Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardımda ihtiyacım var..

Akean

Öne çıkan mesajlar

İyi akşamlar arkadaşlar konuya giriyorum direk ben annem kendine bir telefon almış fakat ben şehir dışındaydım bendede var aynısından nokia 5800 XM. üzerinde v40 yüklü olanlardan vermişler vatandan. Fakat telefonun iç ekran kısmının üst tarafında jelatin soyulması gibi bir olay var anlam veremedim ve müziklere girdiğimde şebnem ferahın son albümünün lisanssız mo3leri duruyordu.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı ya da nokianın bir uygulaması mı bu?

Yoksa vatan kullanılmış veya hatalı tamirden gelmiş bir telefonu sıfır diye mi sattı?

o jelatin soyulması olayının resmini şuan koyamıyorum fakat eminim yani üst kısımda küçük bir noktada iç ekranın koruyucu tabakası kalkmış gibi..

gerçekten şuan çok sinirliyim ama kimsenin günahını almakta istemiyorum..

not: typolar için özür dilerim klavye sorunsalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Akean said:

Yoksa vatan kullanılmış veya hatalı tamirden gelmiş bir telefonu sıfır diye mi sattı?

Tamirden gelmiş değil de, iade edilmiş malı satmışlar muhtemelen.

MP3'leri silmemişsindir umarım. Faturayla gidip "kardeşim bu mp3'lerin buraya atılma tarihine bak, benim fatura tarihime bak, ben yüklemediğime göre bana kullanılmış telefon vermişsiniz" diye olay çıkart.

Büyük ihtimal almak zorunda kalırlar ama almazlarsa da aynı delille Tüketici Heyeti'ne başvurursun, hallolur.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam sinirden yazamıyorum dememiş ki, klavye sorunsalı diye not düşmüş. Kaldı ki başkasından geri aldığın malı distribütöre gönderirsin, onlar kontrol ve paketlemesini halleder, sonra piyasaya geri sürersin. Böyle barzo gibi kutusuna geri itiştirip satmazsın. Bence başına böyle bir şey gelen 10 insandan 7'si sinirlenir, doğaldır da.

Şu mantaliteye sahip bir mağaza, böyle bir şikayetle geri aldığı malı mutlaka tekrar vitrine koyacaktır yani, bu da bir gerçek. Ne zaman biri farketmez ya da iade etmeye uğraşmaz, yani başarıyla "çakarlar", o zamana kadar rafa geri döner bu gidişle.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:

Sinirden yazamamak neymis yahu , bu kadar sinir kupu olmayin hemen herseye :) Alirsin goturursun degistirirler ozur dilerler olur biter , simdiden sinirlendiysen adamlar banane kardesim yok orda bisi dese ne hallere dusersin acaba

Keşke müşterim olsaydın ya sen ben mal satsaydım sana :)

Çok klasiktir ama yüz veriyorsun sende bu mantalitedeki insanlara kusura bakma..

-

Evet mp3leri silmedim tabiki neyse bir gidip görüşelim bakalım ne diyecekler..

edit: typo
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz sabırlıysan ve vaktin varsa adamlarla uğraşma. Varsa yasal olarak hakkını ara, tüketici derneklerine başvur vs.

Yolun düşerse sadece gidip böyle böyle oldu diye bilgilendir, ben de şuralara bunu bildirdim de.

Oraya götürdüğünde senden bin türlü özür dileyip bi karışıklık olduğunu söylecekler muhtemelen. İşini görcekler. Sen çıkınca tüh dicekler, aynı şekilde başkasına satıcaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...