Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daireyi hayat kadini kiralarsa ...

di

Öne çıkan mesajlar

di said:

Cooldragon said:

di said:

Zira ev sahibi bu parayi odeyecek durumda degil su anda. Cebimden cikarip veremiyorum ayni zamanda cat diye.

Diğer konular neyse haklı tarafların varda ben en çok şu konuya gıcık oldum. Bi kere depezitonun harcanmış olması terbiyesizlik. Adı üstünde depozito. Alırsın parayı koyarsın bir kenara, kiracı çıkarken masrafları düşüp ödersin. Kiracı normal birisi olsaydı, ne yapacaktınız? kirac çıkarken, bazı ... ev sahipleri gibi yeni kiracı gelip depozito verince oradan gelen parayla öderiz mi diyecektiniz?

Evet. Genel isleyisi de o sekildedir. Cikan kiraciya depozitosu daha sonraki kiracidan alininca verilir. Cogu zaman da o depozito ev icin harcaniz. Ayni bizim yaptigimiz gibi.

Kiracıdan depozitoyu eve taşınırken peşin almıyor musunuz? Neden adamın parasını harcayıp sonra adamı bekletiryosunuz? Adam evden çıktığına göre normal olarak yeni ev tutmak için o depozitoya ihtiyacı olacak. Tabi herkes bunu düşünecek kadar insan olamıyor. Eğer evi ilk kiraya verdiğinizde depozitoyu yememiş olsaydınız böyle terbiyesizlik yapmak zorunda olmayacaktınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir de bilip bilmeden konusuyorsunuz ya, iyice ifrit ediyorsunuz beni. Cok bilmislik yapip got olmaktan otesi degil hani.

Kiraci girmeden hemen once evin parkelerini degistirdik ve depozitoyu onun icin harcadik emlakci ustunden. Haliyle anlasmali bir durum su andaki.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Her gun baska birine veren arkadaslariniz, tanidiklariniz mi var ki bu kadar tepki gosteriyorsunuz anlamiyorum ki ?

di said:

Kadinin tipinden killanmistim zaten. Kim ne derse desin kimin ne mal oldugu tipinden belli oluyor az cok.

önyargı ve terbiyesizlik kişiyi iki sonuca ulaştırır. birincisi durum ne olursa olsun haklı çıkarsın olaydan ve konu kapanır, ikincisi ise karşındaki kişi budaklı meşe odununu alnına yapıştırır acilde zor açarsın gözünü.

insanları tipine göre yargılayan bir ahlak anlayışını kabul etmem mümkün değil bunun sonunda hippieler potansiyel homoseksüel, yahudiler alt kesim, şu bu o diye giderek herkesi kendi ahlak çizgisindeki çembere göre sınıflandırmaya çalışmak bence asıl ahlaksızlığın kendisi.

bir diğeri ise burada görüşlerini bildiren insanların görüşleri hoşuna gitmediği zaman kibar bir biçimde size katılmıyorum diyebileceği yerde "tanıdıklarınız orospuluk mu yapıyor" gibi bir cevap vermesi aslında olayı bence özetleyen bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

nato kafa nato mermer deyimindeki natonun organizasyon olan natoyla bi alakası olmadığını belirtme ihtiyacı hissettim. yoksa nato, çıkarları doğrultusunda akıllıca harekete edebilen (bazen) bir bütünleşmedir. konuyu burada açığa kavuşturmak istedim ki içim rahat etsin, ömrümden ömür gitsin, gereksizlik kotamı doldurayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Overseer said:

nato kafa nato mermer deyimindeki natonun organizasyon olan natoyla bi alakası olmadığını belirtme ihtiyacı hissettim. yoksa nato, çıkarları doğrultusunda akıllıca harekete edebilen (bazen) bir bütünleşmedir. konuyu burada açığa kavuşturmak istedim ki içim rahat etsin, ömrümden ömür gitsin, gereksizlik kotamı doldurayım.
bizi aydınlattığın için teşekkür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Cooldragon said:

di said:

Cooldragon said:

di said:

Zira ev sahibi bu parayi odeyecek durumda degil su anda. Cebimden cikarip veremiyorum ayni zamanda cat diye.

Diğer konular neyse haklı tarafların varda ben en çok şu konuya gıcık oldum. Bi kere depezitonun harcanmış olması terbiyesizlik. Adı üstünde depozito. Alırsın parayı koyarsın bir kenara, kiracı çıkarken masrafları düşüp ödersin. Kiracı normal birisi olsaydı, ne yapacaktınız? kirac çıkarken, bazı ... ev sahipleri gibi yeni kiracı gelip depozito verince oradan gelen parayla öderiz mi diyecektiniz?

Evet. Genel isleyisi de o sekildedir. Cikan kiraciya depozitosu daha sonraki kiracidan alininca verilir. Cogu zaman da o depozito ev icin harcaniz. Ayni bizim yaptigimiz gibi.

Kiracıdan depozitoyu eve taşınırken peşin almıyor musunuz? Neden adamın parasını harcayıp sonra adamı bekletiryosunuz? Adam evden çıktığına göre normal olarak yeni ev tutmak için o depozitoya ihtiyacı olacak. Tabi herkes bunu düşünecek kadar insan olamıyor. Eğer evi ilk kiraya verdiğinizde depozitoyu yememiş olsaydınız böyle terbiyesizlik yapmak zorunda olmayacaktınız.

+1

di, sizin depoiztoda yaptığınız şey sana yapılsa (yani bir evsahibi sana yukarda dediğin "genel işleyiş"den dolayı depozitonu vermese) anında başlarsın şikayete "Böyle böyle bir ev sahibi var çıkıyoruz ama adam depozitoyu vermeyi geciktiriyor. Halbuki o paranın çıkarken bize verilmesi lazım" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer kiracı cıkacagı zaman hemen geri ödeyebilcekse depozito tabi harcanır abartmayında

sonuçta biri bir yere taşındımı oturuyor yani 2. ay cıkmıyor genelde.

hani o an ihtiyaç olur kullanırsın depozito.ama kiracı cıkacagı zaman vermek lazım

depozito dediğimiz şey dünya mantıksızı birşey ztn.hani beyaz eşyalı klimalı falanlı daireleri anlarımda.bazısı panjur kombi yazıp iki kira bedeli istiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi inanilmaz uretkensiniz ya. Ama bombos ve inanilmaz sacma bir uretkenlik sizinki.

Ben merak edip boyle bir ihtimal var mi diye soruyorum, soyguncusun, hirsizsin moduna giriyorsunuz. Bir yandan istedigin gibi anlayip, bir yandan soyguncu de, sonra terbiyesizlik yapan, hirsizlik yapan, para ustune yatan ben olayim.

Su anda oturdugum yerde verdigim depoziyo eski kiraciya gitti. Cikmadan 1 ay once 2 ay once haber verecegim, ev sahibim benden kira almayacak bana guvenerek veya depoziyotu hazir edecek ya da bana diyecek ki bekler misin ? Beklerim dersem yeni kiraci gelince verecek parami.

Kaldi ki kiracinin bildigi ve kabul ettigi bir durumken size ne oluyor birader ? Ben bu isin genel olarak boyle oldugunu biliyorum, ona gore davraniyorum, siz dunyadan bi haberken laf olsun torba dolsun diye ahkam kesiyorsunuz, halt ediyorsunuz.

Ha mantik mi yurutuyorsun ? Yurutme bi zahmet. Hersey bireyin mantigiyla dogru olarak islemiyor toplumlarda. O yuzden geciniz lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kaldı ki kolay kolay gönderemememizin sebebi de adamın kardeşinin evsahibi olmasıymış, kiracılık durum olmayınca elinize yapışıyor yani.

yok öyle bir durum. Eğer tüm apartman sakinleri toplantı sonucu bir karar alırsanız oradaki oturanın değişmesi için başvurabiliyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Abi inanilmaz uretkensiniz ya. Ama bombos ve inanilmaz sacma bir uretkenlik sizinki.

Ben merak edip boyle bir ihtimal var mi diye soruyorum, soyguncusun, hirsizsin moduna giriyorsunuz. Bir yandan istedigin gibi anlayip, bir yandan soyguncu de, sonra terbiyesizlik yapan, hirsizlik yapan, para ustune yatan ben olayim.

Su anda oturdugum yerde verdigim depoziyo eski kiraciya gitti. Cikmadan 1 ay once 2 ay once haber verecegim, ev sahibim benden kira almayacak bana guvenerek veya depoziyotu hazir edecek ya da bana diyecek ki bekler misin ? Beklerim dersem yeni kiraci gelince verecek parami.

Kaldi ki kiracinin bildigi ve kabul ettigi bir durumken size ne oluyor birader ? Ben bu isin genel olarak boyle oldugunu biliyorum, ona gore davraniyorum, siz dunyadan bi haberken laf olsun torba dolsun diye ahkam kesiyorsunuz, halt ediyorsunuz.

Ha mantik mi yurutuyorsun ? Yurutme bi zahmet. Hersey bireyin mantigiyla dogru olarak islemiyor toplumlarda. O yuzden geciniz lutfen.

Bencillik ftw. "Ben merak edip boyle bir ihtimal var mi diye soruyorum" diyorsun, olsa kullanıp çökeceksin o paraya.

Ayrıca; u mad? Sakin biraz. Foruma topic açıyorsun konuşuyorsun, sonra birisi birşey deyince hemen BU ISLER BOYLE YURUR SIZ NE BILIONUZ HEDE HÖDÖ.
Sosyal ağlarda paylaş

Paraya cokuceksin kismi da cok fena sallamak oldu. Cem Yilmaz diyor ya kaynak kicim diye. Sizinki de ayni hesap ama o kadar eglenceli degil ne yazikki.

Iskembeden sallarsan, bilip bilmeden atlarsan, ustune bir de satasir gibi yaparsan dunyadan bi haberin yok derim tabi.

Sadece kendi ustune de alinma, suruyle mesaj var seninki gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yau bir de beni taniyan edenleriniz bi yazar misiniz nasil bir adamim, ne kadar onemlidir para benim icin, para muhabbetlerinde nasil davranmisimdir, nasil alisverislerimiz olmustur ? Allah askina yazin bi. Kendimden suphe duyucam yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah 2 yıldır her işimi saatlerce uğraştırarak yaptırıp 5 kuruş para vermedim daha di'ye. Gerçek hayatta da iki kere görmüşlüğüm vardır o kadar. Birgün de gelip param yok parala beni demedi adam. Forumda yazdığı şeye geyik/saçma veya kişisel ithamda bulunan mesaj gelince dayanamıyor agresif oluyor eyvallah da okuduğunu anlamadan ya da ilk mesajı okuyup sallayan birsürü adam olmuş.

Adam diyor ki depozitoyu vermeden çıkartma şansım var mı? Yani böyle bir hakkım var mı? Eğer varsa böyle bir hakkı niye versin ki parayı? Adı üstünde hak! Çıkartcam koycam sokağa parasını da vermeyeceğim dememiş ya. Ayrıca 3 ay evin boş kalması da zorunluysa yapılır eyvallah da kendi evimin de 3 ay boş kalmasını hayatta istemem. E adam da onu kopvalıyor boş kalmak zorunda kalmadan halledebilir miyim diyor? Halledilebilecek bir şeyse neden boş kalsın ev?

Saçma sapan birbirinizden gaz alarak yazmışsınız buraya. Ben yandaki komşu apartmanın içine,kapısının önüne çöp çıkarttığında bile uyuz oluyorum herifin evinde paralı olarak iş yaptığına dair şikayetler var. Komşu niye rahatsız olmasın? Evime gelen kız arkadaşlarıma laf edildiğinde komşu dövecek duruma gelen biriyim ben de ama bu aynı şey değil, heyecan yapmayın boşa.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...