Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rapidshare Yeni Fiyat Politikası ve Prepaid Sistemi

lowers

Öne çıkan mesajlar

abi son sistem şu:

rapids dediği şeye KONTÖR diyelim kafan karışmasın.

400 birim al sen en ucuzundan.

artık tek sistem var. her ay 99 kontöre bir aylık üye oluyosun elindeki puanlarla. (istemezsen, tatile gidersen falan yenisini almayabilirsin yani arada) bu bir aylık sürede limitin 30gb.

herkes için sistem bu. 30gb yetmezse 5 gbsi 14 puandan yeni kota alıyosun bide.

O KADAR.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

artık tek sistem var. her ay 99 kontöre bir aylık üye oluyosun elindeki puanlarla. limitin 30gb.

30gb yetmezse 5 gbsi 14 puandan yeni kota alıyosun bide.

Bu bilgilerle detaylı hesap yaparsak;

Eski aylık ücret 7 Euro idi, şimdi 400 Rapid = 5 Euro. Yani eski aylık para, 560 Rapid'e denk geliyor. Toplu aldıkça ucuzladığı için bunu aslında 625 sayalım biz.

Elimizde 625 Rapid var. Aylık olan 99 Rapid'i düşüyoruz:
625 - 99 = 526 Rapid + 30 GB (default aylık trafik)

Bunu 14'e bölüp 5 ile çarparsak;
526 / 14 * 5 ~= 188 GB (ek trafik)
188 + 30 = 218 GB (toplam trafik)

Yani eski aylık ücrete denk Rapid ile, eskiden (anca günde 5 GB'yi overcap olmadan ideal şekilde tüketmemiz halinde) indirebildiğimiz 150 GB yerine, paldır küldür hesapsızca 218 GB indirebiliyoruz.

Eski sistemdeki ideal değer olan 150 GB'yi aynen kullandığımızı hesaplarsak da aylık 435 Rapid gerekiyor, yani ayda yaklaşık 2 Euro'luk bir indirime denk geliyor.

Ayrıca Rapid'leri toptan alsak bile istediğimiz ay açıp, istediğimiz ay açmayabiliyoruz. Happy Hours da geri döndüğüne göre, bu şekilde gerçekten avantajlı hale geldi.

Burada da problem şu, millet uploader'lara direk para falan yüklerken, Rapid verdiği iki damla premium point sistemini de kaldırıp attı. Üstüne storage işlerine sınır ve ücret getirdi, en büyük avantajı olan eski arşivlerin de üstüne benzini döktü. Megaupload, Hotfile, Netload gibi hosterlar da bu aralar atılımdayken neden bu kadar şımardılar anlamadım, inşallah uploaderlar küsmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

en büyük avantajı olan eski arşivlerin de üstüne benzini döktü.

eline sağlık güzel özetlemişsin.

Yalnız şunu niye yapıyorlar. Biz bunu 1 kere yaşadık ztn rapid.de den .com'a geçerken hiç olmazsa o zaman mantıklı bir açıklaması vardı. Böyle yaparlarsa rapid direk gg olur. Rapid'i rapid yapan eski arşividir şuan. Yeni şeyler her upload sitesine ekleniyor anında artık

(Şuan bir kaç eski link'i inceledim sorunsuz çalışıyor ama) Yapacaklar mı ilerde yoksa yapılan yapıldımı ? Ona göre rapid alıp bir kaç zor bulunan çekmeye üşendiğim film'i arşivliycem
Sosyal ağlarda paylaş

uploaderlar çoktan küstü bile...

ben 1 senelik account almıştım 3 ay önce paypal ile, ödemesi geçti kredi kartı ekstresine bile yansıdı. adamlar 1 ay sonra sorgusuz sualsiz hesabımı kapadılar, e-mail / paypal dispute her yoldan giriştim. en sonunda telefon açtım şirketten bedava diye, ödemenizi iptal etmişsiniz vs. dediler. 1 ayda zor aldım paramı paypal dispute'tan..

bunun gibi zilyon tane örnek illa vardır

ondan sonra netload'a geçtim ama serverları durmadan down oluyordu, mesela 70 part dosya çekiyosun 5 partının bulunduğu serverı kapatıyolar (temporarily, tabi yersen) 2 hafta çekemiyosun o 5 partı

rapidshare'in en güzel özelliği serverlarının çok çok nadir sorun çıkarması

şu an lifetime megaupload'dayım ben, 8mbit hattımı karşılıyo. bazen 2 farklı ip'den dosya indiriyorum sorun çıkartmıyolar..
Sosyal ağlarda paylaş

ya bilmişliği bırak da yorum yazmadan bir bak istersen...

megaupload serverında aratıyor diyorum
ne alakası var senin dediğin gibi aratınca karşına ölü linkler de geliyor 5 senelik forum sayfaları da çıkıyor

site:megaupload.com diye aratınca direk çalışan download linki elinde oluyor

Baggio said:

Başına site: koymadığın sürece her paylaşım sitesi için çalışıyor o yöntem. "Ip Man 720p rapidshare.com" gibi aratabilirsin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...