Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Farinal said:

Diktatör olmadığın için? Faşist olmadığın için? Demokratik olduğun için?

Bu parti mevcut sistemin kurallarına göre refaranduma götürmedi mi? Yargıdan da geçti? Şimdi sistem sorunlumu oldu. CHP'nin her zaman memnun olduğu sistem. Diktatör? Neye göre diktatör? Meclisten geçmedi mi? O partiye bu kadar oy ve milletvekiliyle bu hakkı kim verdi halk? Şimdi ben halkımı ciddiye alacam yoksa kendini cumhuriyetin bekçisi olarak gören CHP'yemi? Ayrıca halk oylamasına gidiyor? Halka sorulacak garantisi varmı? Diktatör darbe anayasasıdır. Halka oylamasına açılan bişey nasıl oluyorda Diktatörce oluyor. Yada halkın büyük bir kısmını arkasına aldı diyemi diktatör oluyor? Neye göre diktatör?
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Farinal said:

Buddha said:

Yasa değil abi CHP'nin 8 yıllık tutumundan bahsediyorum. Bazen oha yuh çüş bu kadarda olmaz dediğim oldu. Yani her yolu denediler. Özel hayata bile laf ettiler. Şimdi bunlar hoşta AKP'ninkimi hoş değil? Yok CHP şuana kadar hangi konuda AKP'de bu konuda haklı kardeşim arkasındayız dedilerde bu 2 parti neye göre anlaşacak?

AKP hiç bir konuda haklı değil ki adamlar öyle bir şey desinler.

Olay bu işte. Hiçbir konuda sen birini haklı bulmuyorsan o neden gelip sana sorsun bişey yaparken? O zaman bıraksın sen yap? İyi valla tek başıma dünyanın oyunu alacam gelip benim söylediğim herşeyi değiştirip kendi gibi yapacak kişilere soracam. Niye abi? Bu ülkede AKP'nin yaptıklarını haklı bulanlarda var. Yoksa sende CHP'nin yıllardır yaptığı gibi köylü lan onlar cahil cuhal. Biz eğitimli partiyiz herşeyi biz biliriz gibisinde o insanları aptal yerine mi koyacaksın.

Sen bile bu kadar AKP karşıtıyken CHP'Yi düşün birde? Niye sorsun abi AKP. Ki AKP'nin selam vermeden anayasayı değiştirmesinin sebebide bu mesajlarındır. Adamlarda aptal değiller.

ben bile niye oluyorum ben chpden çok akp karşıtıyım.

senatoyu açsınlar tekrardan zaten ülkeye bi yüksek meclis lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Sen bile bu kadar AKP karşıtıyken CHP'yi düşün. Yani CHP'nin bide bizzat kendisi ne kadar karşıtıdır. Yani normal bir insan karşıtıdır AKP'nin ayrı bizzat en büyük rakibi nasıl olur. Böyle bir durumda biz neyi anlaşacaz.

Diktatör niye? Referandumda istemeyen hayır diyecek. Kimsenin boğazına yapışıp Evet diyeceksin diye bişey yok. Yada madem bu kadar AKP ile anlaşamıyor CHP genel seçimlerde o oyları alsın iktidar olsun. Tapusunu satın almamış ki AKP. Diyeceksin ki CHP'nin oyunu aldığı insanların beklentileri ne olacak? Demokrasi nerde? O zaman iktidara her konuda haksız demeyeceksin. Onun oy aldığı kesim daha fazla ve onlarında beklentileri var. Sen çoğunluğun oyunu almış partiyi hiçe sayarsan o seni neden ciddiye alsın?
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

18 maddenin ayri ayri oylanmasina gerek yok. chp de bazi maddeleri gelin beraber gecirleim meclisten dedi. hatta 3 madde sanirim, onlari simdiki gibi oylayin, kalanini gecirelim dedi.

sonra dunyanin en iyi bakanlarindan olan celik soyisimli mukemmel sahis, dedi ki "siz anayasa mahkemesine gitmeme sozu verirseniz olur canims =)))))", chp de dedi ki, "biz usulen bir yanlislik gordugumuz zaman, anayasa mahkemesinin bunu yeniden degerlendirmesini isteriz." akp dedi ki, "OYLE DEMOKRASI MI OLUR RERORE", chp dedi ki "biz yasal hakkimizi kullaniyoruz, siz buna ipotek koymak istiyorsunuz."
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

chp çocuk gibi davranmıyo da daha çok mahallenin abisi gibi davranıyo, şş bilader nabıyosunuz bizden izin aldnız mı der gibi tavırları zaten senelerdir bu halde olmalarının ana kaynağı

Olay bu işte. Şimdide anayasa yargıdan filanda geçince, onlarda biliyor evet çıkma ihtimali dah fazla her ne kadar kesin olmasada. Bu sefer o mahallenin abisinin derinlerinde ki çocuk ortaya çıktı.

CHP'yi eleştirmemde AKP'yi savunduğum anlamına gelmiyor. Sadece yok şeriat gelecek, bütün kadroları cemaatçiler alacak gibi iddialar bana inandırıcı gelmiyor. Böyle bir korku için olmadığım için evet oyu atmayı düşünüyorum. Bu AKP'ye oy vermek değil. Bu konuda haklı bulurum bin tane konuda haksız bulurum. Hepsini oylasan çoğu hayır olur ama bu evet bu kadar basit.

Ayrıca komik bişey daha Kılıçdaroğlu hala memur Gandhi takılıyor. Tayyip'in nerden bulmuşsa sigorta numarasını açıkladı herkese. Girin bakın falan. Hani durum bu kadar çirkinleşti artık. Anayasa kelimesi bile geçmiyor artık Tayyip Tayyip Tayyip.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam çiz üstünü cemaatçiler gelecek iddaalarını

yaptıkları hainliğin, yolsuzluğun üstünü örtme, paçayı yırtma için yargıyı ele geçirmeye çalışıyorlar

chp'yi eleştireceğine akp'yi eleştir sabah-atv'yi başbakan damadı nasıl aldı cebinden beş kuruş para çıkmadan? Evet'derseniz tüm bu yolsuzluklara eyvallah dersiniz. Evet derseniz hortlamış teröre amenna dersiniz. Bunlardan önce terörmü vardı? Etnik ayrım die bir kelimemi vardı?
Sosyal ağlarda paylaş

Şu emeklilik olayında da milletvekilliğine geçtikten sonra emeklilik kurumu değişiyor, o yüzden kılıçtaroğlu onu bilmeden söylemiş tarzında birşey okuduydum. Nedir onun hukuku acep

kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu
kılıçdaroğlu

bin kez dikkat edicem diyorum yok
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

tamam çiz üstünü cemaatçiler gelecek iddaalarını

yaptıkları hainliğin, yolsuzluğun üstünü örtme, paçayı yırtma için yargıyı ele geçirmeye çalışıyorlar

chp'yi eleştireceğine akp'yi eleştir sabah-atv'yi başbakan damadı nasıl aldı cebinden beş kuruş para çıkmadan? Evet'derseniz tüm bu yolsuzluklara eyvallah dersiniz. Evet derseniz hortlamış teröre amenna dersiniz. Bunlardan önce terörmü vardı? Etnik ayrım die bir kelimemi vardı?

nasi yani
hadi teror hortladi filan ama etnik ayrim akp ile mi geldi?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Buddha'nın bu akşam ramazan mesaisi var abi. Yarın da bana mesai yazmışlar sdfsafds

O değil de, farinal acayip kör fanatiksin be dayı. Chp hakkında eleştiri kaldıramadığın gibi diğer partiler ve onlara oy verenler hakkında çok iğneleyici konuşuyorsun. Hoş bi tavır değil be.

ne alakası var. ülkeyi vatan hainleri yönetiyor kimsenin bir şey dediği yok. atatürk'ün bize verdiği görev dışarıdan olduğu kadar içeriden de hainlere karşı korumak ülkeyi. ben sadece yapabildiğim kadarıyla (insanlara anlatarak, başka pek bir şey şuan elimden gelmiyor) ülkeyi korumaya çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...