Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GS saçmalığı ve raid

barbu

Öne çıkan mesajlar

abvblizzard said:

GS nin itemlara değil statlere göre belirlenmesi lazım.
spellpower haste etc.

stat dikkate alınırsa gs o zaman olur iste. mesela onemli, cap olması gereken stat tamsa belirli bir puan alıcak, eksikse cok fazla puan gidicek gibi. mesela hit rating, expertise vs vs.

boyle bir addon cok ugrastırır orası dogru ama madem insanlar tek tek item bakmak istemiyor o zaman butun classların spreadsheetlerine gore puan belirlensin. talent, gem, stat dengesi diye. o zaman ugrasmasınlar tek tek item bakmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

İstediğim gibi bıdı bıdı ederim ona karışamazsın da, dediğim şu ki beğenmiosan nie mızmızlanıyosun? git kur işte raidini inspectle tek tek saatlerce milleti, leadle raidi, madem birsürü raid kurmuşsun? Sanane milletin nasıl kurduğundan? Ama yok uğraşamam vs. diosun ya, ya kuralları koyan olursun ya kurallara uyarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

hahahahahaha. arkadasım afedersin de anlama kıtlıgı mı var?

olayın sacmalıgını tartısıyoruz burda. "item alamiyom, bana item verin plx" diye dolanmıyorum. dedigim gibi zaten suan casual bile oynamıyorum. ama bu olayın sacmalıgını degistirmiyor.

gelip gs gibi sacma birseyi savunmak da harikaymıs. savunma da " o zaman sen kur" hahaha.

kuruyorum zaten. merak etme. veya ilk mesajımda dedigim gibi az da olsa benim gibi itemlara bakan, ya da karsıdakine guvenen insanlar var. ama rahatsız eden sey insanı, diger turlu insanların coklugu.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yazdıklarını topladım çıkardım çarptım böldüm, elde var "hahahahaha". Diyorum ki gs ile raid kurmak sağlıklı değil, ama 24 kişiyi inspectlemeye kalksan 2 saatten aşağı kuramazsın o raidi, inspect de yetmez achievementlarına da bakman lazım, fake olup olmadığını anlamak için link de yetmez inspectten bakmalısın achievementlarına. E uğraşırım diyosan kur böle yap tek tek, uğraşmak istemeyenler için kısa ve hızlı bir yol gs, bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bi de paticiği "aga arkadasımıza sataşan var", "saldırın go trol" gibi apaçilerden uzak, tarafsız kendi fikrini söyleyenlerin olduğu bi forum sanıyodum, eğer bu forum dediğin gibi senin "forumun"sa , çok bile durmuşum hata benim.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadasım. bak anlamıyorsun sanırım. o yuzden direk sonuca geceyim.

madem hızlı kurmak istiyorsun raidini o zaman direk al adamları raide. nitekim gs hiç birşey ifade etmiyor. elli defa yazdık pvp seti giymis adam gs yukseltip raide geliyorsa, ha onu almıssın ha hiç gs bakmadan 213 level epicli birini. ikisi de senin istedigin tarz oyuncu degil. hatta ben en azından 213 level epic olanı tercih ederim. adam en azından durust. gs yukselsin diye battlemaster trinketi takmıyor.

ama sanıyorum ki sen de gs yukselsin diye pvp seti takıp, bunu dogru bulan zihniyettensin. sana basarılar gs ni 1 puan yukselmekte
Sosyal ağlarda paylaş

Siz forumları haklıyı haksızı belirleyecek merci zannediyorsunuz ama burası sadece fikir beyan etmek için. Sen öyle düşünürsün ben böyle düşünürüm. Yok illa son söz benimki olsun demek için topic topic gezinip yazılanları bile okumadan boş cevaplar atan apaçiler topluluğundan arınmış bir forum sanmıştım, belki de öyle siz istisnasınız herneyse çok da fifi. Size bol troller, pohpoh devam aynen böyle. Benim söyleyecek başka birşeyim yok, ama son sözü yazmazsanız çatlarsınız biliyorum. Yumurtlayın bişeyler de rahatlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

valla gs olmadan önceki pug kurma olayını hatırlayan var mı?

o 25 kişiyi nasıl birarada tutmayı düşünüyosun mesela ?

suan insanlar raid de direk herkesin gs sini gorebiliyor raidin saglam mı degil mi oldugunu 3 asagı 5 yukarı anlayabiliyor kimse boşuna save lenmek istemez yani ..

arkadaş zaten casual oynuyorum demiş.. casual oynamak demek günde 2-3 saat ayırıyorum en fazla demek sen bu 2-3 saat içerisinde raid kurmak için bütün server'ı inspect'liyecek misin ?, heleki popülasyon az ise ..

Pvp seti ayırt eden gs addonları var mesela pvp set le şişiririm diyenleri direk avlıyor anında adama pve giy yoksa gg diyebiliyorsun.

ayrıca 5.5k yapmak cok kolay artık craft + satın alarak

bence gs raid kurmak için güzel bir sistem, olmasaydı kurmak saatler alabilirdi 5.8-6k diyeni hemen alıyorsun rahat rahat raidini yappıyorsun( e-bay degilse ) hızlı birşekilde, ne drama oluyor ne de boşuna kaybedilen zaman..
Sosyal ağlarda paylaş

Pipet said:

suan insanlar raid de direk herkesin gs sini gorebiliyor raidin saglam mı degil mi oldugunu 3 asagı 5 yukarı anlayabiliyor kimse boşuna save lenmek istemez yani ..

arkadaş zaten casual oynuyorum demiş.. casual oynamak demek günde 2-3 saat ayırıyorum en fazla demek sen bu 2-3 saat içerisinde raid kurmak için bütün server'ı inspect'liyecek misin ?, heleki popülasyon az ise ..

Pvp seti ayırt eden gs addonları var mesela pvp set le şişiririm diyenleri direk avlıyor anında adama pve giy yoksa gg diyebiliyorsun.

ilk bold icin, saglam mı degil mi anlayamazsın iste sadece gs ye bakarak. ben de suan gs mi arttırabilirim mesela. off hand silahım dusuk level. pvp off handi var 1.8 speedli. onu giyersem artiyor gs. ama gel gor ki dps dusuyor yavas kaldıgı icin offhand e. veya zaten hit ratingim cap olmasına ragmen, ap veren trinketim dusuk level diye hit veren trinketi takarsam hayvan gibi artiyor gs. ama dps olarak digeri daha iyi mesela.

burayı son alıntıladıgım yera baglıyorum. olay sadece pvp seti giymek degil. stat dengesi. onu da anlıyamazsın gs ile.

ortadaki kısma gelirsek. casual bile oynamıyorum dedim. bu gunde az saat oynadıgım anlamına gelmez. hergun oynamıyorum sadece. pazar gunleri mesela cok uzun saatler giriyorum. ya da yapcak bisi bulamadıgımda. suan beni engelleyen is staj gibi bir durum olmadıgı icin, saat degil, gun engelliyor. o da benim tercihim zaten.

neyse aynı seyleri 100 defa yazdım. sıkıldım artık yazmaktan. hala daha mesajları okumayıp (umarım okumuyosunuzdur, okuyup anlamıyorsanız daha da kotu) gelip mesaj yazarsanız bile aynı seyleri yazmicam buraya. baydı.

herseyi gectim. oldu ki gs herseyi anlatabilir raid liderine. gene de 5.5k totc icin coooook asırı fazla. 5k bile fazla, boss taktiklerini esneterek kesiyorsun 5k ile. 5.5k nedir.

6k icc10 icin nedir yani? normal mod.
Sosyal ağlarda paylaş

blame the game not the playa :p

en son tierin bütün parçaları vendorlarda, "end-game" raidlere eşdeğer itemler vendorlarda, craftlar yine aynı şekilde, nerdeyse heroic level gear isteyecek puglar.

yine de öyle hemen "-6K, SORRY BB" demiyorlar çoğu zaman, hani enchantların gemlerin falan tamamsa inspectledikten sonra yine de alıyorlar genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm topic boyunca herkes GS'yi yermiş ama problem bence orada değil. Direk PuG olayı fail. Herhangi bir instance'ı pugladığın zaman otomatik olarak aşağıdaki şeyleri kabul ediyorsun:

1. Amaç item almak gitti yere kadar dayanacaksın. Şansına iyi ekip gelir 8 boss alırsın yada 1 saat Marrowgar'da wipe yer veya adam bekler, raidin dağılır.
2. Her an grubu kuran birşey ninjalayabilir. İki kızarsın 3.de uğraşmazsın ve muhakkak bu adamla tekrar bir raidde karşılaşırsın. Birşeyler çalmak normal bir olaydır. Yüzsüzlüğü çok değişik boyutlarda görebilirsiniz. Mesela ML benim guildime Mammoth lasım diye voa'da mount ninjalayabilir.
3. Trade chat gibi raid chat full spam doludur. Her zaman birileri mutsuzdur.
4. İşler çoğunlukla zerg mantığı ile yürür. Herkes kafasına göre dalar, herkes ölmeden boss ölmüşse süperdir. 10 defa Festergut kesilebilir ama abilitleri hakkında firki olmayan olabilir.

Eğer derdin item almaksa bu sistemde bir şekilde çok rahat yaparsın ve dediğim gibi 5.8k GS yaparsın full badge ve ilk 4-6 boss puglamakla ve ayrıca Dummy'ye güzel vurursun. GS ve Saurfang dps meter show yaparsın Dalaranda tanıdıklara.
Bu oyunu böyle seven arkadaşlar için fake GS addonları kullanıp raid problemlerini çözmeleri yeterli olacaktır.

Ama eğer amacınız örneğin "Kingslayer" ünvanı almak yada ICC HC drake elde etmek ise o iş kesinlikle pug ile olmaz.
5 ay önce guildsiz kaldım ve pug olayı ile ilk defa tanıştım oyunun başından beri. Kesinlikle bana göre birşey değil. Bu sebeple yaptığım ilk iş, progress olmayan ama bir araya toplanabilmiş birkaç kişiden oluşan bir guilde girmekti. Burda tecrübesiz ama hevesli arkadaşlarla 10m ICC başlayıp haftada 2-3 gün raid yapmaya başladık. Kingslayer olduk ve drake için 3 HC kaldı şu an. İnanılmaz eğleniyoruz.

Tavsiyem böyle bir guild bulun direk organize edin, hem pug'un çilesi ile uğraşmayan hemde başka adamlara katkınız olsun :). Hep aynı adamlara raid yapmış olursunuz ve %25 buff ile zaten Blizzard işimiz oldukça kolaylaştı.
Sosyal ağlarda paylaş

pug olayını zaten genelde pvp ciler alt charlar ya da guild raidininde yer bulamamıs insanlar takip ediyor ve bence pug larında mükemmel iyi yanları var bu insanlar için..

ben mesela cok severim, guild ile oldugunda dayatma vardır carsamba gecesi full wipefest yenilcek gibi, dkp biriktir birsürü drama yaşa vs. sonuç -> arkadaşlar bu hafta %5 e indik yihu :P

güzel bir pug'a gir tanınmış dürüst bir lider ile ne wipefest derdin var ne dkp derdin var ne drama derdin var ne birisi seni neden cıkıyosun diye yargılar ne de şu gün illaki geliceksin bizimle geç saatlere kadar ugrasıcaksın gibi ..

bütün hafta arenanı atarsın kafan rahat olur salı günü kurarsın raidini şansın varsa roll atar alırsın istedigin item'ı güzel raid kurar ve ninjalamazsan da serverda isim yaparsın nezaman trade'e LFM yazarsan 2 dk da kurarsın..

dezavantajı progress yok :D isteyen kim ki zaten arenacıyım

ps: pvp guildindeki cogu adam ninjalar, fame derdi yoktur :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...