Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

inprc said:

2 senaryom var

% 60 evet çıkar.

baykal kılıçdaroğlunu devirip geri döner.

akp 2011 seçimini % 45 oyla kazanır.

2012 de tayyip cumhurbaşkanı olur. abdullah gül başbakanlığa döner.

% 55 hayır çıkar.

güç tazeleyen kılıçdaroğlu 2011 seçimlerini % 36 oyla kazanır. mhp ile koalisyon kurar.

2012 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chp-mhp ortay aday olarak ahmet necdet sezer i çıkarır ve seçtirir.

tayyip erdoğan 2012 temmuzunda kalp krizi geçirip ölür.

1-sezer ne alaka
2- baykal chp iktidara gelirse cumhurbaşkanı olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Baykal'ı komple uzaklaştırmak istediler abi. Şu saatten sonra baykalı cumhurbaşkanı yaparlarsa tezeği avuçlarlar. Hele ki kaset olayının arkası aydınlanmış değilken, ve şüpheler yeni yönetime kayıyorken her geçen gün.

Baykalla yeni yönetimin arası iyi değil. Önder savın kızının düğününden önce baykalın açıklamaları. İhanet falan diye yaptığı konuşmalar. Kılıçdaroğlu'nun aday olmam deyişi sonrası süpriz adaylığı falan. Araları iyi değil, bilmem perde arkasında neler döner gerçi ama.
Sosyal ağlarda paylaş

18 maddenin ayri ayri oylanmasina gerek yok. chp de bazi maddeleri gelin beraber gecirleim meclisten dedi. hatta 3 madde sanirim, onlari simdiki gibi oylayin, kalanini gecirelim dedi.

sonra dunyanin en iyi bakanlarindan olan celik soyisimli mukemmel sahis, dedi ki "siz anayasa mahkemesine gitmeme sozu verirseniz olur canims =)))))", chp de dedi ki, "biz usulen bir yanlislik gordugumuz zaman, anayasa mahkemesinin bunu yeniden degerlendirmesini isteriz." akp dedi ki, "OYLE DEMOKRASI MI OLUR RERORE", chp dedi ki "biz yasal hakkimizi kullaniyoruz, siz buna ipotek koymak istiyorsunuz."

zaten bu bile referandumun bir aynasi adeta. "darbecileri yargilayabilirsiniz ama yok yargilamayin vazgectik. demokratiklestiriyoruz ama sakaciktan." seklinde bir paket.
Nefr said:

fiz 'paket' olmasi beni de rahatsiz ediyor, ama ne olabilirdi dersen benim bir fikrim yok. hani kalkip her madde icin ayri referandum olasi degil, tum maddelere ayri ayri bulmaca gibi eet / hayir basmak -ozellikle mevcut egitim duzeyimizle- pratikte ne kadar uygulanabilir tartisilir, ve herseyin otesinde tabii ki akpnin kendi istedigi maddeler olan hsyk duzenlemesi ve parti kapatmanin zorlastirilmasi hikayesini gecirebilmek icin en garanti yontemi bu. ben de farkindayim, ama diyorum ya bir kere parti kapatmanin meclis cogunluguna baglanmasi bence zaten uygun, hangi parti olursa olsun. bu durumda pakette itirazim olan tek madde hsyk duzenlmesi, onun da uzun vadede cok ciddi degisiklik yarattigina inanmiyorum; kisa vadede tbmm cogunlugu+basbakan+cankaya noteri pakedi problem ama en son ne zaman bu kadar paket olmustu bu ucu?

yani benim gozumde hsyk duzenlemesine karsilik
Nefr said:

...artan kisisel haklara sayginin, ordunun yargi ustu durumuna sinirlama getirilmesinin, askeri mahkeme yetkilerinin kisitlanmasinin, ressamlarin anayasayla korundugu bir ulkede yasamiyor olmanin, parti kapatmanin zorlastirilmasinin vs...

bunlar var pakette, e o bakimdan da diyorum ki su anki halinden daha iyi, dolayisiyla isterim yapilmasini

edit; rra bu arada senin mesaji da gordum ama bir onceki mesajimda soylediklerime ek birsey yazmama gerek yok, zaten sen de yazmamissin yeni birsey

edit2; daha once yazmistim bu topicte ama bunda unutmusum; hakem kuruluna da karsiyim, ama hala paketsel olarak artisi daha fazla gozumde

bir de akp'nin surada bahsettigim tutumuna ragmen, koskoca devletin koskoca anayasasini degistirirken kimseye bir selam dahi vermemesine ragmen, "chp cocuk gibi davrandi uzlasmaci degil" demek komik.

aci hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bir de akp'nin surada bahsettigim tutumuna ragmen, koskoca devletin koskoca anayasasini degistirirken kimseye bir selam dahi vermemesine ragmen, "chp cocuk gibi davrandi uzlasmaci degil" demek komik.

aci hatta.

ben demedim ki abi boyle birsey? ha derim, o ayri; chp uzlasmaci davranmadi, ama zaten akpnin uzlasmaya niyeti veya ihtiyaci da yoktu her halikarda, o yuzden onlar da davranmadilar zaten. yani uzlasma olmamasi ile ilgili chpyi suclayacak birsey yok, zaten illa her konuda uzlasmasi da gerekmiyor muhalefetin, hatta mumkunse uzlasmasin daha iyi

uzlasima acik olmak ayri konu tabii de, hani boyle bir beklentim her halikarda yoktu bu konuda chpden demek istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

CHP'ye sorsa ne olacaktı? Yine o 3 maddye takacaklardı. Sence CHP ya tamam sen mantıklı konuşuyorsun o 3 maddede geçsin mi diyecekti HAYIR? CHP yıllarca herşeyi eleştirmek dışında, başbakana cumhurbaşkanına saldırmaktan başka ne yaptı? E şimdi AKP neden gidip sorsun CHP'ye? Bu kadar 2 ters parti neyi konuşacaklar? Beraber değil anayassa tek bir madee yapamazlar.

Yok CHP çok halka açık, uyumlu bir parti olsa diyecem valla ayıp etti AKP.

Yıllarca Baykal yönetimi Tayyibin karısının baş örtüsünden çocuğunun bilmem nerede okuduğuna yok Tayyip bu kadar kazanıyora karı gibi eleştirilerde bulundu. Adamın yaptığı tatile bile taktılar. Niye gelip sorsun? CHP artık kendi propagandasını yapmayı bıraktı Tayyip Erdoğan yada AKP üzerinden propaganda yapacak kadar komik bir hal aldı. Ben olsam bende gelip sormam.
Sosyal ağlarda paylaş

Yasa değil abi CHP'nin 8 yıllık tutumundan bahsediyorum. Bazen oha yuh çüş bu kadarda olmaz dediğim oldu. Yani her yolu denediler. Özel hayata bile laf ettiler. Şimdi bunlar hoşta AKP'ninkimi hoş değil? Yok CHP şuana kadar hangi konuda AKP'de bu konuda haklı kardeşim arkasındayız dedilerde bu 2 parti neye göre anlaşacak?
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

CHP'ye sorsa ne olacaktı? Yine o 3 maddye takacaklardı. Sence CHP ya tamam sen mantıklı konuşuyorsun o 3 maddede geçsin mi diyecekti HAYIR? CHP yıllarca herşeyi eleştirmek dışında, başbakana cumhurbaşkanına saldırmaktan başka ne yaptı? E şimdi AKP neden gidip sorsun CHP'ye? Bu kadar 2 ters parti neyi konuşacaklar? Beraber değil anayassa tek bir madee yapamazlar.

Yok CHP çok halka açık, uyumlu bir parti olsa diyecem valla ayıp etti AKP.

Yıllarca Baykal yönetimi Tayyibin karısının baş örtüsünden çocuğunun bilmem nerede okuduğuna yok Tayyip bu kadar kazanıyora karı gibi eleştirilerde bulundu. Adamın yaptığı tatile bile taktılar. Niye gelip sorsun? CHP artık kendi propagandasını yapmayı bıraktı Tayyip Erdoğan yada AKP üzerinden propaganda yapacak kadar komik bir hal aldı. Ben olsam bende gelip sormam.

Kadınları aşağı ve "karı" gibi olmayı aşağılama kabul eden bir adamla konuşuyorum bende nasıl bir low lifesın?

Ülkede kötü giden herşeyin suçlusu muhalefetmiş demek vay be bende iktidar asıl yetkili olan taraf zannediyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Buddha said:

Yasa değil abi CHP'nin 8 yıllık tutumundan bahsediyorum. Bazen oha yuh çüş bu kadarda olmaz dediğim oldu. Yani her yolu denediler. Özel hayata bile laf ettiler. Şimdi bunlar hoşta AKP'ninkimi hoş değil? Yok CHP şuana kadar hangi konuda AKP'de bu konuda haklı kardeşim arkasındayız dedilerde bu 2 parti neye göre anlaşacak?

AKP hiç bir konuda haklı değil ki adamlar öyle bir şey desinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadınları aşağılıyorum? Böyle bir adamla konuşuyorum. Yinede açıklama yapayım. Ordan kasıt, dedikoducu kadınlar. Komşunun kapısına bardak dayayıp özel hayata tecavüz edenler.

Herşeyin suçlusu muhalefetmiş? Bunu hangi cümlede söylediğimi açıklayabilirmisin? Ben CHP'nin tutumundan bahsettim. Herşeyin suçlusu nerden çıktı. 8 yıldır bizde takip ediyoruz TV'deki komik suçlamaları. Sen şimdi iktidara karşı bu şekilde bir yaklaşımda bulun sonra bize sormadılar de. Sen hergün benim hakkımda ortaya bişeyler at, bütün gündemin benim üzerimde karalamalar olsun, bişey yaparken neden sana sorayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

Buddha said:

AKP hiç bir konuda haklı değil ki adamlar öyle bir şey desinler.

Olay bu işte. Hiçbir konuda sen birini haklı bulmuyorsan o neden gelip sana sorsun bişey yaparken? O zaman bıraksın sen yap? İyi valla tek başıma dünyanın oyunu alacam gelip benim söylediğim herşeyi değiştirip kendi gibi yapacak kişilere soracam. Niye abi? Bu ülkede AKP'nin yaptıklarını haklı bulanlarda var. Yoksa sende CHP'nin yıllardır yaptığı gibi köylü lan onlar cahil cuhal. Biz eğitimli partiyiz herşeyi biz biliriz gibisinde o insanları aptal yerine mi koyacaksın.

Sen bile bu kadar AKP karşıtıyken CHP'Yi düşün birde? Niye sorsun abi AKP. Ki AKP'nin selam vermeden anayasayı değiştirmesinin sebebide bu mesajlarındır. Adamlarda aptal değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...