Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

GEd said:

Alakasız konu ama gündeme yakın :

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15594656.asp?gid=373

Bu gündem (link) değişssin diye bugun yarın terör saldırısı veya daha alakasız gündemi kaplayacak bir şeyler çıkabilir ortaya, belkide referandurum ile alakalı olur.

iç işleri bakanlığı çoktan peşine düşmüş, yarın ergenekondan alırlar np kitap da toplatılır
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım hala boş beleş bi akp karşıtlığı nedeniyle yasaya soğuk bakılıyor.

taa hatırlarım erdoğan belediye başkanı olduğunda istanbula.eyvah şeriat gelicek otobüsleri ayırcaklar falan denmişti.aksine adam daha güzel işler yaptı(göreceli)

adam başbakan oldu şeriat geliyor dediler.şeriat dan çok turkiyeye metal müzik grupları akın etmeye başladı.

abdullah gül geliyor laiklik gidiyor dendi. hiç bişi gitmedi.tuncay özkan gibi tipler ortalığı ayaga kaldırdı durdu yok yere.

şimdide anayasa geliyor akp kendi düzeninin kuruyor deniyor.

buda diğerleri gibi fıss çıkıcak.

velasıl kelam birçok arkadaş boş yere bi paranoya uğruna kaybediyor.akp göreceli iyi kötü bişiler yapmıştır.ama her ne kadar uç noktada fanatik chp li bile olsa akp nin sağladığı imkanlardan faydalanmıştır.açıkcası nasıl miliyetçi dinci zihiniyet saçmalıksa ulusalcı zihniyetde okadar saçma.

bir gerçekte varki yargı yı yönlendirenler var ve ben ZERRE GÜVENMİYORUM. adamlar ergenekondan kac kere yargılanmış başsavcıyı görevinde bırakılıyor. ama orduya soruşturma açan savcıyı avukatlık yapamaz hale getiriyorlar. yargı tamamıyla askeriyeye çalışan bi kurum bana göre.zaten iktidar da yargıyı yök ü aldığı gibi ordunun elinden almak istiyor.DOĞRUDA YAPIYOR. saplantılı bi kitlenin elinde olmasından demokratların elinde olmasını tercih ederim.

not: akp li değilim.mevcut düzenden memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

mevcut düzenden memnun olduguna göre baba parasıyla yaşadığını, ya da baba parasıyla iş kurduğunu , ya da devlette üst mercide çalıştığını düşünebiliriz. hatta buna emin olabiliriz.
diğer bir olasılık da iyi bir ünivden mezun olduğun için keyfin işin gıcır pek umrunda değil sana koymuyor (bu düşük), son olasılıkda liselisin.
argümanlarını bu olasılıklardan birisinin doğruluğu kesin olduğu için geçersiz kılıp gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

mevcut düzenden memnun olduguna göre baba parasıyla yaşadığını, ya da baba parasıyla iş kurduğunu , ya da devlette üst mercide çalıştığını düşünebiliriz. hatta buna emin olabiliriz.
diğer bir olasılık da iyi bir ünivden mezun olduğun için keyfin işin gıcır pek umrunda değil sana koymuyor (bu düşük), son olasılıkda liselisin.
argümanlarını bu olasılıklardan birisinin doğruluğu kesin olduğu için geçersiz kılıp gidiyorum.

bold = baban
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyede öyle aham şaham bi işsizlik sorunu yok.sadece bizim halkımızın iş beğenmeme sorunu var.

ha star tv kanal d nin sokaktan böle özellikle seçip

babam işsiz ben işsiz abi triplerindeki tipleri bulup konuşturmasıyla bakıyorsan olaya okey türkiye rezil bir ülke.

ama türkiyede herkese iş var.sadece herkes az çalışıp çok kazanmanın yada keyfine göre iş bulmanın peşinde olduğundan çalışmak istemiyor. yoksa inşaatlardada iş var yada serbest piyasada.

ama ne birçok arkadaş BEN ÜNİVERSİTE BİTİRDİM KARDEŞİM.diyip sanki kendisi kutsal damacanaymış gibi direk iş i hzır bekliyor. universite iş bulma kurumu değilki bitirince iş garanti olsun.bilgi yuvasıdır kendini teorik/pratik olarak yetiştirir sonra en alt tabakadan girilir piyasaya zamanla yükselinir.

ama pardon bizim ülkemizde tırnaklarınla bi noktaya gelmek mallık.direk ünivi bitiren sabancıda müdür olsun ozaman kalkınmış ülke sıfatı alırız.

hayır ben o bahsettiğin konumlarda değilim.ben duruma dha çok sosyal açıdan bakıyorum.sanıyorum sen az geçmişi unuttun.

eski yök başkanı erdoğan teciz in faşistce:

'kaldırımlarda kamu malıdır türbanlı gezilmemeli' dediğini.

ben bunların bitmesinden memnunum.gittikçe açılan saçılan bi toplum var ve bu iktidar buna hiç müdahale etmiyor.buda beni memnun ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

BaaL said:

bold = baban

liseli değilim.universiteyi bitireli 3 yıl oluyor.kendi kendine mesaja bakarak burcumu da bilmeye çalışacakmısın?komik oluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Keyfi de gıcır değil

Masraflarının bir kısmını 2 yıldır üstlendiği -zorunlu sebeplerden- evli ve çocuk sahibi makine mühendisi bi oğlu var. Diğer oğlu yani ben üniversitede makine mühendisliği bölümünde okuyorum, 2. yılım. En büyük oğlu da 35 yaşında down sendromlu.

60 yaşında, beden gücü kullanılan bi işi yapıyor kendi dükkanında 30 yıldır falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

turkiyede öyle aham şaham bi işsizlik sorunu yok.sadece bizim halkımızın iş beğenmeme sorunu var.

kardeşim 5 senedir ingilterede.
ilk sene dandik bir restoranda garsonluk yaptı. aylık 2000£ kazandı. 500£ ev kirası 150£ eletrik adsl (16mbs) vs ödeyerek aylık 1000£ biriktirdi. 2. sene bilgisayar bakım onarım vs işi yaptı aylık 3000£ kazanıp bahçeli dublex eve geçti, 1000£ ev gideri oldu. bu sürede sürekli en güzel kıyafetler ayakkabılar araba (toyota corola) , fransa paris gezmesi vs. gibi hayatını sürdürdü. garson olarak yaşamayı becerdi.

bilgisayar mühendisliği mezunu arkadaşım (eskişehir) sınıfın en iyi programlamacısı , c+++ c# gayet hakim ve yani çok güzel işler yapabilen bir adam. 2 senedir 15k tl maaşla çalışıyor. kirasını ödeyip karnını zor doyuruyor. ki bu adam akıllı ve iş yapan adam. öte yandan 2 yıllık mezunları, 4 yıllıkdan kötü mezun olanlar, çok NET söylüyorum 500 600 tl maaşla çalışıyorlar. öğrenci isen çalışıp alacağın part time ücret 300-400 lira. buna uymayan durumlar : aile torpili ile düzgün iş bulanlar, aile destegi ile sürekli özel üniv vs güzel yerlerde okuyup yurt dışı yapanlar, şanslı bir kaç kişi.
geri kalan herkes sürünmeye 3-5 kuruşa çalışmaya muhtaç. gir bak bir iş bulma sitelerine (en basit örnek vereyim www.eskisehir.net/seri -> eleman arayanlar -> tepedeki ilk 20 ilan tam gün çalışıp ayda 500tl verecek adam arıyor) git bak bakalım bir iş ve işçi bulma kurumuna neler göreceksin. kız arkadaşım 5 ay kadar iş ve işçi bulma kurumunda insanlara iş buldu. 1 tanesi 500tl den fazla almadı.
500tl ile ev geçindir. gel bir de bana geçindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

BaaL said:

BaaL said:

bold = baban

liseli değilim.universiteyi bitireli 3 yıl oluyor.kendi kendine mesaja bakarak burcumu da bilmeye çalışacakmısın?komik oluyorsun

liseli değilsin de gerisi de mi değilsin onu da söyleseydin keşke. mevcut düzenden memnun olan insana saygım yok bunu da belirteyim. türkiyenin gerisinden bir haber / umursamıyorsunuz demektir çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

SeaGle said:

Liseli de değil, üniversite mezunu da değil bu arada.

eğitimsizliğe gelicek

gelmeme gerek kalmamış sen içinden bildiğin gerçeği yazmışsın buraya.

Ha şu lafı yediririm sana, açık söyleyeyim.

Bi boktan haberiniz olmadan boş boş sallamayı iyi biliyorsunuz arkadaş. Nedir sana göre eğitimsizlik, onu belirt önce hatta.

Ya da babamın eğitimsizliği(!) hakkında birşeyler söyleyeyim. 52 doğumlu. Senin benim üniversite okuduğumuz yaşlardayken öyle bi olay yok, üniversitenin hayat kazandırması falan. Ömrünün büyük ksımını geçirdiği mesleğe 12 yaşında başlıyor bahsettiğin adam. Kendi dükkanını kuruyor ilerleyen yıllarda -30'lu yaşları-

Cehil cühela lan diye bahsedebilme cürretini kendinde bulduğun adam kaynak ile ilgili adam gibi kitaplar bulmayınca türkçe çevirilmiş, almayna'dan kitap getirtip türkçeye çevirtiyor parayla. Yaklaşıp 20 tane falan kitap var hatta şu an o kitaplardan kalan. Sadece kaynak falan değil, bisürü başka alanda kitap da bu şekilde. Türkçe buldukları da cabası.

Mesleğiyle ilgili kendini geliştirmesi çook daha derin. Ha gazete kitap diyorsan, ben kendimi bildim bileli gazetemiz eksik olmaz. Okuduğu kitabı ben okumamışımdır falan filan.

Ha ilkokul mezunu, saklamam. Ama biz üniversite okuduysak, onun bize eğitim aşkı aşılamasıdır temeli, onu da söyleyebilirim rahatlıkla.

Harbi sinirimi kaldırdın gece gece, çok da uzun yazardım da, gerek de yoktur muhtemelen. LULZ AĞLAMIŞ ADAM diyebilirsin, kabul ederim. Ama bilmediğin insanlar hakkında, ki bahsi geçen insan babam, atıp tutarsan, yamulturum insanı kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca bu "iş begenmiyor" mantıgı nedir ?
köydeki adam, vakti zamanında okuma imkanını bile bulamamış, okumanın ne menem birşey oldugunu öğrenememiş adam,
küçük ilçelerde ailesiyle yaşayan adam,
ne yapsın ?
herkes süper zeka olup hayatta başarılı olma idealiyle kastırmak zorunda değil, ailesiyle minik evinde kendi çapında yaşayan / yaşamak isteyen insan sayısı senden benden çok çok fazla.
bu adamları sen 500 600tl aylık maaş ile işe almaya çalışıp sonra da iş begenmiyor mu diyorsun ? yuh be. (size diil , bu yuh modern Abdülhamid(copyright 1-2 sayfada geride birisi) yüzünden ülkenin bulunduğu şuanki hale)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...