Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

olitere said:

Castiel said:

olitere said:

Castiel said:

Değil, bu halkın büyük kısmı yetersizdir böylesine mühim durumlar bu bireylerin niteliksiz düşüncelerine ve seçimlerine bırakılamaz. Ha olurda eğitim ve kültürel seviyesi olması gereken düzeye ulaşırsa zaten daha mantıklı seçimler gelir kimseninde endişe duymasına gerek kalmaz.

İşte senelerce bu siz üsten bakan ukala tavır yüzünden halk sizi cezalandırıyor hala anlamadınız.Darbe yapılır ertesi seçimde karşı kesimde oy patlaması olur.Eğitim ve kültürel seviyenin olması gerektiği durumu sen mi kararlaştırıyorsun ? Kemalizmede seçkinlerin demokrasisi diyen tanıdığım bir sürü insan var onlara görede siz yetersizsiniz.

''Halkın'' oy verdiklerinin neler yaptığını ve yapmakta olduğunu görüyoruz eh haliyle bu beni haklı kılıyor. Hani olurda gerçekten mükemmel dört dörtlük işler yaparlarsa demokrasinin gereklerini yerine getirebilecek düzeye erişirlerse bana haber ver durumu tekrar değerlendirip düşüncelerimi değiştireceğim lakin aksi oluncaya kadar düşüncelerin sadece laftan ibaret, boş.

Şuanda yapılan bunları kılıf olarak kullanıp faşist düşüncelerini bir süre için gizlemek ve bu düşünceleri doğrultusunda ilerlemek. Ben çok mu kötü niyetliyim yoksa ?

Şu yolsuzluk diye ağlayan muhtereme bir cevap vereyim.

Dokunulmazlık kaldırılsın çağrılarına cevap veremeyecek kadar pisliğe batmış durumda bir lider mevcut şuanda aciz ve ezik. Ondan öncekilerde onun gibiydi bu yeni birşey değil. Dolayısıyla yolsuzluğu olmayan düşünceleri sağlam ve bu ülkenin temelleriyle örtüşen bir akıma ihtiyaç var. Bunlarla çelişenlerin yönettiği bir ülke çatışma ortamı dışında başka birşey doğurmayacaktır.
Bu ülkenin temelleriyle örtüşen bir akım ? Seçimlere ne gerek var arkadaş harp okulundan mezun olup emekli olanı koyalım meclise.Açık konuşmak gerekirse bencede halkın alması gereken daha çok yol var ama bu duruma alternatif asla böyle bir demokrasi anlayışı değil

işte klasik bir "demokrat".

bu ülkenin temellerinin ne olduğunu biliyor musun?

bu ülke fes takıyordu, şapka değil.

osmanlıca okuyordu, türkçe değil.

medreseye gidiyordu, üniversiteye değil.

daha çoğaltayım mı?

Atatürk'ün ömrü yetmedi bunları yavaş yavaş, sindire sindire yapmaya. Kendinden sonra gelenlerin ne bok yiyeceğini sanki önceden sezmişti.

Bu halk altı boş bir kültürel devrim yaşadı, Atatürk'ten sonra da namlunun ucunda zorla batılılaştırılmaya çalışıldı. Adam gibi politikalar izlenseydi başarılı olunurdu ama bugün malesef batılı değil, doğu kültürü yoğun bir halka sahibiz. Bu halkın seçimlerine de saygı duyacaksın, böyle aptal argümanlarla halkına saldırmayı bırakıp biraz çözüm önerileri getirmeye çalış bence. Atatürk'ün bütün yaptıklarına yazık ettiler, solu sağa türkü kürt'e düşürdüler. Koskoca kürt halkını SİZ TÜRKSÜNÜZ diyerek asimile etmeye çalıştılar, dini bütün dindar insanlara yobaz diye saldırdılar. Sonuç ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Castiel said:

Hemen orduyu işin içine karıştıralım çok iyi düşünmüşsün, bak bakalım ne zaman ağzımdan ordu lafı çıkmış.

Ordu Atatürk sonrası zihniyetin vücut bulmuş haliydi de ondan (son yıllara kadar) ordu bu zihniyetin taşeronluğunu yapmadı mı zannediyorsun? Doğuda yapılanlar "Devlet Politikası" değil miydi? Sivasta otelde insanları canlı canlı yakanlara zemin hazırlayan, aydınları bir bir katleden, şemdinli vs. daha onlarca örnek sayılır. Ordu bütünüyle değil, ama ordunun içinde oluşan rejim bekçisi derin devletin yaptıklarının sorumlusu bu zihniyettir.
Sosyal ağlarda paylaş

bir insan cahil ise cahil olduğunu farketmeli bilmeli ki kendini geliştirsin.

İnsanlara utanmadan iftira atan bir şahsın cahil olduğunu kabullenemesi doğaldır.

Bu hayatta en tehlikeli şey bilmeden okumadan görmeden yaşamadan 2. 3. elden bilgileri alıp satmaya çalışmaktır.

chp çok elit halktan koptu onları salak yerine koydu.

bir insanı,bir kuruluşu itham etmek nekadar kolay dimi,bu ülkede toprak reformu yapacakken şahane bir biçimde iktidarı kaybeden chp değildi dimi ,o toprak reformu ile binlerce insana toprak iş gelecek sağlamaya çalışanda chp değildi,son derece inglinç bir şekilde seçilen ve ilk iş olarak toprak reformunu ortadan kaldırıp halkı değil büyük kapitali kollayanda adnan menderes değil chp idi zaten.

Hadi bunların hepsini geçtim "CHP HALKI SOYDU" şahane bir itham.Peki bunu nezaman yaptılar hadi birlikte bakalım.

1965 EVET 1965 YILINDAN BERİ CHP ÜLKEYİ YÖNETMEMİŞ HÜKÜMET İÇİNDEKİ EN BÜYÜK YERLERİ 3. ÇİLLER HÜKÜMETİNİN KÜÇÜK ORTAĞI OLMAK.

İyide güzel kardeşim anlat bana 45 senedir iktidar olmamış bir parti bu kadar demirel,özal,yılmaz,çiller,erdoğan vs sağ hükümetler duruken nasıl olduda bu memleketi soydu
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

İnsanlara utanmadan iftira atan bir şahsın cahil olduğunu kabullenemesi doğaldır.

Bu hayatta en tehlikeli şey bilmeden okumadan görmeden yaşamadan 2. 3. elden bilgileri alıp satmaya çalışmaktır.

bir insanı,bir kuruluşu itham etmek nekadar kolay dimi,bu ülkede toprak reformu yapacakken şahane bir biçimde iktidarı kaybeden chp değildi dimi ,o toprak reformu ile binlerce insana toprak iş gelecek sağlamaya çalışanda chp değildi,son derece inglinç bir şekilde seçilen ve ilk iş olarak toprak reformunu ortadan kaldırıp halkı değil büyük kapitali kollayanda adnan menderes değil chp idi zaten.

Hadi bunların hepsini geçtim "CHP HALKI SOYDU" şahane bir itham.Peki bunu nezaman yaptılar hadi birlikte bakalım.

1965 EVET 1965 YILINDAN BERİ CHP ÜLKEYİ YÖNETMEMİŞ HÜKÜMET İÇİNDEKİ EN BÜYÜK YERLERİ 3. ÇİLLER HÜKÜMETİNİN KÜÇÜK ORTAĞI OLMAK.

İyide güzel kardeşim anlat bana 45 senedir iktidar olmamış bir parti bu kadar demirel,özal,yılmaz,çiller,erdoğan vs sağ hükümetler duruken nasıl olduda bu memleketi soydu

Ben CHP'nin cumhuriyet sonrası döneminden bahsediyorum. Bence sen bir oku araştır, Atatürk'ün ölümünden sonra CHP neler yapış da DP eze eze iktidara gelmiş. Sonra neden darbeler olmuş, darbeleri kim planlamış kim gerçekleştirmiş. 45 senedir zaten ülkenin içinde eden edene. CHP 45 senedir NEDEN iktidar olamıyor, hiç düşündün mü?

Ama bu halk aptal ya, kesin ondandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sivası da askerler yaptı haberin yok mu onların hepsi kılık değiştirmiş askerdi

Askerler yaptı demiyorum.

Abdullah Çatlı, Sedat Peker gibi VATANSEVER'lerin "temizlediği" insanların günahı neydi?

Ama tabi, rejimin korunması lazımdı. Uğur Mumcu bas bas bağırırken AKP'ciler uçurdu dmi adamcağızı havaya.

Ahmet Taner Kışlalıyı da mutlaka pis dinciler öldürmüştür.

Hırant Dink'in kafasına da Tayyip'in adamları sıkmıştır muhtemelen.

Bu kabadayıların eline silahı, istihbaratı kimler verdi?

JİTEM'e katliamları kim yaptırdı?

Ergenekon kolpa diye geziniyorsunuz da derin devlet oluşumunu inkar edeniniz var mı?

Gerçi son zamanlarda yeni moda bunlar amerikan uşağı kontrgerilla diyerek kestirip atmak, her şeyin kolayı var.

Biraz sorgulayın ya, çok rica ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Bu kadar halkı düşünüyorsa niye burjuva demokratlık yapıp solum diye geçiniyor diyecemde konu başka yerlere gelicek neyse
Sosyal ağlarda paylaş

can saçmalıyosun.

büyük ihtimalle varlık vergisine falan gönderme yapmak istiyorsun chp neler yapmış falan derken ama ikinci dünya savaşı konjonktürü dahilinde hitler bulgaristana dayanmışken seferberlik ilan etmek gerektiğini, belli hazırlıklar içinde olmanın elzemliğini unutmuş gözüküyorsun. o yüzden bugünden bakıp geçmişe yüzeysel eleştiride bulunmak malesef anakronizm oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım anlat bize bu ülkenin nesi vardı ki CHP soydu,her metrekareden petrol çıkıyordu sattılarda yediler mi? her taşın altından elmas altın çıkıyordu birilerine peşkeş mi çektiler?

Bu ülkenin nesi vardıda cumhuriyet sonrasında soyuldu?

chp 45 senedir iktidar değil çünkü bu ülke hiçbir zaman sol tandanslı bir ülke olmadı,mevcut dünya düzeninde olamazda

İngilterede işçi partisi iktidar oldu yaşasında solun gücü dendi ilk yaptıkları iş amerika ile birlikte ırak'a girişmek oldu niye çünkü mevcut dünya düzeninde kaynakları kontrol etmek zorundasın

obama başkan oldu yaşasın solun gücü dediler ne oldu? askerleri çekicem dedi çekemediği gibi afganistandaki asker sayısı 6% arttı bu nedemek sen bilmezsin afganistandaki bir askerin sadece bir askerin yıllık maliyeti ile 47 okul yapılabiliyor.Afganistandaki bir birliğin sadece 1 haftalık maliyeti ile afganistandaki bütün insanlara ama hepsine 20 yıl boyunca üniversite eğitimi verilebiliyor.Bir tabur askerin 1 aylık maliyeti ile afganitanın bütün altyapı inşaası okul hastane devlet kurumu yol su kanalizasyon vs işleri yapılabilir.

hadi askerleri geçtim obama sağlık reformu dedi yapabildiğimi hayır.Ekonomiyi düzeltmek için sitimilus pakedi çıkardılar (cod un pakedi değil karıştırma) bankalar kredi versinler dediler bankalar paranın yarısı ile yöneticilerin bonuslarını ödedi kalan yarısını ise amerikan merkez bankasına faizle kredi verdiler.

buna dünya düzeni diyoruz seni aşar
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Sparkcaster said:

odunu aday göstersem milletvekili seçtiririm diyen adamı 3 kere seçen halk çok zeki yani?

halk zeki demiyorum ki ben? Halk aptal olsa bile seçtiği insanlar tarafından yönetilmek hakkı.

ha aksini savunuyorsanız demokratım diye gezmeyin lütfen.

Demokrasi kelimesinin anlamini bilmeden tartisiyorlar ondan oluyor, demokrasi en mukemmel kisilerin/en dogru goruslerin secilmesi degil, halkin istedigi kisilerin secilmesidir.

IQ requirement falan gerekmez oy kullanmak icin. Secilen kisinin de ornek insan veya yeto birisi olma zorunlulugu yok. Isin icine onlari katarsan demokrasiden cikar bambaska olaylara donusturursun olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...