Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bukalemun Aldım rengi degişmiyo !!!!! imdakk

civciv

Öne çıkan mesajlar

ayy ne öyle Bukalemun falan valla hemen aldığın yere geri ver öle eline alabileceğin , sevip okşuya bileceğin daha sevimli birşeyler al bence.[signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Düsmanlarinla öyle yasa ki dost oldugunda yüzün kizarmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

inşallah ciddi bir mesajdır diyerek cevap vereyim :)

Bukalemunlar dekoratif hayvanlar değildir durup dururken renk değiştirmezler. Gizlenmek vs. gibi amaçlarla bulundukların yerin rengine uygun renk alırlar. Ayrıca bukalemun gezmeye çıkarılır mı be :)[signature][hline]You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one
Sosyal ağlarda paylaş

yok iguanayla alakasız bukalemun.sana büyük ihtimalle türkiyede de bulunabilen dandirik bukalemun satmışlar.O renk felan değiştirmez pek zaten 40 milyona aldıysan kesin o dur.Unut yani onlar kırma gibi bişey , nas anlatsam dandik versyonu yani en fazla bi kaç ton atar anlamassın bile :) bide 1 seneye kalmaz ölür o. geri verebiliyosan ver başka bişey al.Tropikal olanlar yani yurtdışından gelenler 100 milyondan başlıyo.[signature][hline].....
Sosyal ağlarda paylaş

bence loş bi ortama götür
bakalım rengi ne olacak[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim öyle her renge de dönüşmüyo. sarı, yeşil, kahverengi falan o tonlarda değişmiyor mu?[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

benimde var gayetende güzel bi şekilde renk değiştiriyo
adı da Kamil
eğer beslemesini bilmiyosanda senin için baya bi sorun olcak
ben ilk zamanlar besleyememiştim ve geri vermek zorunda kalıyodum
renk değiştirmesine gelince karanlık bi kutuya koy bakalım değişiyormu
benimkisi sarımsı olurdu direk olarak
ama hayvanı 2 gündür bulamıyorum çiçeklerin arasında kayboldu evde ^^[signature][hline] BonePART, 14 Temmuz 2004 23:45 tarihinde demiş ki:
[i]*BonePART fistiklari yer *
Ulan insan 200 bin fazla veriri antep alır lan bu ne tuzlu yulu
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
dışarı çıkar bi ağacın dibinde bırak birde götür çimene bırak ozaman renk değiştirir

ama dikkat et kedi köpek fln direk kapar bukalemununu çok sevimlilerdir pek severim
koluma koydugumda kuyrugu ile sarmıstı kolumu ve bej rengi olduydu
sonra yere bıraktım yeşilimsi bi renk aldı
ama hemen deişmiyor biraz zaman geçiyor yavas yavas rengi alıyor[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pakize, 06 Ağustos 2004 14:50 tarihinde demiş ki:
ayy ne öyle Bukalemun falan valla hemen aldığın yere geri ver öle eline alabileceğin , sevip okşuya bileceğin daha sevimli birşeyler al bence.

mesela bi tarantula alabilirsin :D[signature][hline]Özür Dilemek İnsanı Küçükmez Tersine Yüceltir Özgür Dilemek İnsanlığın Şanındandır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bu bölüm açılmadan önce insanların yanlış yönlendirilmeyeceğine dair bir garanti istenmişti...
türkiye'de yaşıyoruz, bu ülkede söylenen herşeye inanıp, söylenenleri yapan bir çok kişi var. o yüzden lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.

bukalemun hakkında bir bilgi vereyim:
"Bukalemunlar çok ağır hareket eden, ağaçlarda ve çalılar üzerinde yaşayan hayvanlardır. Derilerinde renk maddesi denilen "kromatoforlar" bulunur. Bu sayede bulundukları ortama renk uyumu sağlayarak düşmanlarından korunurlar. Bukalemunlarda sempatik sinir sisteminin salgısı ile pigmentlerin dağılması ve toplanması sağlanarak renk değişimi meydana gelir. Böylece çok ağır hareket eden bu hayvan bulunduğu ortamda fark edilmeden güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilir."
Kaynak: Bilim ve Teknik, Sayı 295, s.44

anlaşıldığı üzere bukalemun'lar düşmanlarından korunmak daha doğrusu kamuflaj için renk değiştirir..
(bonecrusher'in de ilgisine teşekkürler)[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet Açıldı!

Zuu Zuu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...