Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Fikre gerek yok hocam. CHP'nin tutumu ortada. Elinden şekeri alınmış çocuk gibi davranıyorlar. Ayrıca yaşı 2 seçime yetişmiş 3. sü yolda ve hiç birinde oy kullanmamış biri nasıl oluyorda fanatik oluyor? Direk fanatik demen önemli değil. Benim anlamadığım neden CHP'ye laf söyledim diye direk bir suçlama geliyor. Yada Ordu eleştiriliyor diye kıyamet kopuyor? Bu referanduma evet desemde bir çok konuda AKP'yi eleştiriyorum. Neden bu ön yargı şimdi? Bu adam CHP'ye laf etti kesin AKP fanatiğidir gibi. Kendiniz gibi bakıyorsunuz dünyaya herkese. Sizde aynını yaptığınızdandır belkide. Ters çevirince durumu bende AKP'ye laf ediyorum CHP'ye oy veriyorum mantığı varsa bu adamda tam tersidir. İlla iki uçtan biri damgasımı vurmak gerekiyor? Ben baştada dedim, ne orduyu ne yargıyı ne iktidarı muhalefeti hiçbirşeyi kutsal görmüyorum. Bişeye kutsal dediğin zaman fanatik olursun belkide. Çünkü o zaman bu tanrıyı yargılamak kadar zorlaşır bilinç altında. Korkarsın. Savunduğun kutsal olan şey nasıl eskisi kadar kutsal olamaz. Hayır olamaz! Bunu kabullenemem. İşte bu ülkenin durumuda bu.

Ha diyeceksin AKP'ye gözü kapalı oy verenler sırf AKP için refaranduma evet diyen adam çok. Evet kesinlikle böyle adam çok. Aynısı MHP CHP içinde geçerli. Ülkenin genelinde olan bişey. Böyle dersen itiraz edemem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CHP Lideri Deniz Baykal, anayasa değişiklik paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Baykal, Erdoğan'a "Paket bölünsün" önerisi

İşte Baykal'ın açıklamasından satırbaşları:

- Muhalefet partisi olarak biz elimizden geldiğinde iyi niyetli bir temel uzlaşmayı siyasi hayatımıza kazandırmaya çalışıyoruz

- Anayasa değişikliği maddelerini arkadaşlarımız değerlendirdi

- Gördük ki birbirinden oldukça farklı bir paketin kamuoyuna topluca sunulması, topluca oylanmasının talep edilmesi büyük bir yanlışlık olacak

- Herkesin geçmesini istediği maddelerin geçmesini güçleştirecek

- Bu konuda biz bir değerlendirme yaparak geçici 3 madde hariç 27 maddenin toplumumuzda ve hukuk çerçevelerinde tartışılan 3 maddenin diğerlerinden ayrılmasını talep etmeyi, çıkarılırsa diğer maddeleri Meclis’te destekleyeceğimizi, bu 24 maddenin daha da iyileştirilmesi için gerekli katkıyı vermeye iyi niyetle hazır olduğumuzu ifade ettik.
Sosyal ağlarda paylaş

chp samimi değil arkadaş, bunları sunmayın nolur. Aynı parti 3 madde dedikten 2 gün sonra daha fazla bi sayı söyledi. Sonra hani 3 maddeydi diye tepki gösterince aslında şu şu maddeler falan dedi, daha başka sayyılar maddeler söyledi. Samimi değiller ne yazık ki. Eski genel başkanı da yenisi de samimiyetten uzak.

Muhalefetin bitişinin temel nedeni samimiyetsizlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:
her madde icin ayri referandum olasi degil, tum maddelere ayri ayri bulmaca gibi eet / hayir basmak -ozellikle mevcut egitim duzeyimizle- pratikte ne kadar uygulanabilir tartisilir,

abi düşünün öyle bir ülke ki insanlar 2-3 maddeyi ayrıca oylamanın bile halk tarafından başarılamayacağını düşünüyor. ve ne yazık ki haklılarda...
Sosyal ağlarda paylaş

ya o konuya bişey diyemiyorum, seçim zamanı oy pusulasında oy vericeği adamı bulabilsin diye eline kesilmiş ip verilen seçmenleri de çok duyduk
ama zaten o kitle sandığa gitti mi hepsine evet/ya da karşıt görüşteyse direkt hepsine hayır diyecek kişilerden oluşuyo. tutup ta araştıracak değiller. tayyibi dinliyolarsa evet diycekler, dinlemiyolarsa hayır diycekler işte.

ayrı oylanması tutup ta araştıran, bilinçli bir şekilde oy vermeye çalışan kişiler için önemliydi. ha, onların genele oranı ne ki uğraşsınlar böyle bişey için dersiniz, ben de susar otururum. ama önemli işte.
Sosyal ağlarda paylaş

2 senaryom var

% 60 evet çıkar.

baykal kılıçdaroğlunu devirip geri döner.

akp 2011 seçimini % 45 oyla kazanır.

2012 de tayyip cumhurbaşkanı olur. abdullah gül başbakanlığa döner.

% 55 hayır çıkar.

güç tazeleyen kılıçdaroğlu 2011 seçimlerini % 36 oyla kazanır. mhp ile koalisyon kurar.

2012 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chp-mhp ortay aday olarak ahmet necdet sezer i çıkarır ve seçtirir.

tayyip erdoğan 2012 temmuzunda kalp krizi geçirip ölür.
Sosyal ağlarda paylaş

inprc said:

tayyip erdoğan 2012 temmuzunda kalp krizi geçirip ölür.

Ahahhahaahahaha :D

Yalnız CHP MHP ortak bişey yapmaz buna pek inanmıyorum. Şuan her ne kadar AKP'ye karşı aldıkları cephe ortak yönleri olarak görülsede, CHP anlaşsa bile MHP anlaşamaz. 2011 seçimleri için şimdiden konuşmak zor. Ama bence Kılıçdaroğlu'nun alacağı extra oylar AKP'yi değil MHP'yi etkiler. Tabi 3-5 ay sonra neler olur bilemiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oy oranları bence çok değişecek. Ama AKP ve CHP çok etkilenmeyecek. MHP ve BDP'nin oylarının düşeceğini düşünüyorum. Ama buda CHP'ye yarıyacak. MHP'den pek kimsenin AKP'ye oy atacağına inanmam CHP atarlar. BDP'de açılımların boş olduğunu düşünerek defalarca güvendiği AKP'ye artık güvenmiyor. Sanki Kılıçdaroğlu ile BDP'den bir kısım oylar CHP'ye akacak.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

ya o konuya bişey diyemiyorum, seçim zamanı oy pusulasında oy vericeği adamı bulabilsin diye eline kesilmiş ip verilen seçmenleri de çok duyduk
ama zaten o kitle sandığa gitti mi hepsine evet/ya da karşıt görüşteyse direkt hepsine hayır diyecek kişilerden oluşuyo. tutup ta araştıracak değiller. tayyibi dinliyolarsa evet diycekler, dinlemiyolarsa hayır diycekler işte.

ayrı oylanması tutup ta araştıran, bilinçli bir şekilde oy vermeye çalışan kişiler için önemliydi. ha, onların genele oranı ne ki uğraşsınlar böyle bişey için dersiniz, ben de susar otururum. ama önemli işte.

su dogru aslinda, belki de en dogrusu oyle yapilmasiydi gercekten. sonucta dedigin gibi fanatik evetciler herseye evet, fanatik hayircilar herseye hayir basip sonra da vuvuzelalarini otturerek uzaklasacaklardi oyle olsaydi, fark sadece maddeleri ayri ayri degerlendirebilecek yetiye sahip insanlar icin olacakti. evet, ben olsam maddeleri ayri ayri, ama tek referandumda oylatmayi tercih ederdim. madde madde degerlendirecek insanlarin orani ne kadar az olursa olsun, boyle bir konudaki gorusleri bence digerlerininkinden daha onemli ezbere dayanmadigi icin

de, yani akpnin seker kaplamasi iste sonucta bu. adamlar riske atmak istemedikleri maddeleri de arada pakede sokusturuyorlar

SeaGle said:

Yanlız baykal dönmeye kasar evet çıktığı takdirde. Lakin sesini keserler mi bilemem. Muhtemelen keserler ama.

Önder sav da çok çakal çıktı ha.

ehuhe

ben de pek ihtimal vermiyorum donusune, bundan da pek memnunum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...