Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy Tab (Ipad rakibi)

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

bayagi onceden detaylari sizmisti ama bugun itibariyle resmen tanitilmis oldu. reviewler cikmaya baslamis bile, asagida bir review videosu da ekledim.

http://www.youtube.com/watch?v=3trFKYIOALo

reviewlerde en cok dikkatimi ceken cihazin biraz yavas olmasi. onun disinda yeni mail ve calendar uygulamalari ipad cakmasi gibi olmus. telefon fonksiyonlari olmasi da cok garip geldi. bakalim su tarz geyikleri daha cok gorucez mi?

http://3.bp.blogspot.com/_7WERONfpfDw/S2ijZELUgEI/AAAAAAAABk0/E-XzDCdJAIc/s1600/ipad_3g_call.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ve bütün bu söylediklerine türkiye de.. hatta avrupa'nın genelinde erişebiliyoruz.. o çözümlerin genele yayılması min 5 sene.. amerikadaki süpersonik üniversitelerde bu uygulamalar hemen genele yayılmış olaiblir ama avrupa ve türkiye için biraz erken o

kaç kişi evinde wifi printer kullanıyor? ya da flash bellek yerine micro sd yi geçtim sd kart kullanıyor?

ha şu da var bu durumda adamlar yüksek fiyat çekmekte haklı.. zaten bu çözümlere ulaşanlar belirili bir gelire ve bilgi birikimine sahip olması gerektiğinden aslında çok mantıklı bir fiyat vermişler.. lüks tüketim olarak az ama öz satış politikasını benimsemişler

ama bu yinede kullanmakta olduğumuz alete "ben çözüm sunmam diğerlerinin çözümlerini sömürürüm" deme hakkını vermez, alt tarafı bir usb giriş yani atla deve değil
Sosyal ağlarda paylaş

ha şu da var.. bir ev düşünelim.. evdeki son kullanıcı günlük kullandığı 2.5 kiloluk laptobu yerine başka bir çözüm edinmek istedi.. çözüm olarka da tablet almaya kara verrdi çünkü ekranı yeteri kadar büyük, taşına ilir ve pili çok uzun süre dayanıyor..

bu kullanıcı bu durumda;
yazıcısını da değiştirmek zorunda
flash belleğini de yollamalı
projektörü varsa ve filmlerini vs zilemek çin bunu kullanyor idiyse şimdi bluetoothlu bir tane edinmeli

en basitinden ne kadar masraf yarattı..

adamlar 3 cent lik zıkkımı koymuyor diye standart bir son kullanıcı nereden baksan 1k doalrlık ek masrafa girdi
Sosyal ağlarda paylaş

sadece şarj için bile harika bir çözüm.

kablö taşıma derdi yok çünkü her yerde varlar. her bi yere bağlayabiliyorsun çünkü çogzel bir standart.

usb geyiğine bulaşmayacağım aslında.. diyeceğim o ki 7"? olmaz abi o iş..
gerçi ipad'den kötüsünü yapma çabaları takdiri hakkediyor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

atla deve iste.

ama once, wireless printer olmasina gerek yok, shared printer da olabilir bir wifi network varsa. flash bellek yerine microsd dedigin de daha pahali birsey degil yahu. microsd kartin varsa 10 dolara aliyorsun. hani oyle uber bir teknoloji filan degil bahsettigim hicbirsey.

atla deve konusuna gelirsek de, 7" ici sikis tekis cihazin icine usb port sikistirmak kolay birsey degil. adamlarin zaten yer sorunu var, her boslugu ellerinden geldigince pil vs ile doldurmaya calisiyorlar. misal her usb port %5 daha buyuk pil demekse "bosver pili, usb port isterim" mi diyeceksin yine?

teknolojik cihazlarda ekledigin her ekstra ozellik baska birseyden kismak demek. _BENCE_ de usb portun bu mobil cihazlara baska seylerden kismaya degecek kadar katkisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir savunma da gelebilri;

bu tür aletlerin amacı evde zatn bilgisayarın vardır bu sağda solda ziv ziv dolaştırman için"

ulan buna 500 dolar verilir mi? gazetemi okuyacaksam haberlerden haberdar oalcaksam 3g li herhangi bir cep telefonu da işimi görür ha eğer not alacaksam üzerine yadıklarını elektronik ortamda hafızaya alan daha ucuz çözümler de var..

işlevsel ama tüketici tabanına işlevsel değil.. A+ tüketici grubuna işlevsel
Sosyal ağlarda paylaş

sony nin walkman e yaptığı gibi bir satış stratejisi de oaliblir.. sektörel anlamda

walkman ler ilk çıktığında sadece durdur ve oynat tuşu vardı
sonrakinesilde iler igeri sar tuşları geldi
sonra kayıt etme özelliği
sorna şarkı arasındaki boşlukları algılama
sorna kulaklığa bağlu uzaktan kumanda
vs

ama sony bunalrın hepsini ilk walkman e yükelmiş olsaydı sektörü tıkamış olacaktı.. ve her kullanıcıya sadece bir walkman satacaktı. o dönemde "ileri geri sarma olsaydı keşke aklemle çevirmeseydik" sorununa verdikleri cevap bu usb de yer o9lamamsı gibi idareten bir cevaptı

gerekirse devre tasarımı optimizasyonu yapılır ama o usb elbet yerine konulur.. PLC kartlarla çalışmanın güzel yanı bu çünkü.. sen blueprintde kanalları kalın kalın çekersen "bakın yer yok" denir ama PLC kanalları çok daha ince işleneibliniyor..

yani ben "yer yok" geyiğine inanmıyorum ve zaten usb için verecekleri yer pilden değil PLC yeteneğinden olmalı keza standart bir usb girişinin kapladığı yer en fazla 2cmX1cmX0.5CM dir
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

babacum, sen evdeki laptop yerine 7" cihaz mi dusunuyorsun yani? etme eyleme.. 7" yahu, handheld device..

ben şu anda evde netbook kullanyorum.. monitöre bağlıyorum kullanıyorum.. ha masa üstü bilgisayar ya da laptop alacaksam da oyun oynamak için alacağım

işimi gücümü eğlencemi hepsini ilk nesil 8.9" acer netbookumdan hallediyorum

mesela ben tablet almayı çok düşündüm çünkü taşınaiblirliği elbe netbookumdan daha kolay oalcak ayrıca daha hızlı açılış ve daha uzun pil ömrüne sahip olacak.. ama gel gör ki tableti ne televizyona ne de monitöre bağlayabiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu oyle birsey degil ki? hani ilerideki handheld cihazlarin hepsinde usb port olacak da, bu ilk nesilde bizden mi sakiniyorlar saniyorsun?

bence sen gadget olayina isinamamissin. istiyorsun ki her elektronik alet bir laptop alternatifi olsun, cep telefonu ile laptop arasinda da cihaz olmasin. dunya oyle degil artik babacum. arada bir cihaz kategorisi daha var.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendiniz kullanacakmış gibi bahsetmişsiniz de onlar aleti sizi düşünerek yapmıyor. Çok beğenip kullanmak istiyorsanız ve masraf çıkartır dediğiniz şeyleri yapmak istiyorsanız da parasını vermekten başka şansınız yok.

Mobile çalışanlar için çok büyük bir imkan. Dosyanın arasına koyup götürebiliyorsun. Kablo-mouse-ağırlık-boyut derdi hiç yok. Masaüstünde kolayca kullanabiliyorsun. Birşeyler göstermek için dosya kağıdı gibi elden ele dolaştırabiliyorsun ve inceleyebiliyorsun. Mouse-klavye'den daha hızlı bir şekilde döküman üzerinde hareket edebiliyorsun.

Bir toplantıda adamın birisi paylaşamayacağı dosyaları göstermek için yanında getirmişti. Acayip takdir ettim, o durumdaki bir mobil kullanıcıya çok oturmuş.

Günlük hayatta kullanılan şeyler değil, zaten yapanlar da herkes kullansın diye yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

abi bu oyle birsey degil ki? hani ilerideki handheld cihazlarin hepsinde usb port olacak da, bu ilk nesilde bizden mi sakiniyorlar saniyorsun?

şu bir kişinin aynı ürünü birden fazla kere alması için nereden baksan 70 lerin başından beri uygulanan hatta iphone için bile kullanılan bir pazarlama stratejisi.. ben bir şirketin pazarlama yöneticisi olsam ben de aynı kararı alırım bu arada..

said:
bence sen gadget olayina isinamamissin. istiyorsun ki her elektronik alet bir laptop alternatifi olsun, cep telefonu ile laptop arasinda da cihaz olmasin. dunya oyle degil artik babacum. arada bir cihaz kategorisi daha var.

yoo öyle bir şey demiyorum.. sadece bir usb koyarak aleti tamamlasınlar diyorum eksik bırakmasınlar.. yoksa yerine getirdiği işleve göre çok para istiyorlar benim terslediğim nokta da bu.. o kadar para vereceksem usb yi de isterim yoksa ekranı büyütülmüş bir dokunmatik cep telefonundan en farkı var?

yoksa yeni trend ekrani büyütülmüş cep telefonları da o yüzden mi bana ters geliyor? tüketim toplumunun mihenk taşlarından biri olmnaya aday bu bence.. nokianın ngage başarısızlığı mercedesin smartı 80 lerin vatkaları gibi şuursuz tüketim teorisi
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Mobile çalışanlar için çok büyük bir imkan. Dosyanın arasına koyup götürebiliyorsun. Kablo-mouse-ağırlık-boyut derdi hiç yok. Masaüstünde kolayca kullanabiliyorsun. Birşeyler göstermek için dosya kağıdı gibi elden ele dolaştırabiliyorsun ve inceleyebiliyorsun. Mouse-klavye'den daha hızlı bir şekilde döküman üzerinde hareket edebiliyorsun.

dosya kağıdı gibi elden ele dolaşmıyor o yalnız.. arada ağırlık farkı var ki bir toplantıya girdiğinde sunum yapacaksan sunumu yapacağın her kişiye birer nüsha vermen gerekir.. ha 2-3 kişi baş başa konulşuyorsa eyw gayet başarılı

said:
Bir toplantıda adamın birisi paylaşamayacağı dosyaları göstermek için yanında getirmişti. Acayip takdir ettim, o durumdaki bir mobil kullanıcıya çok oturmuş.

paylaşılamayacak dosya varsa zaten milletin eline verilmez sunum ekranında gösterilir ayrıca 10 kişilik bir toplantıda elime verseler "bakın hepsi burada" diye açıkcası eli iş yapğmakdan ziyade ağzı laf yapan biri olarak nitelendirir elerim o kişiyi orada
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...