Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lv 60-70 Retri Pala Leveling

SevimliEjderha

Öne çıkan mesajlar

72 oldum sayılır bakım başlayınca dingliyemedim tabi.
Bu sırada biraz araştırdım meslekleri,mining JC gittiğim proffları Mining-Skinning ile değiştirmeye karar verdim.

Mining çok güzel para getiriyor maden farmlamasıda kolay (swift mount ile daha kolay olucak)
Gelgelelim JC resmen işkence..
130a getirdim burdan sonra kasmam için shadowgem,aquamarine tarzı yeşil taşlardan istiyor sürekli ve bulunduğum serverda tanesi 12-13g (bilmiyorum normal mi ama bana çok fazla geldi)
2 gathering ile topla sat daha iyi olucak gibi.Kaldı ki hedefim ne casual nede hardcore ikisinin arası birşey.
Skininginde crit bonusu varmış,hem dungeonlarda falan derileri yüzüp yüzüp ek gelir sağlarım.Belki ilerde JC kasarım silip bilmiyorum.

Ayrıca retri pala Talent ve Glyp önerilerinizi bekliyorum.

Diğer bir sorum ise :
Dün oyunda gördüğüm 69 level birisi northrendde uçuyordu,nasıl uçtuğunu sorduğumda 'Dalaran'da coldweather riding teachle' dedi.
Benim bildiğim (burda okuduğum) 77 olmam gerektiği
Sosyal ağlarda paylaş

SevimliEjderha said:

Diğer bir sorum ise :
Dün oyunda gördüğüm 69 level birisi northrendde uçuyordu,nasıl uçtuğunu sorduğumda 'Dalaran'da coldweather riding teachle' dedi.
Benim bildiğim (burda okuduğum) 77 olmam gerektiği

80 charı varmış işte

talent için
http://www.wowhead.com/talent#sVVzZVZVfbtbIuhdIfsu

glyphler (major)
glyph of judgement
glyph of seal of vengeance
glyph of exorcism (bunun yerine consecration da alabilirsin, hangisini daha çok kullanıyosan artık)
(minor)
glyph of blessing of might
glyph of sense undead (bu da çok lazım değil bence ama ucuzsa al tabi)
glyph of lay on hands

ceplerin baya dolu olmadıkça jc kasmanı tavsiye etmem, tek gemin 13g olması jc kasanların bu tür gemlere ihtiyacının olmasından dolayı öyle, yani ya gidip düşük seviye maden çıkartıp prospectle uğraşıcaksın ya da başka bişey kasıcaksın, ki bence gathering git direk daha iyi, ilerde canın sıkılırsa gene kasarsın bi jc bişey
Sosyal ağlarda paylaş

Vazgeçtim skiningtn falan biraz para harcar jc kasarım dedim ve jc yi 230 yaptım akşamada char 80 :)
bakalım akşama 2k paramla JC yi 450 yapabilcekmiyim (+bankamdaki oreler falan)

Bundan sonra tavsiyeleriniz şu anlık sadece hc farm olur sanırım :)
+ miner arkadaşlar varsa saroniteten yüksek değerli oreler nerelerde çıkıyor
tşkler
Sosyal ağlarda paylaş

Northrendda 3 tip ore var. Kalite sırasına göre:
Cobalt
Saronite
Titanium

Cobalt ve rich cobalt deposit howling fjord, borean tundra, dragonblight, zul'drak gibi düşük levellı yerlerde bulabilirsin. Bunları mine ederken genellikle uncommon gemler düşer. JC levellamak için en ideal ore tipi cobalt; çünkü prospectten gelenler de daha iyi saronite'a nazaran.

Saronite ve rich saronite depositleri sholazar basin, storm peaks, icecrown ve wintergraspta bulabilirsin. Depositlerinden uncommon/rare gemler, bazen de eternallar düşüyo. Richlerinden de bol miktarda eternal ve bikaç rare gem düşüyo genelde. Saronite prospectlemenin getirisi o kadar iyi değil, arada bi rare düşer, düşen uncommon gemler de yeşil, turuncu ve sarı olur genelde ki, en yaramazları da onlar :P

Titaniumlar da nası gold veinler iron depositlerin yerlerine random çıkıyosa, saroniteların yerine random çıkıyo. En yoğun olduğu yerler wintergrasp ve sholazar, ama ikisinde de yüksek derecede rekabet olduğu için storm peaks veya icecrown'da farmlayabilirsin. Titanium veinlerden de bolca eternal ve epic/rare gemler düşüyo. Titanium ore prospectleyince de 5 ore'da 1-3 titanium powder, 1-2 epic/rare/uncommon gem düşüyo. 10 titanium powder karşılığında da 1 JC token alıyosun. JC tokenların da işte 4-6 tanesiyle pattern alabiliyosun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

JC yi az önce 450 liledim. 410-450 700g yedi skyflare diamond ve earth bilmemneler için. Gerçi yaptığım gemleri ah ye koydum her biri 30-50g arasındaydı eğer satılan şeylersa 700 den fazla getircek sanırım :)

dalaranda quest yapmaya başlamam lazım sanırım recipeler için.

Başka iş yapanrecipeler nerelerden çıkan nasıl temin edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...