Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internetten is yapmaca (fikirler, oneriler)

reyou

Öne çıkan mesajlar

selamlar,
abim amerikada oldugundan dolayi madem buralardayiz bi isler cevirelim diyoruz aramizda. (aslinda o gazliyor surekli)

nese olayimiz su sekilde, abd de ucuz olan seyleri,
tr yeye gittigidiyor araciligi ile satmak. tabiki bu isi gumruge takilmadan yapmak. parfum olayina girelim diyoruz. hem kutusu ve agirligi kucuk, 150 euronun altinda, hemde bozulma iade durumuda yok gibi.
mesela su urun var;

http://www.amazon.com/Nautica-Blue-Men-Edt-Spray/dp/B001CT0AGC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=beauty&qid=1281646756&sr=8-1

bunun kargosu asagidaki hesaplarimiza gore 15 dolar tutuyor
6 - 10 business days icin.

http://ircalc.usps.gov/MailServices.aspx?country=10440&m=6&p=2&o=0

gittigidiyoda bu urune baktigimizda adamlar 116 liradan satiyor,

http://arama.gittigidiyor.com/?aramafiyat1=&aramafiyat2=&aramabolge=&aramayeni=&aramabitecek=&aramabitmis=&aramasatici=&search_type=detail&ara.x=0&ara.y=0&ara=Tekrar+ara&search_type=detail&aramakelime=Nautica+Blue&aramakategori=sf&aramasira=&sra=eda

bize maliyeti $14.39 + 15 = 30 dolar. yani 50 milyon diyelim.

biz bunu 75 den satmak istiyoruz ve bu tip tum urunleri,
gittigidiyorda dukkan acip.

tek sorunumuz gumruk olayi. sizce cok fazla urun yollarsak killanabilirler mi? yoksa bi sorun olmazmi bunun oncesinde 3-4 tane bole urun satmistik cunku :D

mayhemmmmm

bu arada mayhem merk etme babs senin isin icinde arastiriyorum :D

Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar fazla urun yollarsan yolla, siniri gecmedigin surece gumruk birsey diyemez ki?

ayrica, kucuk esyalara degil, buyuk esyalara bakin bence. hani vergisiyle bile daha ucuz olan seyler var, "parasi neyse vericem ya" diyip alamadigin cinsten. onlari kovalayin derim. yoksa kac parfum yollayacaksiniz ayda? 25 lira 25 lira para kazanamazsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

surekli ayni isme kargo edilirse ve maliye bir gun arastiracak olursa basiniz belaya girer. bir de gg ve maliye muhabbeti oldu yakin zamanda. vergi mukellefiyeti olmadan surekli satis yapanlara guzel cezalar kestiler.

uzun vadede zarari yararindan cok olur yani. satacaksaniz hakkatten macbook pro falan gondersin/getirsin abin onlari satin. bir seferde 2 tane getirebiliyor nasilsa.
Sosyal ağlarda paylaş

iide abim surekli gelip giden biri degil,
macpro getirmek iyi hosta ucak parasi masraflari bide daha musteriyi bulmadan urun almak sacma geliyor.

burda soyledigimizde ise kilimizi kipirdatmadan yapmis olucaz, eve siparis vericez ayni anda kargocu gelicek evden alicak postaneye gidicek, sirf bunun icin en fazla 10 dak. ayiririz

10 dak = 25 milyon. fena degil gibi duruyo.

ne kadar siparis gelirse o kadar yollariz gibi, mesela 150 dolarin altindaki dijital kameralara baktik ama ondada iade sorunu olabilir diye istemiyoruz elektronik.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

surekli ayni isme kargo edilirse ve maliye bir gun arastiracak olursa basiniz belaya girer. bir de gg ve maliye muhabbeti oldu yakin zamanda. vergi mukellefiyeti olmadan surekli satis yapanlara guzel cezalar kestiler.

uzun vadede zarari yararindan cok olur yani. satacaksaniz hakkatten macbook pro falan gondersin/getirsin abin onlari satin. bir seferde 2 tane getirebiliyor nasilsa.

bide bu var, gg de amerikadan urun yollayan edip 1500 un uzerinde islem yapmis insan var.

nese onun disinda burdan nasil fatura kesicez yahu, varmidir ole bisi yurtdisindan, alicinin ismine faturalasak olmuyomu :)
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

adam gibi vergisini verip toplu halde urunleri alsaniz, sonra burda satsaniz daha mantikli degil mi?

mesela toplu halde urun aldik onu saticaz, abd de tr icin nasi vergi vericezki, gumruk vergisimi? e bide malin toplam tutari gecicek 150 euroyu fln

e gumrukte satis icin mal gecirtmem diyo, yani kayigin bi tarafina gecsek diger yani batiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

şu ebay ve gittigidiyor arasındaki fiyat farkını gören biri de parfüm satmasın be arkadaş.

Her önüne gelen amerika'dan parfüm alıp satıyor.
Parfüm işi yaş. Tr'de daha da ucuzlayacak ileriki zamanda. Şimdi millet keşfetti zaten ya dutyfree den alıyor ya da strawberrynet.com dan
Sosyal ağlarda paylaş

Olay zaten işin gümrük kısmında degil gümrükten geçerken sadece o ikisinin geçeceginide sanmıyorum yanında 1 mılyon seyle gecer karadansa (tır) eger havadansa yıne ucaktır sadece o ikisini özenle kadife yastık üzerinde getirmiyolar onu merak etme.

Onemli olan noktası bu işin sen bu aletten ayda 100 tane satsan 2500 lira para kazanıosun evet guzel para he ev gecındırmez ama patide oyun oynıyan adamın aylık elektronige harcadıgından fazladır en azından bi cogumuz ıcın.

Gelelım can alıcı noktaya , nerde kime nasıl satıcan 100 tane parfüm? Hemde her ay.

Bu iş cok kral iş ama yapilabılecegınden emın degılım toptan alıcı tanıdıklarım var ama parfüm dedigin olay 100 tane hayatta olmaz arkadasların dedıgı gıbı sayıca az fiyat farkı cok seyler almalısın. Lcd tv öneririm evime alıyorum diye bi tane alsan 1 mılyar kazanırsın işte tamam onla kafana göre yaşa.
Sosyal ağlarda paylaş

Parfüm getirmek öyle kolay iş değil.

Öyle getirdim vergisini yatırayım çekeyim diye bi olay yok.

Beyanname açtırcaksın önce. (250 lira)onu açtırmak için müşavirliğe vekalet verceksin, 150 lira)
Kdv si, varsa ötv si, damga vergisi kkdf si vesaire vergileri hesaplanacak. (3000$ üzerinden hesaplarsan 1500 lira civarı)
İnsan sağlığıyla ilgili bi ürün olduğu için sağlık bakanlığından uygunluk yazısı alman gerekecek. (500 lira)
Marka parfüm getiriyorsan senle marka arasında marka sözleşmesi yoksa zaten getiremessin, geçirtmezler. (Parayla olacak iş değil, bu niye var peki ? her isteyen her istediğini yurda laylaylom sokamassın diye. distributorler bu işler için var)
Kimyahaneye gidebilir. falan filan. (300 lira)
Kıl yün masraflar (Nakliye, ordino, ardiye, navlun 1500 lira)

yani 3000 $ dolarlık parfümü 10000 liraya falan çekersin.

O yüzden toplu getirme olayını unut.

He ben paket postadan 3 er 5 er geçiririm diyosan, 5 tane aynı parfümden geçiremessin. Hepsi farklı tür olcak. Genede takarlarsa +100 lira açık masrafın olur. Getiripte takılma olayı olursa benle irtibata geç, uygun fiyata hallederim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya olay sadece parfum degil,

200 dolarin altinda amerikada satilan her turlu urun,

ayakkabi, saat, parfum, giyim urunleri, gunes gozlukleri, dijital kamera, foto makinesi lensleri fln, yani urunlerin
fiyati 200 euronun altinda olacak.

turkiyede 600 milyona satilan dijital kamera yada saat, abd de 150 dolara satilabiliyo. benim amacim onu gondermek fln.

yani parfumden 25 lira kazanirim belki ama dijital foto makinesinden 100 lira kazanabilirim. (hadi pati ahalisine ucuzdan satariz :P

olay bu yani tek urun odakli degil, 200 dolar altindaki urunler.

benim tek sorunum, gumruge bole limitin altindaki urunleri kargolarsam bisi olurmu.

bide site acmayi dusunuyorum, paypay odemeli olacak,
site yurtdisinda olacagi icin tr ile bi baglantim olmayacak.

yada ebayden satabiliriz, sonucta ordan turkiyeye kargolamadada sorun cikarmazlar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

maliyeye yakalanmamak en önemli şey.

sen sanırım şirket kurayım, vergimi vereyim satayım değil. direk yurtdısından alıp burda satayım diyorsun da o iş baya riskli artık. maliye ciddi ciddi kargo kayıtlarını vs sıkı bi şekilde takip ediyor bu aralar.

gg dışında da kendim site kurayım satayım diyorsan da o işten pek ekmek çıkmaz. millet gg'den vs alıyorken bilmem kaç bin olumlu yorumu olan satıcı varken niye yeni kurulmus bir siteyi tercih etsin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...