Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Behzat Ç. (2010) - Star

Magnum

Öne çıkan mesajlar

nedir sorun? parmak tetikte diyemi diyosun?

ayrıca bi sürü şeyi yanlış yapıyolar silahıda yanlış tutabilirler bence sorun yok, türk polisinin doğası bu. ilginc bi şekilde odalara falan doru giriyolar.

bi şu kızım kayboldunun ilk bölümünü izleyip orda polis o kadar kötükü aman tanrım o kadar kötü olunur
Sosyal ağlarda paylaş

12 bölüm izledim şimdi tek tek aramak zor geliyor ama tutmaları ayrı hatalı, ateş ederkenki halleri ayrı hatalı gibi geldi bana. bide bele sokulur mu abi silah ? kılıf falan yok mu yani, polissin sen. ne bileyim mesela orda çatışmaya girmişler arabanın arkasında falan kötüydü yani baya.

12. bölümden sonra düzeliyodur belki bilemedim, daha izlemedim ondan sonrasını. bakıcaz. mesela ilk bölümlerdeki silah sesleri çok kötüydü sonradan biraz daha düzelttiler gibi geldi bana.

ama eğlenceli bi dizi kötü değil yani. izlicem gerisini de.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelerde cnbc-e'nin istediği, sonlarda da durmadan yönetmeni değişen, bir süre sonra da serdar akar'ın himayesi altına giren bir diziden bahsediyoruz. ilk sezonda teknik anlamda çalkantılar yeni yeni duruluyor ve dizi yerine oturuyor. ikinci sezona kadar bunların hepsi çözüldüğünde çok daha profesyonel sahnelerin olacağına inanıyorum ben.

ha tüm bunları geçtim, türk polisini hiç çatışmada göreniniz oldu mu? ben gördüm de, behzata şükredersiniz öyle diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

korax dizide sadece rock muzik elektro giytar yok, geri kalan yarısında türkü calıyo cart calıyo curt calıyo, tekrar izle istersen.

ayrıca muzikler oldukca guzel bence uygun, yerel az tanınmış işte.

o swat videosundaki muzik kulnnımı türünün 80 tirilyonuıncu örneği bi taneye daha gerek yok, heleki behzat ç gibi bir dizide hiç gerek yok

Abi benim demek istedigimi anlamamissinizki siz, tarz okey ona bisey demiyorum. Rock, soft rock falan. Ama benim baktigim acidan da bakmiyosunuz olaya. Elemanin birine al yap demisler, almis gitari, sallapati bisekilde yapmis birakmis, bu yani. Profosyonel bi studyodan cikma bi is degil. Cok daha iyi olabilir, ben "berbat, olmamis" demiyorum zaten, ama evet cok cok daha iyi olabilir, cok bos kaliyo bazen ve sadece elektro gitardan ibaret muzikleri su izledigim kismina kadar(ilk 6 bölum). Insan bari bi kac efekt kullanir aralardaki flashback'lere falan. Tabanca sesleri falan, mantar tabancasi gibi pit pit sesler. Bide daha 6 bölum izledim, sonradan degistiyse bilemicem, turku falanda dinlemedim henuz. Hani bende bu isin icindeyim az cok, daha önce yapmadigim sey degil dizi muzigi belgesel muzigi falan. Elestiriyorum lan sadece, babanizin dizisi gibi ates puskuruyosunuz surda. Diziyi bende seviyorum, ama gözume kulagima batiyo bildigin. Elestirmiyorum tamam ok, hersey 10 numara.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende onu diyorum zaten, "gel kardes su bizim muzikleri bi yap"la olacak sey degil bu is diyorum. Profosyonel bi is degil cunku yapilan is.

2 parca alip belirli yerlerde koyabilirsin elbet, o ayri bisey. Yani "pillibebegin parcalari la = 10 numara muzikler" demek degilki bu? Ama dizi/film muzigi yapmak ile sarki bestelemek ayri seyler abi. Sadece gitari alip oturup butun dizinin muzigini yapmak hic profosyonelce bisey degil.

Hani okadar basite kacmiski, kullandigi drum kit'i acmis, icinden herhangi baska bi setup'i secmemis bile arkadas. Heryerde her yaptigi loop'ta ayni kit, ayni secilmis midi looplar falan. Profosyonel bisey olacaksa o patlayan silahin sesinden, herturlu baska efekte kadar eklemen gerek. Bu tarz seyler candir, diziyi/filmi adam eden seylerdir. Cok bos kalan kisimlar var. "Simdi dusundurucu oldu behzat, buraya bi kirik akor koyim geciyim yea" diye olacak seyler degil bunlar.

Cok guzel bi video vardi tam buna örnek feysbukta, ama bulamadim simdi. Neyse ben daha bisey demiyorum. Haklisiniz ne deseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

türk milleti olarak her şeyle yetindiğimiz için daha iyisi gelmiyor hiç bir şeyin sanırım. korax gibi avrupa kültürüne artık alışmış bir adamın şu son postta ümidini tamamen yitirmesi ve konuşmaktan nefessiz kalması da bu yüzden. ben pes ediyorum asıl, haklısın, daha profesyonel olabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aslinda olay ne biliyomusun? Benim avrupa kulturumle falan alakasi yokta, olay, bizim memlekette isi bilene degilde, tanidiga yaptirmak. "Ya bizim murtaza var yapar o"
"-E abi o gitar caliyo, anlarmi bu isten?"
"-yauu yapaaar, ben biliyorum yapar, evinde de bi odasi studyo zaten"
"-ok"

Bu yani, olay sadece kontaklarinin olmasi turkiyede. Cok zor bisey degilki abi yani daha iyisini yapabilmek, isteyince olur. Su kadarini yapabilmis adam, 2 tane silah sesinide koyabilecek kapasitededir elbet. Veya "abi zaten diger yaptigim aksiyon muziginde bu kiti kullanmistim, bunda da baska bi kit kullaniyim, bide bas caliyim/caldiriyim buna konsepti degissin" der, degisik bisey yapar falan, ki izleyici surekli ayni tarzda, ayni sekilde, ayni ensturmanlarla yapilan seyleri dinleyip bisure sonra mala baglamasin diye. Ufak bi arastirma yapsan yine yaparsin yani, dunya kadar tutorial var youtube'da nette falan. Benim demek istedigim o, yoksa tarzda falan degilim isin asli.
Sosyal ağlarda paylaş

iste pratik kismida, "bizim murtaza var, ona yaptiralim" kismi. Murtaza nedir, portföyu nedir, nekadarini yapabilir, bu adam ne yapmistira bakilmiyo. Murtaza yapar, ok. Memlekette hicbisey teorik olarak islemiyoki zaten, pratik kismi neyse öyle isliyo bizim memlekette :) Murtazada yapiyo sallayiveriyo, al sana is. Bizde izliyoz malak gibi kimsede sorgulamiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...