Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Behzat Ç. (2010) - Star

Magnum

Öne çıkan mesajlar

finalden spoiler

2 açıdan baktım final sahnesine:
1.Helal olsun yönetmene ve senarisste. Sinemanın, filmciliğin gücünü "Türk aile yapısına aykırı ilişki yaşıyorlar" diyerek kimilerinin iddiasına göre Behzat ve Savcının evlendirilmesine neden olan(senarist reddediyor ama ben inanmıyorum) kişilere şamarı böyle atarlar. 5-6 bölümlük evliliğin ardından kadını öldürüp diziden çıkarıyorlar, alın size Türk aile yapısı.

2.Filmdeki hikayenin mantığı açısından ise bu savcının cezaevinden çıkarken vurulacağını ben de, eşim de tahmin ettik ve birbirimize söyledik. Yahu bunu kendisine her türlü entrika, her türlü pislik, her türlü alavere çevrilen Behzat'ın da düşünmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Bu açıdan çok saçma bir final oldu diye düşünüyorum.

Netice olarak birbiri ile 180 derece çelişen 2 görüşüm oluştu finalde. Olsun, insanı bu kadar düşündüren filmler pek yapılmıyor artık. Senariste de, yönetmene de, oyunculara da, yapımcılara da helal olsun. Bir dizi, Türkiye şartlarında ve bu kadar muhalif içerik barındırarak hemen aynı tempoda 2 yıldır devam edebiliyorsa çok başarılılar demektir.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...