Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2011

tunch

Öne çıkan mesajlar

ben bekleri çözemiyorum
nasıl oynatırsam oynatayım istediğim gibi olamıyolar
kademeye fln giremiyorlar,bindirme yapamıyorlar,ama sürekli adam kaçırıyorlar geri zekalı bebeler.

marking ,mentality ayarları nasıl olmalı ?

ayrıca tek forvet oynatıyorum diyelimki,diego tardelli var,kafa fln atamıyor,ortada kesemiyor ama gelince top vuruyor,wide play'i nasıl olmalı ? moves into channels default setting'i ama salak herif topu alıp hep sağa sola gidip orta atmaya calısıp atamıyor sürekli,mal.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

yoo gayet önemsemişler.

kontenjan geri 8'e inecek zaten. beşiktaşa torpil olsun diye geçici olarak 10'a çıktı. federasyon da geri düşüreceklerini açıklamıştı.

Dikkat edersen de beşiktaş dışında hiçbir takım 8in üzerinde yabancı kullanmıyor, çünkü düşeceğini ve yabancıların elde patlayabileceğini biliyor.
he inceğini bilmiyordum ben. ama hiç uyarı falan gelmedi bi baktım transfer yaparken 8 oyuncu topraam diyor kenarda sessiz sedasız.. fena oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk sezonda Aston Villa ile şampiyonluğu son maçta kaçırdım. Sonrasında kadromdaki 3 önemli eksiği 3 iyi oyuncuyla doldurdum ve şampiyonluğa adaydım ancak gelen o 3 iyi oyuncu öyle kötü oynadı ki takım korkunç bir hal aldı. Hakemlerin haksız kararları sonrası tribüne atılmam da bardağı taşıran damla oldu ve istifamı bastım. 1,5 ay sonra şampiyonluğu kaptırdığım Arsenal'den teklif geldi ve kabul ettim. Hep çalıştırmak istemiştim, kadrosunu çok severim. Bakalım biraz sonra onlarla yola çıkıyorum. Hayırlısı ^^
Sosyal ağlarda paylaş

genelde oyuna işsiz başlayıp ilgiltere 79. liginden bi takımla falan oynardım, bu şekil premier lig şampiyonluğuna kadar giden manyak 20 yıllık oyunlarım falan var. da bu sefer gs nin durumuna sinir olduğum için direk gs ile başlamıştım.

galatasarayla beşiktaş'ın 48 maçlık namağlupluk serisini şimdilik 55 maça çıkardım, bu gidişle yenilecek gibi durmuyorum zira pek gol yemiyoruz, tr liginde pek gol atabilen takım yok artık bizim takıma. içerde dışarda tüm derbilere falan favori çıkıyoruz zaten diğer takımlarla fark baya açıldı. fazla kolay olmuş diyebilirim oyun. 11.2.1 ile oynuyorum bu arada.

ilk sezon 78 puan şampiyonluk, uefada çeyrek finalde villareal'e deplasman golü ile elendik, ki villareal la ligada kafaya oynuyordu bildiğin, 2. ya da 3. bitirdiler sezonu sanırım. tr kupasını da aldık, deplasmanda feneri 5-0 falan yendik yarı finalde.

ikinci sezon 88 puan namağlup şampiyon, şl çeyrek finalde chelsea deplasmanda 2-0 yenildik tt arenada 2-0 bitti normal süre, 90+3te arda sağolsun boş kaleye kaçırdı 107'de saçma sapan bi gol yedik elendik. tr kupası yine bizim. iki sezon da süper kupayı da götürdük bu arada.

şimdi 3. sezondayız tr ligindeki takımlarla aramızdaki fark saçma sapan bi hal aldı. kasaya giren paralarla refaha kavuştuk 30m euro civarı bi transfer bütçesi geldi ki aynen duruyor, barosu misimovici satmak zorunda kaldım yabancı kontenjanı muhabbetine. müthiş scout ekibimle geleceğin türk oyuncularının hepsini topladık. artık transfere ihtiyaç olmadığı için sırf gelecek vaadeden türk oyunculara ayırdım transfer bütçesini.

bu arada 3. sezonda a milli takımdan gelen daveti de kabul ettim aynı zamanda milli takımı yönetiyorum. aynı taktikle yardırıyoruz eu şampiyonasına katılmayı garantiledik falan.

yalnız oyunda lvl scaling falan mı var anlamadım 6. hafta fener 18 puan ist bb 15 puan, da şampiyonluktan bi şüphem yok şu an. pek de oynayasım gelmiyor açıkçası önüne gelene 5-6 çakıp gönderiyoruz pek bi zevki yok yani. kısa sürdü oyunun ömrü.
Sosyal ağlarda paylaş

tek gerizekalı benim heralde lan. en son football manager99 gibi bi oyunda hayvan gibi başarılı olmuştum ki yıl 2000 falandı. o zamandan beri yılda 1 ay falan istekli istekli oynuyorum fm'dir, cm'dir. hiç ezici bi takımım olmadı lan. 2 gün önce başladım fm11'e de galatasarayla. ilk yarı bitti sayılır, 2.yim ve fenerle aramda 8 puan falan var. tek başarım deplasmanda atletico madridi 2-1 yenmek oldu. saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

oyun kolay değil aslında da siz makina gibi oynuyosunuz oyunu ondan oluyo. sorun çıkaran adama senin dediğin olsun gülüm demeyin, kes lan patron benim deyin bi ikisine bakın bakalım nası kolay oluyo oyun

Ahah, valla disiplinden taviz vermem. Daima patronun ben olduğumu hissettiririm oyuncularıma. Kim olursa olsun gerekirse yollarım, vazgeçilmez oyuncu yoktur takımlarımda Sanogo hariç. O da çok sevdiğimden. 5 maçta 12 golle oynuyo şimdilik ^^
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

oyun kolay değil aslında da siz makina gibi oynuyosunuz oyunu ondan oluyo. sorun çıkaran adama senin dediğin olsun gülüm demeyin, kes lan patron benim deyin bi ikisine bakın bakalım nası kolay oluyo oyun
arada gelip kontrat istiyoz diyolar sus lan otur 3 senen var daha diyorum %50 ihtimalle tamam abi ayıp ettik affet diyolar %50 ihtimalle de transfer olcam sie diyip 1 hafta sonra listeden çıkar beni abi kalmak istiyorum diye tıpış tıpış geliyolar. e gs nin büyüklüğüne dayanamıyolar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

ya gerçi diğer takımlar saçma transfer yapıyolar. uzun vadede başarılı olunuyo illaki. onu düzeltmeleri lazım biraz.

o değilde ben lig reputasyonunu arttıramıyorum (TSL). nası yapıcaz lan onu
sadece kendi takımın değil avrupaya giden tüm takımların başarılı olması lazım repin artması için
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Valla ben de arttıramıyodum bıktım artık Premier Ligime döndüm mutlu mesut oynuyorum :D

5. sezon sonunda 3 yıldızdan 3.5 yapabildim. daha önce de yapabilirdim de şl de çok mal maçlar kaybettim.

1-0 deplasman porto'yu yenip gelip içerde 2-0 yenilmek gibi. düzgün atağımız bile olmadı. bazen yapacak hiç bir şeyin olmuyor. oyun ne isterse...
Sosyal ağlarda paylaş

abi galatasarayla oynuyorum, genç adam falan da aldım böyle potential abilitysi yüksek. yüksek diyorum, YARGILAMA özelliği 20-20 olan bi scout söyledi ondan böyle eminim de. bu adamları alsam, armut gibi durduk yere erişemezler heralde potentiallerine di mi? asıl soruya geliyorum, bana bu adamların gelişimini sağlayacak staff önerin plx. daha hiçbir katkıda bulunmadım takımdaki çalıştırıcılara.
Sosyal ağlarda paylaş

tr liginde gençlerbirliği inanılmaz transferler yapıyo bütçesine göre ya. iki tane dehşet forvet aldı adamlar 1 küsür euroya sezon sonu 5-6 eurodan sattılar ikisini de. fener yerlileri topluyo yine ama hep kanat oyuncusu alıyo fdsfs. gerçi 3. sezonda babelle o ayar bi adamı aldılar unuttum adını şimdi.

@fromthehell
maçlarda oynayarak gelişir anca, oynamazsa zor gelişmesi. bi de tutoring yaparsan faydası olur ama benzer oyuncular olsun aynı kişilikte olmazsa pek bi yararı olmuyo özellikle. onun dışında adam gibi antrenörler al işte eski fmlerde bi faydası yok diyorlardı ama ben hep imba bi staff ekibi kurarım her oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...