön tarafı tamamen Gorilla Glass, arka kapağı da kaliteli bi plastik.

Dediğinin tam tersi olduğunu düşünüyorum. Hafif ve ince olduğu için dandik hissi uyandırıyor. Ele alınca kendisini hissettirip sıkı sıkı tutma hissi uyandırmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
htc desire ile samsung galaxy s arasinda kaldiydim 2 hafta kadar inceledim 2 urunude. acikcasi bu telefona kaka diyenlerin ne ile tatmin oldugunu cok merak ediyorum.

telefonun bir kac eksisi var illaki zaten hic bir sey mukemmel degil.. iphone4 de bile sorunlar var...

sevmedigim yani iphone kasasina benzer dizayn edilmis olmasi.

en sevdigim yani da ekran ve goruntu kalitesi idi.

ha ben htc desire dan yana kullandim tercihimi. simdilik gayet mutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Desire ile Galaxy S arasında kalmıştım zamanında. Her ikisini alan da gayet memnun olur diye düşünüyorum. Daha sonra kamera kalitesi, görüntü kalitesi, ekran büyüklüğü, işlemci ve sabit hafıza büyüklüğü nedeniyle Galaxy S'i tercih ettim. Desire'a karşı eksisi de denildiği gibi tasarımı, ayrıca boyutunun büyük olması da eksi olabilir kişiye göre ama memnunum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
hafif olmasi tabiki de daha iyi
ayni sekilde bu telefonlari kilif ile kullaniyorsun
1-2 sene sonra da yenisini aliyorsun
plastik iyidir takmayin kafaya o kadar

dslr kamera lensi almiyorsun ki metal degil diye kafaya takasiniz..

prof dslr kameralar mesela yagmura toza dayaniklidir. o kameralar ile plastik konstruksiyon lu lens kullanmak abes kacar o yuzden gidip prof lens alirsin. yillarca da kullanirsin..

ha metal daha hos geliyordur goze o tercih meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...