Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Estel_Anorien said:

argümantasyon tarzın açıkçası garibime gidiyor. diyelim ki harap halde bir bina var. binanın restorasyon çalışmalarını başlatmak varken gidip binanın temeline dinamit koyan adamı "ama kimse şimdiye kadar bişey yapmıyordu ki yeaa bak ne güzel en azından adam bişey yapıyor" diye savunursan derdinin binanın sağlam kalmasıyla alakalı olmadığı hissiyatı uyanıyor insanda ister istemez.

Ne dinamiti abi ? Bu yasalar mı temele dinamit koyuyor ? Aynı ülkede mi yaşıyoruz .

Castiel said:

Değil, bu halkın büyük kısmı yetersizdir böylesine mühim durumlar bu bireylerin niteliksiz düşüncelerine ve seçimlerine bırakılamaz. Ha olurda eğitim ve kültürel seviyesi olması gereken düzeye ulaşırsa zaten daha mantıklı seçimler gelir kimseninde endişe duymasına gerek kalmaz.

İşte senelerce bu siz üsten bakan ukala tavır yüzünden halk sizi cezalandırıyor hala anlamadınız.Darbe yapılır ertesi seçimde karşı kesimde oy patlaması olur.Eğitim ve kültürel seviyenin olması gerektiği durumu sen mi kararlaştırıyorsun ? Kemalizmede seçkinlerin demokrasisi diyen tanıdığım bir sürü insan var onlara görede siz yetersizsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce de söyledim yargı tek sesli olmalıdır. çoksesli yargı diye birşey olmaz. yargının yürütme erki tarafından kontrol altına alınabilmesine yönelik yapılan değişiklikler de hukukun temeline dinamit koymaktır.

demokrasilerin olmazsa olmazları vardır kuvvetler ayrılığı da rousseau nun da montesquieu nün de belirttiği gibi olmazsa olmazdır. SEÇİLMİŞLER DÜNYAYI YÖNETECEK gazı zararlıdır ki şu anda yönetimde akp değil chp de olsa aynı şeyi söylerdim.

sırf bu sebepten hukukun içinde idare hukuku diye bir alan doğmuştur. vatandaşın da devlete karşı korunması gerekmektedir çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

ama olurda birşeyler ters giderse 60 yıl öncesi hemen suçlanır... ne esaslı altını üstüne getirmişiz 60 yıldır düzeltemiyorlar.

sipeyskeyk said:

Castiel said:

sir said:

evet demokrasimiz yoz, demokrasimiz yetersiz ve güçsüz. iyi de, niye? 2002 öncesi çok mu demokratiktik? peki ya 82 öncesi? 61 öncesi? 46 öncesi?

değildik, hiçbir zaman. e, asıl yüz puanlık soru bu: niye değildik arkadaşlar yahu, bi izah edin bi bilelim biz neden bugüne kadar sağlam, tutarlı bir demokrasi kültürü oturtamadık? hangi zihniyetler, hangi kurumlar engel oldu buna?

ve bugün bu kurumlar, bu zihniyetler değişiyorsa, kırılıyorsa, hem de halk oyuyla altüst oluyorsa, demokrasi lehine değil midir? bu da benim ikinci sorum.

Değil, bu halkın büyük kısmı yetersizdir böylesine mühim durumlar bu bireylerin niteliksiz düşüncelerine ve seçimlerine bırakılamaz. Ha olurda eğitim ve kültürel seviyesi olması gereken düzeye ulaşırsa zaten daha mantıklı seçimler gelir kimseninde endişe duymasına gerek kalmaz.

Ayrıca yerim senin halk oyunu. Aç adamlara sadaka verip oy almakla demokrasi olmuyor.

BUDUR.

hepinizin demokratılığı bu kadar.

hepinizin söylemek isteyip de söyleyemediği bu, başka birşey değl.

kendi halkınızı, halkınızın aklını, iradesini küçümsüyorsunuz.

O kadar alışmışsınız ki halkın yok sayılıp, "elit" kesim tarafından kararların alınmasına bu düzen değişecek diye eliniz ayağınıza dolaşıyor.

O çok "akıllı" gördüğünüz, hayran olduğunuz halklar da bu yollardan geçti. Hiçbir halk zeka küpü olarak doğmuyor. Eğer sen halkın iradesine güvenmezsen, bunlar koyun bunlar aptal bunların seçeceği adamdan ne olacak dersen işte böyle AKP gelir başa çatır çatır istediğini yapar sen de oturur izlersin hiçbir şey yapamazsın.

Atatürk'ün mirasına çökenler hep bu halkı soymaya alıştı. Bunlar aptal, bunlar eğitimsiz diye halktan o kadar uzaklaştılar ki o "aptal" halk en sonunda tokatı çaktı CHP'nin suratına. AKP'nin tek başına iktidar olmasının suçlusu da siz ve sizin gibiler, sizin zihniyetiniz. Başkası değil.

yazılarımıza penis sokmayalım/Estel

Kimsenin korktuğu ya da çekindiği yok bu benim düşüncem ve sonuna kadar doğru. Kimse kimseyi soymaya çalışmadı, bu ülkede sağ partilerden gelen liderlerin ve isimlerin dışında vurgun yapan ülkeyi uluslararası arenada küçük düşüren ve zararına anlaşmalar imzalayan olmamıştır.

Önce yakın geçmişini biraz incele öğren sonra halkı o kesmini objektif bir şekilde analiz et buranın batı/kuzey avrupa ülkesi olmadığını bazı kurumların gerektiği zaman konulara müdahil olup ülkeyi yörüngeye sokmasının dışında bir alternatif olmadığını göreceksindir.

/IQ SEVIYESI MUHABBETINE INMEK YASSAGH ESTEL
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Castiel said:

sir said:

evet demokrasimiz yoz, demokrasimiz yetersiz ve güçsüz. iyi de, niye? 2002 öncesi çok mu demokratiktik? peki ya 82 öncesi? 61 öncesi? 46 öncesi?

değildik, hiçbir zaman. e, asıl yüz puanlık soru bu: niye değildik arkadaşlar yahu, bi izah edin bi bilelim biz neden bugüne kadar sağlam, tutarlı bir demokrasi kültürü oturtamadık? hangi zihniyetler, hangi kurumlar engel oldu buna?

ve bugün bu kurumlar, bu zihniyetler değişiyorsa, kırılıyorsa, hem de halk oyuyla altüst oluyorsa, demokrasi lehine değil midir? bu da benim ikinci sorum.

Ayrıca yerim senin halk oyunu. Aç adamlara sadaka verip oy almakla demokrasi olmuyor.

BUDUR.

hepinizin demokratılığı bu kadar.

hepinizin söylemek isteyip de söyleyemediği bu, başka birşey değl.

kendi halkınızı, halkınızın aklını, iradesini küçümsüyorsunuz.

O kadar alışmışsınız ki halkın yok sayılıp, "elit" kesim tarafından kararların alınmasına bu düzen değişecek diye eliniz ayağınıza dolaşıyor.

O çok "akıllı" gördüğünüz, hayran olduğunuz halklar da bu yollardan geçti. Hiçbir halk zeka küpü olarak doğmuyor. Eğer sen halkın iradesine güvenmezsen, bunlar koyun bunlar aptal bunların seçeceği adamdan ne olacak dersen işte böyle AKP gelir başa çatır çatır istediğini yapar sen de oturur izlersin hiçbir şey yapamazsın.

Atatürk'ün mirasına çökenler hep bu halkı soymaya alıştı. Bunlar aptal, bunlar eğitimsiz diye halktan o kadar uzaklaştılar ki o "aptal" halk en sonunda tokatı çaktı CHP'nin suratına. AKP'nin tek başına iktidar olmasının suçlusu da siz ve sizin gibiler, sizin zihniyetiniz. Başkası değil.

yazılarımıza penis sokmayalım/Estel

cehalet çok feci birşey
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

Castiel said:

İşte senelerce bu siz üsten bakan ukala tavır yüzünden halk sizi cezalandırıyor hala anlamadınız.Darbe yapılır ertesi seçimde karşı kesimde oy patlaması olur.Eğitim ve kültürel seviyenin olması gerektiği durumu sen mi kararlaştırıyorsun ? Kemalizmede seçkinlerin demokrasisi diyen tanıdığım bir sürü insan var onlara görede siz yetersizsiniz.

''Halkın'' oy verdiklerinin neler yaptığını ve yapmakta olduğunu görüyoruz eh haliyle bu beni haklı kılıyor. Hani olurda gerçekten mükemmel dört dörtlük işler yaparlarsa demokrasinin gereklerini yerine getirebilecek düzeye erişirlerse bana haber ver durumu tekrar değerlendirip düşüncelerimi değiştireceğim lakin aksi oluncaya kadar düşüncelerin sadece laftan ibaret, boş.

Şuanda yapılan bunları kılıf olarak kullanıp faşist düşüncelerini bir süre için gizlemek ve bu düşünceleri doğrultusunda ilerlemek. Ben çok mu kötü niyetliyim yoksa ?

Şu yolsuzluk diye ağlayan muhtereme bir cevap vereyim.

Dokunulmazlık kaldırılsın çağrılarına cevap veremeyecek kadar pisliğe batmış durumda bir lider mevcut şuanda aciz ve ezik. Ondan öncekilerde onun gibiydi bu yeni birşey değil. Dolayısıyla yolsuzluğu olmayan düşünceleri sağlam ve bu ülkenin temelleriyle örtüşen bir akıma ihtiyaç var. Bunlarla çelişenlerin yönettiği bir ülke çatışma ortamı dışında başka birşey doğurmayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Castiel said:

olitere said:

Castiel said:

''Halkın'' oy verdiklerinin neler yaptığını ve yapmakta olduğunu görüyoruz eh haliyle bu beni haklı kılıyor. Hani olurda gerçekten mükemmel dört dörtlük işler yaparlarsa demokrasinin gereklerini yerine getirebilecek düzeye erişirlerse bana haber ver durumu tekrar değerlendirip düşüncelerimi değiştireceğim lakin aksi oluncaya kadar düşüncelerin sadece laftan ibaret, boş.

Şuanda yapılan bunları kılıf olarak kullanıp faşist düşüncelerini bir süre için gizlemek ve bu düşünceleri doğrultusunda ilerlemek. Ben çok mu kötü niyetliyim yoksa ?

Şu yolsuzluk diye ağlayan muhtereme bir cevap vereyim.

Dokunulmazlık kaldırılsın çağrılarına cevap veremeyecek kadar pisliğe batmış durumda bir lider mevcut şuanda aciz ve ezik. Ondan öncekilerde onun gibiydi bu yeni birşey değil. Dolayısıyla yolsuzluğu olmayan düşünceleri sağlam ve bu ülkenin temelleriyle örtüşen bir akıma ihtiyaç var. Bunlarla çelişenlerin yönettiği bir ülke çatışma ortamı dışında başka birşey doğurmayacaktır.
Bu ülkenin temelleriyle örtüşen bir akım ? Seçimlere ne gerek var arkadaş harp okulundan mezun olup emekli olanı koyalım meclise.Açık konuşmak gerekirse bencede halkın alması gereken daha çok yol var ama bu duruma alternatif asla böyle bir demokrasi anlayışı değil
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...