Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bonzai

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

valla unların ikisi de yalan, karate kid'de miyagi'nin budadığı vardı bir tane, muhteşemdi o.

*orasını burasını gösterir*
"karate yok burada, yok burada. karate var burada, var burada."
*kalbini ve beynini gösterir*

kabadayıları tokatlaması da süperdi hey gidi miyagisan hey..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bonsai denilen şey bir bitki türü değil, yetiştirme yöntemi bildiğim kadarıyla. Yani bonsai aslında pek çok tür bitkiden yaratılabiliyor, hem de normal tohumlardan. Sadece saksı yaşaması için yeterli ancak büyümesi için küçük oluyor, böylece kökleri gelişecek yer bulamayan bitki, olgunlaşmasına karşın boyut olarak büyümüyor.
Doğada rastlanan bonsailerde bir kayanın yarığına sıkışmış bir avuç toprağa düşen ve orada yetişen tohumlar gibi örneklerde ortaya çıkıyor.

Sallamıyorum ama açıkçası bunları hayal meyal hatırlıyorum, araştırın inceleyin derim. =]
Sosyal ağlarda paylaş

Ha asıl vereceğim cevapta şuydu; evet çok pahalı olanları var, özenle yetiştirilmiş, sanat eseri gibi şekillendirilmiş olan ve nadir bulunan, zor bakılan hede hödö bitkiler var, ama en son büyük bir alışveriş merkezinde şekilsiz bir tanesini 15 milyona gördüğümü de hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...