Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak hayvanları için bir kap su

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

ben yapıyorum zaten.
yolda görünce falan da çok yapıyorum gidip su alıyorum marketten kap bulmaya çalışıyorum tekelden, kuruyemişciden, kasaptan. doldurup veriyorum inanın kana kana içiyolar.

bu sıcaklarda en çok onların ihtiyaçları var, zor birşey değil ya. serinleyemıyorlar çünkü, ağızdan ve pati altlarından serinleyebiliyorlar üstüne kürkleri var. çok ihtiyaçları var.
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman yaptığım şeydir zaten attendingte yaptım herkes görsün diye listemde.

Annem ve ben delisiyiz hayvanların evimiz göksu evlerinde kapımızın önü açık büfe gibi zaten gelen yiyor:)

Herkes yapsın zor iş değil su dediğin 50 kuruş (yeni paraya alışamadım hala 500bin diyordum ha) al birkaç tane max 2 tl işte 4 tane yeterde artar o an olduğun yerde al bir tane kapımsız birşey vardır bakkalda boş yoğurt kabı falan koy içine sevinsin hayvanlar gerçi bu aralar yağmur harla gürlede. Pazar bitiyor bu yağmur olayları sizinde bir katkınız olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde paylaşmam böyle videoları insanlara zorlama yapıomuş gibi gelio ama bunu paylaşayım istedim ^_^

http://www.facebook.com/video/video.php?v=462325679847

edik: misal çocuğa okul üniforması giydirmişler direk psikolojik koruma iç güdüsü sağlıyorlar izleyenlere..
Sosyal ağlarda paylaş

Sokak hayvanlarını besleyerek kendi vicdanınızı rahatlatıyor olabilirsiniz ama bu yaptığınızla onları acılı hayatlarını sürdürmeye mahküm etmiş oluyorsunuz. Bırakında ölsün şunlar artık üredikçe ürüyorlar. Hem onlara yazık hemde biz vatandaşlara. Kapısının önüne yicek bırakanlar yüzünden her taraf it doldu. Çoluğumuz var çocuğumuz var sokağa çıkaramaz olduk!

İnsan tarafından doğal ortamındaki bir hayvanın kılına zarar verilirse yüreğim parçalanır çünkü o hayvan bizimde hayatta kalmamımızı sağlayan doğal döngünün bir parçası ama doğal ortamında değilde şehirde yaşayan bir hayvanın doğaya ne gibi bir katkısı olabilirki oda en az insanlar kadar doğal kaynakları tüketen bir canlı konumuna gelir. Evet bu canlıların doğal yaşam alanlarını biz işkal ettik ama olan oldu şimdi itlerle insanlar uyum içinde yaşamayacağına göre bu bölgeden hangi türün gitmesi daha uygun olur? Yani mantık dışı boyutalara ulaşmış aşırı hayvan sevgisinin hiç bir anlamı yok. Eğer hayvanları seviyor ve doğal yaşam alanlarının daha fazla işkal edilmesini istemiyorsanız biraz az üreyin olsun bitsin. Sokak hayvanlarını beslemek bir çözüm değil
Sosyal ağlarda paylaş

Wyrm said:

Sokak hayvanlarını besleyerek kendi vicdanınızı rahatlatıyor olabilirsiniz ama bu yaptığınızla onları acılı hayatlarını sürdürmeye mahküm etmiş oluyorsunuz. Bırakında ölsün şunlar artık üredikçe ürüyorlar. Hem onlara yazık hemde biz vatandaşlara. Kapısının önüne yicek bırakanlar yüzünden her taraf it doldu. Çoluğumuz var çocuğumuz var sokağa çıkaramaz olduk!

İnsan tarafından doğal ortamındaki bir hayvanın kılına zarar verilirse yüreğim parçalanır çünkü o hayvan bizimde hayatta kalmamımızı sağlayan doğal döngünün bir parçası ama doğal ortamında değilde şehirde yaşayan bir hayvanın doğaya ne gibi bir katkısı olabilirki oda en az insanlar kadar doğal kaynakları tüketen bir canlı konumuna gelir. Evet bu canlıların doğal yaşam alanlarını biz işkal ettik ama olan oldu şimdi itlerle insanlar uyum içinde yaşamayacağına göre bu bölgeden hangi türün gitmesi daha uygun olur? Yani mantık dışı boyutalara ulaşmış aşırı hayvan sevgisinin hiç bir anlamı yok. Eğer hayvanları seviyor ve doğal yaşam alanlarının daha fazla işkal edilmesini istemiyorsanız biraz az üreyin olsun bitsin. Sokak hayvanlarını beslemek bir çözüm değil

Sadece boldlu kısmı okudum. Sokakta dilenen insanlarada yardım ediyorum ben. Hatta bir çoğu benden paralı konumda olduğu durumda bile.. Aç insanlara da yardım etmeyelim bi köşede ölsünler di mi? Boşuna acılı hayatlarını sürdürmeye mahkum etmeyelim onları köşede bi yerde ölsünler?
Sosyal ağlarda paylaş

Parası olmayan, imkanı olmayan canlıları(canlılar diyorum genel konuşayım dedim) öldürelim diyorsun. Sonra buna mantıklı bi düşünce diyorsun? Sadece bir soru sorucam tamam dersen başka bişi demiyorum sana..

Sen o canlıların yerinde olsaydın bizim seni öldürmemizi mi isterdin? Yoksa ne olur bana yardım edin mi derdin?

Ebek yamulmazsam bu son cevabımdı çok absürd bişi demezsen iyi günler dilerim. ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

adam troll bide inanmış:P

şehir dediğin yerde sadece insanlar yaşamaz. doğadan tamamen soyutlanmış olması mı gerekiyor şehrin, bre karacahil? şehir dediğin; doğanın üstüne bol bol beton dökülmüş halidir sadece.

hiç ağaç da ekilmesin, o ağaçlara kuşlar da konmasın, her türlü irili ufaklı hayvan uzaklaştırılsın ilaçlansın.

BU MU MANTIK EY TROLL.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerimi çarpıtıp durmanıza lüzum yok. Bakın benim derdim kısaca şu:

4 yaşında bir oğlum var ve sizin gibi kapısının önüne yiyecek bırakan insanlar yüzünden etraf it doldu. Çocuk dışarı çıkıp oynamak istiyor ama izin veremiyorum. Sizin çocuğunuz olduğunda ne yapacaksınız çok merak ediyorum. Sokak köpekleriyle birlikte büyütürsünüz artık. Oğlum evcil kedime yaklaşınca bile yüreğim ağzıma geliyor. Siz ne biçim insansınız anlamıyorum.

Benim şikayetim bu ama siz konuyu nasıl ağaçlara getirebildiniz hayret

Düşündümde aslında çok boş konuşuyorum. Ben komşularımla yıllardır tartışırım bu konuyu bir yerede varamadık sizinle burda iki dakikada nereye varıcaz ki
Belli bir yaşı geçmiş insanların düşüncelerini değiştirmeye çalışmak boş bir uğraş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...