Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2011

tunch

Öne çıkan mesajlar

GS'le ilk sezonu yarıladım, sindire sindire yavaş oyunyorum.

Lider FB'nin 4, takipçisi Bursa'nın 2 puan altında 3. sıradayım. kupada 2de2 yaptım, UEFA'da gruplarda zorlu gruba düşünce (PSV, Aston Villa, Karpaty Lyviv) 3. olup elendim. Takımda tek transferim var, ucuza Cristian Benitez'i kapattım.

Taktiğim 4-2-3-1. 2'lide MRC Ball Winning Cana, MLC de Box2Box olarak Elano. İleride AMC olarak Misimovic (sakatlanana kadar adam inanılmaz gol atıyordu) sol kanatta Adv.Playmaker olarak Arda, sağ kanatta inside forward olarak kewell/pino/aydın dönüşümlü.

Takım fena gitmiyor, ama büyük maçlarda bu taktik dağılıyor, fazla agresif kalıyor. Fener maçını 2-0 bursayı 3-1 kaybettim. BJK 2-1 TS 1-0 kazandım.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler tecrubeli bir 2 arkadaş cevap verebilirmi şu sorulara.

Patchledim oyunu başladım GS ile ama direkt kondisyon sorunu çektim ilk 2 friendly maçında evet traningi light yaptım ama nafile.bir şeyimi atlıyorum

Bu taktik ekranında Match Preparation menusunde current kısmını incelediğimde AWKWARD gibi seviye belirlemeler var taktik üstüne bunlar nedir nasıl düzelir training ile mi maç ile mi.

Birde o menudeki special focus areas tam olarak neyi etkiliyor.

Son olarak bir kaç tavsiye alalım dostlar :D Hep trasfer haberi veriyorsunuz. B)

/new manager
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak o olay oyuncular "match fit" olmadığı için oluyo. Hazırlık maçları da o işe yarıyo zaten. Bol bol oyuncu değiştiriyosun işte hazırlık maçlarında 2-3 maç sonra zaten kondisyonlar yerine geliyo. Trainingi light yapmana da gerek yok zaten.

Tavsiye olarak da ben ilk dönemde hiç transfer yapmıyorum direk staff alıyorum. Çünkü bok gibi staffı var türk takımlarının. Fitness coachlar, normal coachlar, physiolar falan dolduruyorum sınıra gelene kadar. Baya farkediyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Furytürk said:

Buddha said:

İçinizde FM Live oynayan yok mu? Bu oyunu bu kadar seviyorsunuz online olanını hiç denemediniz mi? Ben şahsen gerçek insanlarla kapışmadıkça sıkılıyorum bir süre sonra. En son FM 2002'yi oynamıştım.

fm 2002 d,ye bir oyun yok.Hiç olmadı

Benim 2002'de oynadığım CM de olabilir bilmiyorum ama manajerlik oyunuydu. Herneyse FM Live oynayan hiç yok mu orjinal server'da? Kimse oynamıyor diye bende almaya korkuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

CM4'tür tahminen senin oyun.

FML oynayanlar da var, hatta kendine ait başlığı da vardı, ama hantallığından dolayı çok tutmadı oyun. Birkaç bağımlısı arkadaş sürekli durumlarını update ediyor gollerinin videolarını falan koyuyorlardı. Arama çalışmıyor da google'dan aratırsan konuya ulaşabilirsin sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

@Rewendor

Konuyu gördüm abi sabit zaten. Azmo bişeyler anlatmış ama 2007'ye ait mesajlar. O günde bugune neler değişmiştir. Google'da aratıyorum tek bir site çıkıyor oda yarım yamalak.

Hani anlamadığım bir sürü adam hattrick falan oynuyor bu ülkede kimse mi bu oyunu bilmiyor konuşmuyor. Hiç türk olmazsada zamanla sıkılırım diye almadım hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç okumadan atladım arkadaşlar ama Frankfurt u aldım (daha doğrusu onlar beni aldı zira işsiz başladım skibbe'yi kovdular beni aldılar) ilk sene düşeceğiz derken 11.lik ikinci sene ise bedava transferler ve kiralık oyuncular derken iyi bir hava yakalayıp lider olduk ancak 24. haftadan 3. sezonun başına kadar olan hastalığım olan son dakika da gol yeme hastalığım başladı .

Olmuyor ne yaparsam yapayım son dakika da golü yiyorum şampiyonlar ligi bu yüzden gitti şimdi de lig de çok kötü başladım.

Bu arada yegane tavsiye satılık listesinde olan adamları kiralık alın hem çok ucuz hem de çok işlevsel oluyor ha bunu zaten siz de çözmüşsünüzdür ama yine de yazayım dedim zira iki sene de sadece 800 bin euro vererek . Kompany, Boriello, Batalla , Buennonete, Fernandinho, Jo, Boateng, Senderos , Barazite ve Helton'u aldım. Kısacası transfer için verilen paralara yazık .
Sosyal ağlarda paylaş

son 5-10 dk defansa aban.

bi de işte oyunda mantıksızlaşmasın diye "emergency break" frenleri var. Mesela namalup inanılmaz iyi mi gidiyosun? Hemen çat diye en önemli oyuncunu bikaç ay sakatlıyor, yetmedi mi 2.yi de sakatlıyor. Ya da sürekli galibiyet mi alıyosun? Hemen abuk gollere başlıyor falan. Çok hissettirerek göstere göstere yaptığı için de tepki çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide abi ben almanya ya göre defans oynuyorum acaba ondan dolayı da olabilir mi zira 4-1-4-1 oynuyorum defansif olarak Almanya da en ezik takım bile ofansif oynuyor hani çivi çiviyi söker durumuna mı girmek lazım acaba ?

Ayrıca Schalke'den Gavranovic diye bir arkadaşa 2 milyon yavru saydım hiç duydunuz mu nasıl bi oyuncu ?
Sosyal ağlarda paylaş

gavranovic isviçreli,fm 2010 da çok güzel gelişiyordu forvet forvet arkası gibi oynayan biri.AMa bu versiyonda nasıldır bilemiyorum fm2010 da taş gibiydi.Abi almanyada defansif oynayarak büyük hata yaparsın çünkü her takım illa gol atmanın bi yolunu buluyor bence dengeli bi taktikle oyna.Defansif oynayacaksanda kontra atak üzerine uzmanlaş hızlı ve iyi pasör oyuncuların olsun
Sosyal ağlarda paylaş

aynı anda tüm defans sakatlandı saçmalığa bak. Aynı kadroda servet, sabri, hakan balta, neill ve serkan kurtuluşun sakat olma ihtimali nedir?

Saçmaladı iyice oyun. Üstelik hepsi de 2-3 ay minimum yoklar, 4-5-6 diye giden de var.

Hayır hepsini geçtim tüm defans hattı sakat, Gökhan Zan sağlam, oyuna bak.

Defans hattı: Çağlar-Gökhan Zan-Emrah Yollu (rezerv takımdan)-Insua (evet sağ bek)
Sosyal ağlarda paylaş

holosko'ya teklif geldi 20m e satarım dedim city'e ve sattım. hata mı yaptım bilmiyorum ama yerine jadson'ı aldım.

takımda bi düşüş oldu kesinlikle ama sonuçta maaş bütçesini filan dengeledim en azından. nobre'ye takım bulamıyorum. adam resmen sömürüyor bütçeyi.

ligde fena değiliz, avrupa da şöyle böyle ilerliyoruz ama tr kupasında gruplara dahi kalamadım :(

gs ligde 14., elano yılın 2. oyuncusu seçildi.

necip'e hayal kırıklığı demişti biri, yok artık diyorum :D

taktiğime uymadığı için q7'yi oynamıyorum. satamıyorum da. hayırlısı
Sosyal ağlarda paylaş

Önümüzdeki sezon satabilirsem Misimovici pahalıya satıp çift forvet 4-4-2'ye geçecem ben de. Maaş yüzünden altyapıdan yetişen elemanlarla bile kontrat yenileyemiyorum.

Beleşe Selçuk İnan, Mahmadou Diarra, Diego Buonanotte gibi adamları kaçırdım maaş yüzünden.

Hatta Buonanotte İBB'ye gitti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...