Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dk da dps sorunu.

Satanael

Öne çıkan mesajlar

Alt karakter olarak kullandıgım 5,6k gs lu dk da ciddi dps sorunu yaşıyorum.. önceleri blood talentlarını kullanıyordum ama sonradan bi arkadasım unholy ol dedi. unholy e gectik busefer dps dahada kötüleşti.

sizin öneleriniz nelerdir bu konuda hangi talentları kullanmam gerekir unholy mi blood mu? bana blood daha iyi gibi geliyor ama genede bi danısayım dedim..
Sosyal ağlarda paylaş

İngilizcen burda yazılanları anlayabilecek düzeyde ise muhtemelen sorabileceğin bütün sorulara cevap alırsın;

Frost http://elitistjerks.com/f72/t83319-frost_dps_3_3_3_will_day_long_remembered/

Unholy http://elitistjerks.com/f72/t72364-unholy_dps_3_3_5_only_exception/

Blood http://elitistjerks.com/f72/t61176-blood_simple_day_music_died/
Sosyal ağlarda paylaş

dk böyle bişey işte. kimse 3 spec'i de denemediğinden 2 post yukarda "unholy de dps'mi olur yav blabla" diyen arkadaş gibi saçmalıyor herkes.
dk'nın şuan 3 spec'i ile de 25 hc lk kesen adam mevcut.
elinde legendary olup blood oynayan unholy oynayan frost 2h oynayan adamlar var gayet, hepsi de 18k+ dps yapıyor. ama bu seni ilgilendirmediğine göre direk senin gear seviyene çekeyim olayı;
80 olduktan sonra -> (toc25->icc10->icc25) giyene kadar blood oyna, ki öyle yapmışsın heralde, hem kolay, hem gearsız dps yapabiliyosun bi yere kadar.
ama bu seviyeden sonra blood bitiyor. icc25->icc25 hc 7-8 boss arası mevcut olan 2 spec var : unholy 2h ve frost dualweild
unholy 2h spec'inde reaping 3/3 olucak ve rotasyon :
it->ps->bloodstrike->bloodstrike->scourgestrike->dc->-how-> ss->ss->ss-dc
bu spec için 245lik sigil'i kullan, sarı gemlere ctr-crit tak (bonus olan yerlerde) 26 expertise ve 264 hit yap, gargoyle'u cdleri açıp kullan, uzun fightlarda -PP gibi- bi fight başı bi sonu çıkar falan. bu kadar unholy.
frost ise 264-277 giyinince , str ya da arp gidebiliyosun, arp DBW - STS trinketleri alınca iyidir, arp gemleyip %90 arp civarını gecebiliyosun rahatlıkla.
it>ps>oblit>fs>hb prio yapsan yeterli gayet,pestilence glyph takıp gene diseaseleri blood runele refleshleyip her rotation da 5 oblit atmaca, unbreakable armor'u frost rune harcamadan (cd de iken) blood tap basıp kullanmaca falan dışında bi olayı da yok.
yukardaki unholy ile 10-12k frost ile 12k-16k dps yapılıyor icc25 de.
277 den sonra da
ya hc bryntoll-shadowmourne alıp 2h frost
ya shadowmourne alıp 2h blood
ya da gene üstteki unholy spec "legendary nası olsa vuruyo ne kasıcam adam spec'i"
Sosyal ağlarda paylaş

5.6k gs si olan adama söyledik unholy dps mi olur diye. ayrıca isteyen istediği gibi oynar. ama normal oyuncu için bazı specler daha kolaydır. rotasyonu vs.

hemen atar yapmayın.

ayrıca baal daha önce de görmüştüm her cevabında bi sağa sola sataşma var. hem dövüp hem yardım edeceksen etme abi yardım. biz iyiyiz böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Zarif said:

ayrıca baal daha önce de görmüştüm her cevabında bi sağa sola sataşma var. hem dövüp hem yardım edeceksen etme abi yardım. biz iyiyiz böyle.
sana etmem yardım ok. ki önüne gelene sataşan bi insan değilim, sataşılmayı hakedene sataşmayı seven bi insanım tam tanım bu.gelip çok rahat bi şekilde "unholy de dps mi olur yav" diyince gel gel gel cartel'e gel demişsiniz gibi geliyor.

pop :
dk
Icy Touch: This ability now causes a very high amount of threat while the death knight is in Frost Presence.
Chains of Ice: The ability now innately applies Frost Fever to a target.
Rune of Razorice: Now stacks 5 stacks of 2% Frost Vulnerability instead of 10 stacks of 1% Frost Vulnerability. Proc chance changed to 100%
Frost
Endless Winter: No longer causes Frost Fever to be applied by Chains of Ice, but instead grants 2/4% strength.
Icy Talons: The personal haste benefit provided by this talent is no longer exclusive with other sources of melee haste. This will allow death knights to always swing 4/8/12/16/20% faster when Frost Fever is applied. Windfury Totem and the party/raid component of Improved Icy Talons still do not stack.
Improved Icy Talons: This effect is now passive instead of being a proc. The self haste buff remains unchanged.
Nerves of Cold Steel: Now increases off-hand damage by 8/16/25%, up from 5/10/15%.
Unbreakable Armor: The amount of strength granted is now 20%, up from 10%.

şunlarla frost gayet aldı başını yürüdü.
Sosyal ağlarda paylaş

son bufflarla dualwield frost resmen aldı yürüdü evet unholy'nin ezici olduğu tek sey uzun süren aoe fightlardır ki bu da 5.8k gear seviyesine gelince bitio ICC trashları bile anında yatıo falan o yüzden pek bi olayı kalmıo unholynin. suan frost dk all the way go eğer cok yüksek rakamlara cıkmak istiorsan yani.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

Zarif said:

sana etmem yardım ok. ki önüne gelene sataşan bi insan değilim, sataşılmayı hakedene sataşmayı seven bi insanım tam tanım bu.gelip çok rahat bi şekilde "unholy de dps mi olur yav" diyince gel gel gel cartel'e gel demişsiniz gibi geliyor.

ana bacı düz gitse bu kaday koymazdı unholy dps yapamaz demiş aman tanrım
Sosyal ağlarda paylaş

DK dps için benim tavsiyen yukarıdakiler gibi iki farklı yoldan birini seçmen;
- dw frost(/unholy) (+20% raid haste buff) spec
- 2h unholy(/frost)

Frost'un unholyden farkı standat bir rotasyonun olmamsı tamamen proc'larla belli bir öncelik sırasına göre abilityleri kullanmak. Bu procları arttırmak için de 2h yerine hızlı 1h silahlarla dual-wield gitmek. Yukarıda verilen elitist jerks linklerinde oldukça detaylı bilgi ve simulatör örnekleri mevcut. Esasında hit/expertise cap'ini tutturmadığın için dps yapamıyor olabilirsin bunları mutlaka kontrol et.
Unholy ise hala en güçlü dps, nedeni de verilen hasar proc tabanlı olmadığından her daim yüksek. Frost spec'te proclardan yana şansın olursa unholy'i geçersin ama iyi bir 2h ile (hc cryptmaker, hc bryntroll gibi)unholy cidden çok iyi dps yapar.
Rotasyonu takip ettiğin sürece raidde ilk 3'e mutlaka girersin.

Ben raidde, buff nedeni ile Frost oynuyorum, genelde legendary'li unholy dk ile başabaş gidiyoruz ancak raid harici unholy survivability inanılmaz olduğundan unholy kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DK Simulator

Burdan karakterinin armorysini import edip elindeki gearla/talentle ne kadar DPS yapabileceğini bulabilirsin, gear/talent değiştirip dps değişiminide simule edebilirsin bana çok yardımcı olmuştu.

Mesela onixia daki one hand silahın (Silah) İCC 25 normalde düşen silahlardan daha iyi DPS yaptığını gösteriyor burası frost spec için
Sosyal ağlarda paylaş

bozuk o. raging deathbringerın procunu hesaplayamıyor bazı simulatorlar. worldoflogs'a bakarsanız unholy ile frostun başabaş gittiğini görürsünüz tank n spank fightlarda. ama tabii bütün unholy dklarda shadowmourne, frostlarda 277/284 silahlar var. sonuç : frost > all
Sosyal ağlarda paylaş

Asgard said:

BaaL said:

Zarif said:

ana bacı düz gitse bu kaday koymazdı unholy dps yapamaz demiş aman tanrım
yoo,ana bacı düz gitse çocuk der geçerdim. amma velakin forum dediğin yer bilgi paylaşımı ortamı, bak yukarda konu dışı bölümü var, eğlence var, garbage var, git trolle milletle dalga geç falan , ama bilgin olmadığı konuda niye bilgi paylaşıyosun. madem paylaştın "dk böyle bişey işte. kimse 3 spec'i de denemediğinden 2 post yukarda "unholy de dps'mi olur yav blabla" diyen arkadaş gibi saçmalıyor herkes. " diyen adama küfür etmiş muamelesi yapma.bu kadar zor mu ayar yemeyi hak edince susmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Divin said:

DK dps için benim tavsiyen yukarıdakiler gibi iki farklı yoldan birini seçmen;
- dw frost(/unholy) (+20% raid haste buff) spec
- 2h unholy(/frost)

Frost'un unholyden farkı standat bir rotasyonun olmamsı tamamen proc'larla belli bir öncelik sırasına göre abilityleri kullanmak. Bu procları arttırmak için de 2h yerine hızlı 1h silahlarla dual-wield gitmek. Yukarıda verilen elitist jerks linklerinde oldukça detaylı bilgi ve simulatör örnekleri mevcut. Esasında hit/expertise cap'ini tutturmadığın için dps yapamıyor olabilirsin bunları mutlaka kontrol et.
Unholy ise hala en güçlü dps, nedeni de verilen hasar proc tabanlı olmadığından her daim yüksek. Frost spec'te proclardan yana şansın olursa unholy'i geçersin ama iyi bir 2h ile (hc cryptmaker, hc bryntroll gibi)unholy cidden çok iyi dps yapar.
Rotasyonu takip ettiğin sürece raidde ilk 3'e mutlaka girersin.

Ben raidde, buff nedeni ile Frost oynuyorum, genelde legendary'li unholy dk ile başabaş gidiyoruz ancak raid harici unholy survivability inanılmaz olduğundan unholy kullanıyorum.
herşeyi söylemiş ekliycek bişey bile kalmamış.
unholy rotasyon sormuş birisi aoe için:
dnd ile başlayıp, diseaseleri pestilence ile yayıyosun,üstüne bloodtap+bloodboil , bunun üstüne normal ss vurmaya devam edip blood rune açıldıkça blood boil, diseasler bitmek üzereyken tekrar pestilence. rune cd si beklerken de deathcoil'e devam. bu şekil zaten 13-15k dps olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

frost ise 264-277 giyinince , str ya da arp gidebiliyosun, arp DBW - STS trinketleri alınca iyidir, arp gemleyip %90 arp civarını gecebiliyosun rahatlıkla.

Physical dps in en fazla olduğu blood specte bile Str>Arp gemming şeklinde iken, frostta Arp gemleyeni hiç görmemiştim. ::o Log fln varsa Arp frost dps bi linklersen kıyaslama imkanı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Satanael said:

Alt karakter olarak kullandıgım 5,6k gs lu dk da ciddi dps sorunu yaşıyorum.

Zarif said:

5.6k gs si olan adama söyledik unholy dps mi olur diye. ayrıca isteyen istediği gibi oynar. ama normal oyuncu için bazı specler daha kolaydır. rotasyonu vs.

:( ama 5.6k gs olan adam unholy ile min. 1-2k dps fazla yapar frost ile yapabileceğinden. ayrıca unholy çok kolay, rotasyon falan çocuk işi direk. frost da rotasyon yok priority takip ediyosun ve bi proc frame'in olup rune cdlerini 1sn bile geciktirmeden, procları geciktirmeden dps yapmazsan hiç bişey elde edemiyorsun, hatta bazen rune-gcd-cd-proc takip etmekten etrafına bakamayıp ateşin içinde buluyosun kendini falan.çok pratik istiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

arp gemleme çok yeni yeni denen bişey. çok aşırı bi boostu yok ama yeterli arp değerlerine ulaşabilirsen 300-400 dps artıyor str gemlemeye göre. ben de bir iki eksik olmasına rağmen 300-400 dps artış oldu direk. arp food da yiyince %98 oluyor, bu şekil priority sistemi değiştirip oblit > all ,hesabı ilk olarak rune cdlerini yakıp diğer zamanlarda frost strike/hb basaraktan festergut 16200 saurfang 15850 dps çıkardım %25 buff ile, lk da 18k lara ulaşıyor aoe falan da işin içine girince.
şu rus : da mesela saurfang 19300 dps yapmış
Sosyal ağlarda paylaş

said:

frost oynaması en zor spec dk da proc kovalıyosun falan filan.. unholy 20 sn boyunca tekrarladıgın bi rotasyonu war.. nası daha zor olabilir ki frosttan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...