Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

!!!...ALLAH c.c BİR MUCİZESİDİR BU...!!! (mutlaka izle)

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

Tenekeadam said:

Kimse inanmadığı bir şeye saygı duymak zorunda değildir.

zorla sevin, inanın, destekleyin demiyoruz,
saygı duyun diyoruz.
toplum adabı diyoruz.
çağdaşlık diyoruz.
öteki türlü ayrımcılık yapmış olursunuz diyoruz.
anlamak zor olabilir belki ama insanlarla dalga geçmeyin diyoruz.

bu arada saygı kelimesinin anlamını bilmeyenlere gelsin:
"Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram."

Yani dikkatli, özenli, ölçülü yaklaşacaksınız,
bunu yapmak o kadar mı zor?
"YIL 2010 VE KİMSEYE SAYGI DUYAMAM!!!1" demeye gerek yok ki?
Sosyal ağlarda paylaş

selam,

allah benim, git 2 rekat domal, lololol allah sisi ne lan hahaha sene 2010 mal mısınız diyen adamla 9 yaşında tecavüze ugrayan kıza kaderiymiş, tırnağını gördüm tahrik oldum gibi dini çıkarlarına göre sakız gibi uzatanlar zıt kutuplarda aynı haltı saçmalıyor özünde. 2 taraf da haksız, size laflar hazırladım ama yörüngeye inanıyorum, saygı duyuyorum, heh.

bye.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

selam,

allah benim, git 2 rekat domal, lololol allah sisi ne lan hahaha sene 2010 mal mısınız diyen adamla 9 yaşında tecavüze ugrayan kıza kaderiymiş, tırnağını gördüm tahrik oldum gibi dini çıkarlarına göre sakız gibi uzatanlar zıt kutuplarda aynı haltı saçmalıyor özünde. 2 taraf da haksız, size laflar hazırladım ama yörüngeye inanıyorum, saygı duyuyorum, heh.

bye.

Bu da kendini deux ex machina sanıyo yazık lan.
Sosyal ağlarda paylaş

abvblizzard said:

said:
Ateist birisi zaten varlığı ile dalga geçiyorki senin inancınla. Sen diyorsun ki "Allah var, en büyük, en kudretli." adam da diyorki "Senin dediklerin saçmalık, ben inanmıyorum buna." yani inanmayarak zaten yeteri kadar dalga geçiyor. Farklı inanç demek zaten ateist müslümanın inacıyla, müslüman da ateistin inançsızlığıyla kafa yapıyor demek.

bu ne lan?
Sen kürtaj kliniklerini bombala kök hücre çalışmalarını engelle ikiz kulelere ucakla kamikaze yap sonra tapındığınız peri masalına inanmıyoruz diye bizim varlığımız problem olsun.

Ahaha yazdığımdan şunu anlamışsın. O 2 taraflı olan birşey. Atesit desite "problem" deist de ateiste problem.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İlk mesajda dine bir saygısızlık olmadığını, sadece bir gerizekalıyı eleştirdiğini anlamaya yetemeyenler için

adamın yaptığı hatalı ama sizin aynı hatayı yapıp bunu bir komiklik unsuru olarak kullanmanız çok yanlış.

olay sırf ilk post değil zaten, ardından gelen postların bütününü tartışıyoruz.

"yetemeyenler" felan hakaretler, küfürler havada uçuşuyor, oh ne ala memleket.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone ilk mesajda dine hakaret falan yok, birinin çıkıp da varmış gibi davranıp tepki göstermesi sonucu vanille'in haklı tepkisiyle olaylar büyüdü.

Bir gerizekalının gerizekalılığıyla dalga geçilebilir ve videoyu hazırlayan adam da kendi inancıyla çelişmiş yani. Aptallık etmiş. nil de bunu göstermiş, komikbulmayabilir bazıları da orada alınganlık edecek bir şey yok. Daha doğrusu alınganlık edecek bir şey var pardon, hakaret yada dalga geçmek yok, buna rağmen olay çıkartılıyorsa alınganlık var sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Tatilden geldim.

Bir şey tartışılacaksa adam gibi tartışılır. Bir şeyler öğrenilir. Amaç karşı tarafa laf sokmak olduktan sonra 50 sayfa laf salatası yapılır. Din seviyesiz bir ortamda savunulmaz.

Bunun dışında maddi dünyayı aşamamış bir insana Allah, kitap idrak ettirilemez. Heyecan yok =D
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:

ya daha öncede saygı duyma muhabeti döndü bu forumda pek çok kere...

Ateist birisi zaten varlığı ile dalga geçiyorki senin inancınla. Sen diyorsun ki "Allah var, en büyük, en kudretli." adam da diyorki "Senin dediklerin saçmalık, ben inanmıyorum buna." yani inanmayarak zaten yeteri kadar dalga geçiyor. Farklı inanç demek zaten ateist müslümanın inacıyla, müslüman da ateistin inançsızlığıyla kafa yapıyor demek.

abvblizzard said:

bu ne lan?
Sen kürtaj kliniklerini bombala kök hücre çalışmalarını engelle ikiz kulelere ucakla kamikaze yap sonra tapındığınız peri masalına inanmıyoruz diye bizim varlığımız problem olsun.

"n00b ateist gençliği" ile kastettiğim bu hadise.
ateizm herhangi bir dinle dalga geçme aracı değildir.
ateizm dine inanmamak demektir.
herkes armut sevmek zorunda değil. elma seven de olabilir şeftali de.
ama son zamanlarda internette türeyen "ateist" gençlik ateizmi yanlış yorumlayıp yanlış haraket ediyor. inansızlığın özünde saygısızlık yapmak olmasa da bu şekilde davranmayı tercih ediyorlar.

bizim burda demek istediğimiz sen elma seviyorsun diye armut yiyen kişiyle dalga geçme, aşağılama, ayrımcılık yapma, hakaret etme.

eskiden de insanlar ateist'ti, ama ateist olmasının nedeni "dur müslümanları taşakoğlanı yapayım zuzuzu" demek değildi.
hiç bir dini inancın veya inançlığın özü "diğer dinle dalga geçmek değildir", eğer böyle olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz, eksik veya yanlış öğrenmişsiniz.
bu yeni adet, yeni n00b ateistlerin başlattığı şey.
bunu yaparak sözde radikal islamcıları eleştirdiğini sanıyor ama değil, direk olarak inananlara saygısızlık etmiş oluyorsunuz.

her inanan o radikal islamcıları desteklemiyor, çoğu karşı çıkıyor ve dinde herhangi bir yeri de yok zaten.
ancak siz radikal islamcılarının yaptığını islamiyete endeksliyorsunuz ve bunu islamiyete inananları dalga geçme amacı için kullanıyorsunuz.
bu direk "n00b ateist" olarak tanımlanan mevzu.
yapmayın etmeyin, elmalarla armutları topluyorsunuz, ilkokul 1 matematiğinde bile yeri yok.

diyorsunuz ki "YIL 2010 ULAN, MODERN ZAMANLARDAYIZ! SAYGI DUYMAYACAĞIM!" iyi de, forum kuralı var din üstünden ayrımcılık, hakaret, kışkırtıcı mesajlar atamayacağınıza yönelik.
yıl 2010 ama kurallar var saygı duyman gerektiğini söyleyen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de ilk mesajda o kişiyle müslüman olduğu için değil, sadece salak olduğu için dalga geçilmiş. Bunu da ayırdedebilmek lazım. Durup dururken "aa müslümanlar çok salak hadi laf sokayım" durumu yok. Olayı abartıp bu kadar tartışılmasına sebep olanlar da yine dünyanın en alıngan insan grubu olan müslümanlar zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ateistliğin özü ne: Tanrı yoktur.

peki islam vb. özü ne: tanrı vardır.

Tanrı yoktur diyen adam islami düşünceye vb. saçmalık gözüyle bakmasaydı zaten tanrı yoktur demezdi. Dalga geçme orda pasif olarak oluyor, otomatikman gerçekleşen birşey yani. İlla adamın çıkıp "nablara bak ben biramı çekerim adam orda namaza domalır" demesi gerekmiyor.

Bu arada ben ateist değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Bir de ilk mesajda o kişiyle müslüman olduğu için değil, sadece salak olduğu için dalga geçilmiş. Bunu da ayırdedebilmek lazım. Durup dururken "aa müslümanlar çok salak hadi laf sokayım" durumu yok. Olayı abartıp bu kadar tartışılmasına sebep olanlar da yine dünyanın en alıngan insan grubu olan müslümanlar zaten

ha hiç kimse inananlara hakaret etmemiş zaten, müslümanlar kendilerine gelin güvey olmuş, bu mudur yani?

at gözlüğüyle bakmayın olaya, biraz empati istiyoruz, çok mu şey istiyoruz?
lise 1'de felan mısınız da bu kadar saldırgan ve ne demek istenildiğini anlamak istemeyen mesajlar atıyorsunuz?
bir okuyun ne demek istenilmiş, ne tip mesajlar atılmış diye.

"Olayı abartıp bu kadar tartışılmasına sebep olanlar da yine dünyanın en alıngan insan grubu olan müslümanlar" diyerek yine üyelere hakaret ettiğinin farkında mısın?
sanmıyorum,
"dindar olduğunuz için alınıyorsunuz tabee" gibi bir şey diyeceğini tahmin ediyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ilk mesajda hakaret yok diyorum bone bunu anlamak zor mu? İlk mesajda dine hakaret yok, dinle dalga geçme yok. Sadece kendi dinine ters bir şeyi dinini yaymaya çalışırken yapan bir salakla dalga geçilmiş. Burada her şey normal. Sonra biri über alınganlık edip tepki göstermiş. E bu haksız tepkiden sonra nil cevap vermiş sonra o geri cevap vermiş falan falan olaylar büyümüş. Ama ilk mesajda sorun yok. Ondan sonra evet tatsız hakaretler oldu İslamiyete, ancak olayların başlangıcı bu arkadaşların aşırı alıngan olmaları.

Ayrıca "dünyanın en alıngan insan grubu" demek hakaret mi? Lütfen Bone ya. Lütfen yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...