Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[yardım] Amerika'dan gelecek iphone 4

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

amerikadan iphone 4 getirteceğim fakat, arkın pasaportuna zaten kayıtlı bi tel varmış. ve yeni tel için kayıt süresi 2yılmış.

*tel'i getirttikten sora kayıt yaptırabilir miyiz?
*kayıt yaptıracağım pass 2 yıl önce yurt dışına çıktıysa?
*ya da iphone 4ün imei numarısı kırılabiliyor mu?
*ne yapmalıyım?

bu arada 650$ mış fiyatı
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

evet
hayir, 2 ay gibi bi suresi vardi pasaportun giris tarihinin
bilmiyorum
*ne yapmalıyım?
arkadaslarina sormaya basla yazin yurtdisina cikan olmstur

bu arada 650$ mış fiyatı
Sosyal ağlarda paylaş

nuwanda said:

KillJoy said:

evet
hayir, 2 ay gibi bi suresi vardi pasaportun giris tarihinin
bilmiyorum
*ne yapmalıyım?
arkadaslarina sormaya basla yazin yurtdisina cikan olmstur

Sosyal ağlarda paylaş

Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün 31.01.2008 tarih ve 2981 sayılı yazısı ile yapılan ve 01.02.2008 tarihinden itibaren geçerli olan düzenlemeye göre bir kişiye yurtdışından 2 takvim yılında 1 adet cep telefonu getirebilme hakkı tanınmış, yolcunun yurda giriş yaptığı tarihten itibaren en geç 1 ay içerisinde cep telefonunun kayıt altına alınması zorunluluğu getirilmiştir.

kim pasaportuna kayıt ettirrir ki benim alacağım telefonu yahu.. aileden olsa gelecek birisi nese o zmn hallederdik..

imei no.su değişmiyorsa kullanılamayacak yane telefon? başka bi yolu da yok sanırım? illaki değişiyordur ama.. kim bilir nasıl.. yoksa elimde war 2 tane imei numarası
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi simfree satılan yerlerden alacaksınız iste, abd'yi falan geciniz o yuzden. kontratlı alıp telefonu baska ulkede kullanamamak gercekten hayatımda gordugum en sacma is. ben 6 ay sonra nerede olacagımı bilmiyorum mesela.

metrogps disindakiler telefonlarini simli veriyor zaten
telefon merkezide gidip mesela tmobile actiriyosun telefonunu sim kullanimina sonra tr ye gelince icine gnctrkcll takim kullaniyosun efeler gibi heyy
Sosyal ağlarda paylaş

2 Senede 1 telefon. Yalnız o 1 ay olayı saçma çünkü pasaportta giriş damgasını görme imkanı yok yani. Ben yaptırdım. Çok kolay. Türkiyeye gel. Aç konuş önemli değil. Bir büyük Türkcell merkezine uğra. Ben kayıt yaptırmak istiyorum de. Bir form dolduruyorsun. 1 hafta sonra telefonuna msg geliyor kayıt tamamdır diye.
Sosyal ağlarda paylaş

işletim sistemi de iphone4 ile farklılık gösterio sanırım işlemcisi de değişio imei numarasını değiştirmeleri sanırım en azından 6ay-1yılı bulur.. daha telefon türkiyeye gelmedi bilem.

asıl olay şu.
bi ark buldum 1ay sonra gelicek türkiyeye ispanyadan
diğer ark ise amerikadan 1buçuk ay sonra gelcek. Iphone daha geç girecek tr'ye..
bu iş olur mu sorunsuzca?
bide kayıt yapan eleman kafalansa.. olmuor mu başka yollardan bu iş?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
iphone 3g ve sonrası için imei kopyalama imei değiştirme falan 2058 yılına kadar çıkmaz, bunu bi ilk olarak yazın bi kenara.
onun dışında 3 kere yurt dışından iphone(3g) getirip kaydettirmiş bi insan olarak bi kaç deneyim paylaşayım;
1. fatura vs gerekmiyor, sadece pasaport (tcell bayi 1 sene içinde yurt dışına çıkmış olması gerek dedi) , türkiyede oturduguna dair ikametgah, kimlik fotokopisi ile gidip 2 kere tcell de farklı insanların üzerine kaydettirdim. elinde tutup "benim abi bu telefon" demesi yeterli.
2. kıbrıs'a giriş çıkış kağıt parçacığı ile de oluyor (kıbrısda okuyanlar pasaport kullanmıyor gibi bir durum olmuştu o zaman ? tam bilmiyorum pasaport bile olmadan o zımbırtıyla halletmiştik)
3. cep telefoncular falan çakallık yapıp bir pasaporta birden fazla telefon kaydettiklerinde bir süre sorunsuz çalışıyor, 2-3 ay içinde o pasaporta kayıtlı olan telefonların hepsi kapanıyor.

650$ da bence çok iyi fiyat. getirt dursun bi kenarda bi tanıdık vs bulursun elbet gidip gelicek yurtdışından telefon alayım yau demiyecek birileri. 10 dakkada halloluyor kayıt işi kimseye ızdırap da olmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...