Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2011

tunch

Öne çıkan mesajlar

Maçların sonucu aynı falan değil abi yapmayın, abartıyorsunuz yani. Yaptıklarınız gayet etkili oluyor, crash dump sonrası load edince aldığım puanların değiştiği kaç maç oldu yıllardır, bu oyunda crash dump yemedim de yiyen aradaşımdan biliyorum mesela farklı sonuçlar aldığını.

Top bekleme olayı bana koymuyor ama bu kadar insana koyuyorken düzeltilmeli tabi, o konuda hak veriyorum.

Bir de boucher'in hava tpları çok kötüydü önceki oyunda, kısa zaten adam. Refleksleri falan iyi, şut kurtarır ama boydan hava topundan falan kaybediyor bir de yanlış hatırlamıyorsam rushing out'u da kötüydü, push up defans oynayan takımlar için kabus gibi olur öyle kaleciler
Sosyal ağlarda paylaş

Maç sonuçlarını bilememde oyuna balans ayarı lazım, fazla kolay yapmışlar bu seferde oyunu. FM 2009 da ve 10 da istediğim başarıları yakalayamıyordum bir türlü, burda FB ile ilk sezon türkiye ligi, türkiye kupasını alıp, Şampuanlar liginde yarı finalde Sevillaya mı ne yenildim ilk sezon. Çok ahım şahım bir taktikte yapmamıştım, uzun süredir de oyunu oynamıyordum hatta.

4-4-2
4-4-1-1
2 MC AML ve AMR li her iki taktik ile oynadım.

Türkiye Ligini 6 puan falan geriden gelip aldım, CL de ise hem man u yu hem barcayı 90 arti 2 de buldugum gollerle yendim, bala ilerledim belki CL'de ama yinede eskiden bu kadar rahat degildi sanki.

2. sezon basinda bir dolu genci takima doldurup takimin bütün dengeyi alt üst ettim paso yenildim , ara verdim sezonun başında oyuna^^

Birde ben şansa falan bu kadar başarı yakaladım sandım, turksportal forumlarında ki genel kanıda oyunun balans ayarının bozuk olduğu yönündeydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında oyunda taktik zorluk da var biraz, mesela ben de bjkyle oynadığım sezonda namağlup bitirdim ama ts hep 1 puan gerimdeydi. Benle yaptığı 1 maç dışında onlar da hiç yenilmedi.

Ama asıl zorluk finans olmuş sanki. Ben bi ara bezmiştim artık, sürekli maaş arttırımı istiyolar, 1m'ken 5'm olsun diyolar, yeni transfer yapıyosun menejeri bile 1m'den fazla istiyo. Klüp zaten sürekli aylık zarar açıklıyo. Uefa'da da yarı finale geldim, sürekli maçlardan para falanda geliyo ama yetmiyo klübe.

Yalvar yakar maaş sınırını arttırırsan oyun keyifli hale geliyo bence ama o ana kadar menejerlikten çok başkanlık yapıyosun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:

Man. City ile 10 puan fark atarak şampiyon oldum. Tevez 30, Hulk 29 gol attı. Eden Hazard ve Hulk mükemmel oynuyor ikisinide tavsiye ederim.

man city'nin haksızlık içerdiğini düşünüyorum bazen kusura bakma :) 100 küsür milyon bütçe haftalık 1.5m euro wage veren bir kulüp para birimi olmaksızın oynamak gibi bir şey.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

unK said:

Pallando said:

Man. City ile 10 puan fark atarak şampiyon oldum. Tevez 30, Hulk 29 gol attı. Eden Hazard ve Hulk mükemmel oynuyor ikisinide tavsiye ederim.

man city'nin haksızlık içerdiğini düşünüyorum bazen kusura bakma :) 100 küsür milyon bütçe haftalık 1.5m euro wage veren bir kulüp para birimi olmaksızın oynamak gibi bir şey.. :)

Evet haklısın Man City'nin para sorunu yok hiç ama oyuna onlarla başlamadım Newcastle'daydım Man City'e geçtim 2013 yılındayım. Şampiyon olduğum kadroya çok büyük paralar harcayarak oluşturmadım 2 adam aldım sağlam Hulk ve Hazard onlar yetti zaten. Diğerleride iyiydi tabii. Hulk'u 10m euroya Hazard'ı 17m euroya aldım taksitle. Aslında çok büyük para verip alınmış oyuncular değil Newcastle'a gelmeye yanaşsalardı bunları oraya bile alabilirdim. Tabii şampiyonluktan sonra abartıp Sergio Ramos'a 46.5m euro, Pastore'ye de 45m euro vermedim değil :). Kjaer(ae bitişik halde) var defans o da fena değil öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

yanlız bu taksitle oyuncu alma işi bildiğin hile gibi bişi.

10m euroluk bir adamı 30-40m eurodan aşağı fiyata vermeyen ve senin aynı değerdeki bir adamına max. 12m euro veren bir oyunsa ve de takımların bütçeleri saçmaysa kimse kusura bakmasın hile demem ben ona. Örneğin Sakaryaspor'a sadece 9bin euro veriyor oyun nasıl transfer yapabilirim? Oyun yaptığı saçma nakit problemi yüzünden ve transfer saçmalığı yüzünden şuan Man. City gibi bir takımı çalıştırsam bile taksitli adam alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tam ne kadar bilmiyorumda 9bin euro olmadığınada eminim. Yıllardır takımların bütçeleri zaten oldukça düşük bırakın altligleri üst ligdeki takımların bile gerçek bütçesi yok bence. Ben adamı alırken nakit değerini veriyorum zaten. Mesela Ramos'un fiyatı 13m euro ise 15 nakit veriyorum gerisini 48 ay yapıyorum. Diğer türlü hiç kalite oyuncu alamıyorsun ve bence oyunun en kötü yanı bu. Adam gibi bütçeler, adam gibi adam alıp satma olmadıkça kullanılır bu yöntem. Fabregas'ı istedim 120m Euro istediler, Gourcuff'a 101m euro istediler mantıklı mı yani normal şekilde bu adamları almak?
Sosyal ağlarda paylaş

gayet mantıklı. 13'e 15'e Ramos'u alabiliyo musun bugün? Alamazsın. Gourcuff'u da satmaz hiçbir şekilde takımı. Niye satsın ki? Oradaki para sadece oyuncunun o anki ünü performansı açısından bilgi veriyor. Yoksa oradaki parayı vererek aldığın adam çok az. Yoksa zaten bugün gerçekte de öyle oradaki fiyatına satın alamazsın adamı.

Ha, öyle oynamaktan zevk alıyorsan öyle oyna tabii ama yaptığın şey bug abuse.

Bugün R.Madrid ManCity falan salaklığından mı para saçıyo adamlara? Anca o paraya alabiliyo da o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bug abuse değil demedim zaten. Anlatmak istediğimi anlamadın herhalde. Evet Ramos'u alamazsın ona birşey demem ama Gourcuff kim 100m euro kim allah aşkına? Örneğin Hulk ve Tevez benim en önemli 2 oyuncum onları isteyen takımlar değerlerinin 3-4 katını verip almıyor değeri neyse biraz üstüne çıkıyorlar sadece. Dolayısıyla sen adam satıp adam alamıyorsun. Satsan adamını ucuza gidecek yerine daha dandik adamı sattığından fazlasıyla alacaksın. Birazda sorun diğer takımların senden adam almaması yada değerinin altında istemesi sürekli sıkıntım bu benim. İlk kez bu kariyerimde kullandım 48 ay olayını yıllarca FM - CM oynayan biriyim üstelik.
Sosyal ağlarda paylaş

şu oyunun tarihi boyunca hiç bir adamı 15m üstüne satamadım. pazarlama ne alaka napalım balıkçılar gibi bağıralım mı çıkıp sokaklara satılık adam diye. adamın değeri 12m olmuş, kontratının bitmesine 4 yıl var ama adamlar gelip bana 15 vermeye bile yanaşmıyor. 12yse 12 diyip daha üstünü vermiyorlar kesinlikle.

özellikle bu oyunda çok saçmalıklar var, zaten hayatımda son kez fm oynuyorum herhalde onu da bırakıyorum bugünden itibaren.
Sosyal ağlarda paylaş

Tottenham da Pastore, Jovetic , Dzeko'lu kadroyu bırakıp ikinci lig takımı Tavşanlı Linyit Spor'u aldım ne para var ne kadro bakalım ilk sene kümede kalırsam kiralık oyunculardan bi ordu yaratmayı düşünüyorum. Para kazanmak için de her boş anımda adamlara maç yaptırıyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

cm iken daha buffon'a nakit 120m teklif gelmişti barcelona'dan da satmamıştım haahah benden ticaret adamı olmaz

120 vermek nedir yuh bana öyle bi teklif gelse barça istese takımı bile bırakırdım..

ayrıca taksit olayıyla alakalı şöyle bişi diyim : c.ronaldo bile reale 4 yıl vadeli gitti ben niye taksit yapmıyım be abi. ehahe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...