Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Activision Blizzard ve Kotick efendi Hatun ana karakterlere inanmiyor

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

sanıyorum mesele, "kendini yerine koyma" durumunda. ben karakteri yönettiğimi düşündüğümden, bir kadınla oynamayı tercih ediyorum. daha estetik ve basardığı şeyleri daha zor başardığından daha değerli imiş gibi geliyor.

kendini yerine koyma gibi bakmayın olaya. oynuyoruz oradaki karakterle. yönetiyoruz. biz değiliz o.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Law said:

Savaş ile kasın ve hormanların ilgisi yok.

abi şuna hâlâ gülüyorum..

askerlerin kadınlar gibi ufak bir çanta ile savaşa gittiğini zanneden zihniyet olarak eşleştirdim ben bunu..

DARPA'ya da söyledim. HULC projesi kapsamında bi sürü gruba ilk teşvik primi olarak 1,1M$ para veriyorlardı. hata ediyorlarmış..

ha birisi de zeka demiş.. lan ne zekası askerde? duvardan mı sektirecek vuracak, semih saygıneri yollayalım o zaman dünyayı kurtarsın. :D çok iyiymiş yahu.. zeka.. lol.. eeahh.. gülmekten terledim yalnız biliyor musun?

asker dediğin gelen emirleri takip edip hattı koruyan ve çatışan bir adam güruhu..

İlginç evet savaşın kas ve hormonlarla ilgisi yok. Aynen dediğin gibi asker dediğin gelen emirleri takip edip hattı koruyan bir insan gürühı zeka faktörü ise o askerleri doğru şekilde konuşalnadırmada yatıyor.

SAnki o 40kg luk çantayı askerdeki her asker taşıyabiliyorda. Hadi taşıdı diyelim 5-6 km bile yürüyemezler, bizzzat 2008 şubatında test edebildim o çantaları çünkü. Bunları taşıyamama sebepleride senin benim gibi herkesi asker yaparlarsa olacağı budur ama ta en başından beri gerekli şekilde eğitilirsek zamanla o çantaları taşıyabiliriz. Herşey zamanla ve kondisyonla ilgili ama skerde öyle tipler vardırki adamın kendisi 58-60 kilo varın gerisini siz hesap edin.

Hatta tekrar yazayım biraz daha gül neye güldüğüne anlayamıyorum ya orasıda ilginç "Savaş ile kasın ve hormanların ilgisi yok."

Ama hadi son bir kez daha eğlendireyim seni "Savaş ile kasın ve hormanların ilgisi yok" silah taşıyıp ateşlemek ile nasıl bir bağlantı olabilir. Ruandada çocuk savaşçılarda var, gayette piskopatça hatta daha acımasız ve delicesine ve gözükara savaşıyorlar. Ortalığıda birbirine katıyorlar. Nihayetinde uyuşturucu felan kullanıyorlar bir şekilde korkutulup beyinleri yıkanıyor ama sonuca bakarsan ellerine tüfek aldıkları vakit ortalığı birbirine katıyorlar. Hadi onu geçdim PKK nın dağ kadrolarında bir çok kadında var. SAvaşmak için illa 40 kg çanta taşımak zorunluluğu mu var ? Yani böyle bir yazılı kural mı var ? O çantayı taşıyamayan sipere yatıp elindeki tüfeği ateşleyemiyor mu ? Nasıl bir mantık sendeki. Ben anlayamıyorum.

Neyse gülmeye devam et ne diyeyim, belkide yapabileceğin en iyi şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

al o "çatışma" çocuklarını afgansitana falan götür bakalm ne oluyor.. onlar ufak köylere mevzilenip kısa mesafeleri gidip çatışan çocuklar. kafaları genelde hep kıyaktır, çatışmazlarsa da kolları falan kesilir zaten.

abi askerlik ve kas/hormon cidden komikti ama ya..

DARPA aradı, hormon programını da durdurmuşlar..

fifa'dan aradılar mahalle futbolu maçlarını lig kategorisinde değerlendireceklermiş.

Sosyal ağlarda paylaş

Savaş diiynce sen ne anlıorsun.

"fifa'dan aradılar mahalle futbolu maçlarını lig kategorisinde değerlendireceklermiş." çok alakasız bir örnek. Hiç bir şansları yok çünkü futbolda kurallar vardır. O şartlara uymak zorundasındır. Ancak o kurallar çerçevesinde başarılı olabilirsin.

Savaş ise bambaşka bir olgu. Kurallar yokdur. Ölüm kalım mücadelesi. Yani 1000 kişi karşı karşıya gelip hadi abi başlayalım demiyor ki. Sayı üstünlüğü teknoloji üstünlüğü veya senin demenle kas ve hormon avantajı belirlemez kesinlikle sonucu. Binlerce faktör taktik var. Yaşam mücadelesi, sonuçda kurallara uymak zorunda değilim uymassam, bunun bir yaptırımı yok olamazda.

MAhalle ligi ve normal ligi kıyaslaman bundan saçma. Orada kurallar var o kurallar gerepğide başarı öngörülebiiyor. işte fiziksel olarak üstün olamk bir avantaj, yorulmassın vs. Ayrıca ligdeki adamlar kabiliyetkleri gereği belirli bir süzgeçden gelmiş adamlar elbette başarılı olacaklar ve herşeyden önce verdiğin örnek yine saçma çünkü futbol bir "OYUN".

Savaş böyle değil ki. Hele günümüz savaşları. Alsana pkk örneği yıllardır sürüyor bu çünkü savaşın değişik bir tarafı. Adamlar hayvan gibi dağlarda yaşıyor mağarada ama sonuç ortada bir türlü bitmiyor. Şimdi bu adamlar daha mı kaslı nedir olay. Vietnam örneği vietamlılar daha mı kaslıydı ? Ben anlamıyorum cidden. Nasıl bir bağlantı kuruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

SAnki o 40kg luk çantayı askerdeki her asker taşıyabiliyorda. Hadi taşıdı diyelim 5-6 km bile yürüyemezler, bizzzat 2008 şubatında test edebildim o çantaları çünkü. Bunları taşıyamama sebepleride senin benim gibi herkesi asker yaparlarsa olacağı budur

savaş zamanı zaten dayıyorlar piyadelere metefetamini, bi dünya başka ilacı bi yandan kafan kıyak, bi yandan hoplaya zıplaya günde 15 km yol yürüyorsun bir hafta boyunca o çanta sırtında.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ne olmuş, yani 40kg çantayı taşıyamayan 5kg lık bir tüfeği ateşleyemiyor mu ? Yani o mekanizma bunu algılayıp ateş etmiyor mu ? Kaldı ki isterse kamyonu taşısın ne değişecek ? Mermi yiyince ölmeyecekmi o adam. Pusuya düşürülünce ölmeyecek mi ? Mayına basınca havaya uçmuyor mu ?

Kendine c4 sarsa 40 kg luk bir kadın, toplamda 4ton kaldıracak 100 adamı öldüremez mi ?

Savaşmak ile kas hormonun ne alakası var ? SAvaşmak hayatta kalmak için öldürmek değil mi ? O halde ?

Kuralları mı var ? Varsa neden uyayım onun hayatına karşılık benim hayatım ? Kim beni yargılayabilir. İstersem savaşı kazanmak için bin bür türlü pislik yaparım. HAtta Hz muhammedin bir lafı vardır. SAvaşda herşey mübahdır deyu.

Daha ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

power armor kullanılmaya başlandı son 1-2 yıldır, 20-30 yıla gücün kuvvetin önemi kalmaz savaşta. genetik (doğuştan olmasına gerek yok illa) güçlendirmeyi de bastın mı gg. gazileri bile protoss dragoon/immortal gibi zırhlara koyup savaştırırlar. (:P)
http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/sisters-barge.jpg
http://www.starcraft.rs/images/stories/starcraft/Protoss/Immortal/concept/ss10.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

hala tüfenk deiyor power armor deniyor. biz cinsiyet rollerinin toplumda oturduğu kılıç kalkan çağlarından bahsediyoruz arkadaşlar. size neden rollerin öyle oturduğu ve oturması gerektiği için mantıklı bir açıklama getiriyorum.

bi de şu var tabi:
said:
http://en.wikipedia.org/wiki/Aggression#Neurotransmitters_and_hormones
Sosyal ağlarda paylaş

Rollerin oturması ayrı birşey, bunun kadına dayatılması ayrı birşey. Sözkonusu savaşmak ise ben yine söylüyorum aradaki tek fark %20 lik kas gücüdür ve diğer hormanlar. Evet bu bir avantaj ve erkeğe üstünlük sağlıyor. 10 bin koşuda, futbolda belirlli kurallar çerçevesindeki fiizksel müsabakalarda erkeği her zaman galip kılacakdır. Genetik çalışmalar atletler için gayet yararlı olabilir. Ama savaşda hiç birşey ifade etmez. Kadında eğitilmeye bakar.

Hatta ne genetik ne bilmem ne. Tek ihtiyaçları insanlara ölmeleri için iyi bir neden sunmanız. Akabinde zaten bırakın kadın erkek farkını, sayıca daha üstün hatta teknolojik oalrak çok daha üstün ordular, sayıf olana kaybetmişlerdir. İnsan çok sofistike bir canlı. Her zaman 2+2=4 etmez o mantık RTS lerde işler.

Ama evet erkek avantajlı ve üstün fiziksel olarak elimizde tek var olan ve tartışmasız gerçek bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yok genel olarak hatun ana karakterleri tartisiyorduk, gercekcilik karti oynandi, fireball atmaya bullet time a girmeye, bir askerin ustunde bazuka ve minigun dahil 23 farkli silah tasimasina veya boyundan buyuk kilic kullanan adamlarin havada 1500 akrobasi hariketi yapip asagi inip done done katliyam yapabilmesine itiraz yokken savasci hatuna veto geldi gercekci diil diye :p

power armor demisken samus u nasi unuttum ya

http://fc07.deviantart.net/fs51/f/2009/334/5/8/Samus_by_iwaisan.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/21/Metroidprime3_1.png
samus belkide ilk hatun ana karakter, isin daha komigi metroidin sonuna kadar o power armorin icinde bir kadin oldugunu kimse tahmin edememisti, samusun ana ozelligi strech uzay elbisesi ile ortada kosan veya memelerini ortaya cikaran bir zirh giyen bir karakter olmamasi idi
kucuklugunde butun ailesini bir korsan baskininda kaybettikten sonra savasci nesli tukenmekte olan chozo irki samusu bulup yanina aliyor ve onu kendi gelenekleri ile bir savasci olarak yetistirip direk sinir sistemiyle bir olan power armori hediye eidyorlar

2 sene once super smash bros cikana kadar samus un surati bile belli degildi, nintendonun prensesler haric dogru durust hatun karakteri olmadigindan samusu bir kerelik smash bros icin zirhsiz yapalim dediler, zero suit versiyonu koydular

http://mimg.ugo.com/200812/15681/samus-aran.jpg

en eski oyun serilerinden biri olmasina ragmen metroide ilgi bu noktadan sonra tavan yapti, senelerdir sabit ama sadik bir fan kitlesi olan metroid bole smash bros cikisindan sonra korkunc bir talep gordu, smash bros ciktiginda baya eskimis olan metroid prime corruption 3 satislari firladi ama oyun eski oldugundan stok yoktu, nintendo talaebe dayanamayip ilk 2 corruption ile 3 u triology pack yapip satisa cikardi, cok iyi satti buda

hemen pesinden oppai masterlari team ninja ile anlasip metroid other m i duyurdular, other m in ozelligi power armorli samus yaninda bol bo lzero suit samusla oyniyabilicek olmamiz oldugundan oyun cmaiyasindaki en buyuk shitstormlardan biri koptu, metrodi fanlari nintendo seks satar kuralini yeni farketti ve samusu ne hale getirdi diye aglamaya, boykot ve protesto cagirilari atmaya basladi filan
Sosyal ağlarda paylaş

Yok orda şöyle bir mantık işliyor. 40kg çanta taşıyamıyoruuum, bundan dolayı pembeye boyadığım tüfengim ateşlenmiyoerr diyen hanım kızlarımızı, eşşeğe ters oturtup, kafasına külah takıp, hadi bakalım kas ve horman alman için DARPA'ya doğru bir DEPAR'a kalk diye gönderiyorlar. Ve attıkları o güzel kahkahalar ile o güzel atlarına binip yitip gidiyorlar karşıdaki tepeler ardında.
Sosyal ağlarda paylaş

kotik deccal işte, insanları birbirine düşürecek diye rivayet edilen adam geldi. :p
Ardeth said:

hala tüfenk deiyor power armor deniyor. biz cinsiyet rollerinin toplumda oturduğu kılıç kalkan çağlarından bahsediyoruz arkadaşlar. size neden rollerin öyle oturduğu ve oturması gerektiği için mantıklı bir açıklama getiriyorum.

bi de şu var tabi:
said:
http://en.wikipedia.org/wiki/Aggression#Neurotransmitters_and_hormones

güçlünün zayıfı kıyasıya ezdiği çağlarda güçlü zayıfa hangi hamallığı layık gördüyse onu yüklemiş, zenciye kölelik, yahudiye epidemik kaynağı, asil doğmayanlara serflik layık görüldü diye ona da bilimsel açıklama var mı bari?

maksadım sana yüklenmek değil de böyle şahane bir mantığı vardı dememek lazım geçmiş işlerin önemli kısmı budalaca yanlışlarken.

viktor işte nintendo bile uyandı ama kotik uyanamadı. ayrıca samus power armor'la samus. :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...