Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

sg-1 said:

olitere said:

Abi o değil de , chp+mhp bile akp kadar edemiyor off onlar adına ben utanıyorum ya

işte akp'nin başarısı burada,

diğer partilere göre daha fazla seçmen akp'den memnuniyet duyuyor,

ama halk veya halkın çoğunluğu akp'den memnun diyemeyiz.

bilmem anlatabiliyor muyum.

abi neden kelime oyunu yapıyorsun ısrarla?

en çok memnun olunan parti AKP, en başarılı parti de AKP bu kadar basit. Yani bu çıkarımı yapabilmek için 1 sayfa konuştuğumuza üzülüyorum çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

konuyu anti chp haline getirip wot yazanlar da var hatta arada eki eki eki diyip destekleyenler de var onları napcaz?

Arkadaşlar takım tutmuyoruz, kimse de babamızın oğlu değil.
Oy verirken şu kafayla oy vermeye karşıyım, herkesin özgür düşüncesi.

Değişiklikler ortada, her şey güzel gidiyor süper çok mutluyuz bu anayasadan diyorsanız zaten vereceğiniz oy belli, ne değişirse kar diyorsanız diyeceğinz oy belli, bunu bir zarar olarak toplumun başına örülecek bir çorap olarak görüyorsanız o oy da belli.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

abi neden kelime oyunu yapıyorsun ısrarla?

en çok memnun olunan parti AKP, en başarılı parti de AKP bu kadar basit. Yani bu çıkarımı yapabilmek için 1 sayfa konuştuğumuza üzülüyorum çok.

kelime oyunu değil ki, sen başta "halk akp'den memnun" dediğin için konu buralara kadar geldi.

"en çok memnun olunan parti akp" deseydin bu kadar sayfa tartışmamış olacaktık.
Sosyal ağlarda paylaş

halkın en yüksek oranda memnun olduğu parti halkın memnun olduğu partidir.

halk memnun demek halkın istisnasız her bireyi memnun demek değil ki.

Halk memnun demek, diğer alternatiflere oranla halkın en çok desteği verdiği hatta koskoca sol ve sağ oylarının toplamından fazla oy almış bir partiden bahsediyoruz. Neyse, en azından bu konuda anlaştık.
Sosyal ağlarda paylaş

Halk CHP'ye ya da MHP'ye bu seçimlerde neden oy verdi? Onları temsil etmeleri, oy verenlerin istekleri ve gereksinimleri doğrultusunda tasarılar ortaya koymalarını...

CHP ve MHP şu anda ne yapıyorlar? AKP'nin çıkartmak istedikleri tüm tasarıları engellemek, önüne taş koymak, anayasa mahkemesine göndermek...

Ben demiyorum ki AKP'nin her yaptığı doğrudur. AKP taraflısı da değilim zaten. Ama oy verdiğiniz adamlar AKP için set oluşturmaktan başka hiç bir işe yaramıyorlar. Oy verdiniz. Ben de verdim. Bizim için kaç tane tasarı öne sürdüler? Kaç tane düzenleme istediler? Oylamaya sundular? Varsa yoksa AKP yasa çıkartmasın...

Konuşturacaklar beni kötü kötü. Sen tasarını oluştur. Meclisten geçirmezlerse denedim adamlar engelledi de. Bu gibi gerekli düzenlemeler için mecliste daha fazla çoğunluğa ihtiyacım var de. Oy istemeye yüzün olsun.

Şimdikiler nasıl oy istiyorlar? Düşünün bir. Dönen tek şey şu. AKP'yi engelleyeceğiz. Biz daha iyi yaparız. Birazcık kendilerine saygıları olsa bu şekilde bir tutum izlemezler. Sen icraatını yap. Halka yapmak istediğini anlat. Adamlar senin yapmak istediğin iyi bir şeye engel olup taş koyacaksa o zaman onlar oy kaybeder. Sen iş yapar gözüktüğün için puanı toplarsın. Bu kadar mı düştünüz ey partiler. AKP önünde en iyi set benim yarışı bunlarınki...

CHP'yi ne hale getirdiler... Cidden üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Halk CHP'ye ya da MHP'ye bu seçimlerde neden oy verdi? Onları temsil etmeleri, oy verenlerin istekleri ve gereksinimleri doğrultusunda tasarılar ortaya koymalarını...

CHP ve MHP şu anda ne yapıyorlar? AKP'nin çıkartmak istedikleri tüm tasarıları engellemek, önüne taş koymak, anayasa mahkemesine göndermek...

Ben demiyorum ki AKP'nin her yaptığı doğrudur. AKP taraflısı da değilim zaten. Ama oy verdiğiniz adamlar AKP için set oluşturmaktan başka hiç bir işe yaramıyorlar. Oy verdiniz. Ben de verdim. Bizim için kaç tane tasarı öne sürdüler? Kaç tane düzenleme istediler? Oylamaya sundular? Varsa yoksa AKP yasa çıkartmasın...

Konuşturacaklar beni kötü kötü. Sen tasarını oluştur. Meclisten geçirmezlerse denedim adamlar engelledi de. Bu gibi gerekli düzenlemeler için mecliste daha fazla çoğunluğa ihtiyacım var de. Oy istemeye yüzün olsun.

Şimdikiler nasıl oy istiyorlar? Düşünün bir. Dönen tek şey şu. AKP'yi engelleyeceğiz. Biz daha iyi yaparız. Birazcık kendilerine saygıları olsa bu şekilde bir tutum izlemezler. Sen icraatını yap. Halka yapmak istediğini anlat. Adamlar senin yapmak istediğin iyi bir şeye engel olup taş koyacaksa o zaman onlar oy kaybeder. Sen iş yapar gözüktüğün için puanı toplarsın. Bu kadar mı düştünüz ey partiler. AKP önünde en iyi set benim yarışı bunlarınki...

CHP'yi ne hale getirdiler... Cidden üzülüyorum.

komikmisin ya, nasıl yasa taslağı verip meclisten geçirebilir mhp veya chp veya bdp akp istemezse?
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

yanlışsın işte orada, ama bu kadar sayfayı başa sarmayacağım.

halkın %47'sini %100 gibi gösterme bence.

akp'ye oy vermeyen geri kalan %53 halktan değilmiş gibi yapmayalım lütfen.

Peki şunu anladın mı, oy vermeyenin hepsi senin düşüncende de değil, onlar arasında memnun olanlar da var falan?
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

komikmisin ya, nasıl yasa taslağı verip meclisten geçirebilir mhp veya chp veya bdp akp istemezse?

İşte sizin anlamadığınız nokta da bu. İyi bir şeyin engellendiğini göster o zaman. Yap abi sen yapacaklarını. Engelleniyorsan kimin engellediği de belli. Anlat çıkıp millete yapacaklarını, nerede engellendiğini. Oy isteyecek yüzün olsun.

Meclisteki her parti yok mu taslakların meclise iletildiği komisyonda? Sen ver abi komisyona teklifini. Proje sun, birşey yap. 1 tane proje söyleyin ya 1 tane. Ne yaptı abi sizin seçtiğiniz adamlar? Ben bilmiyorum, hiç çıkıp ta şu tasarıyı görüşmeye sunduk, halkımız için çok faydalı olacaktı ama AKPliler izin vermedi. O yüzden de mecliste oylamaya sunamadık.

Abi bunlar sadece tümsek, lastik önüne konan odun görevi görüyorlar şu anda. Var mı başka yaptıkları?
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

sg-1 said:

yanlışsın işte orada, ama bu kadar sayfayı başa sarmayacağım.

halkın %47'sini %100 gibi gösterme bence.

akp'ye oy vermeyen geri kalan %53 halktan değilmiş gibi yapmayalım lütfen.

Peki şunu anladın mı, oy vermeyenin hepsi senin düşüncende de değil, onlar arasında memnun olanlar da var falan?

benden memnunsa bana oy verir zaten

"senden memnunum ama sana oy vermiyorum" diyen seçmen "tipim değilsin ama arkadaş kalabiliriz" diyen kız kadar samimidir.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Sg-1 arkadaşımızın "taban seçmen" konusunda biraz kafa yorması gerekiyor, sonrasında herşey çözülecek.

taban seçmen şeetsen başkasından memnuniyet duyup oy vermez ki zaten.

edit: neyse ben bi süre netten uzak kalacağım, pazar veya pazartesi görüşürüz kısmetse.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Sparkcaster said:

İşte sizin anlamadığınız nokta da bu. İyi bir şeyin engellendiğini göster o zaman. Yap abi sen yapacaklarını. Engelleniyorsan kimin engellediği de belli. Anlat çıkıp millete yapacaklarını, nerede engellendiğini. Oy isteyecek yüzün olsun.

Meclisteki her parti yok mu taslakların meclise iletildiği komisyonda? Sen ver abi komisyona teklifini. Proje sun, birşey yap. 1 tane proje söyleyin ya 1 tane. Ne yaptı abi sizin seçtiğiniz adamlar? Ben bilmiyorum, hiç çıkıp ta şu tasarıyı görüşmeye sunduk, halkımız için çok faydalı olacaktı ama AKPliler izin vermedi. O yüzden de mecliste oylamaya sunamadık.

Abi bunlar sadece tümsek, lastik önüne konan odun görevi görüyorlar şu anda. Var mı başka yaptıkları?

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=125612 al buyur kafi mi?
bu konuyu da uzatabilirim, uzatmıyorum çünkü konu bu değil
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...