Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crusader Kings 2

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

Ya ben Normandiya'da bir kontluk olarak başladım ama nedense ilk andan itibaren aylık gelirim eksilerdeydi. Kilise vergisini bir kademe arttırdım yine kara geçemedim şimdi de yeni vergi koymadan önce birkaç yıl beklemem gerekiyor.

Ben nasıl kara geçicem, diğer paradox oyunlarındaki gibi bir budget slider bulamadım ki ondan kısayım öbürüne vereyim falan? 1 ducatım kaldı o da biticek birkaç güne
Sosyal ağlarda paylaş

Maedhros said:

yav sicilyayla oynuyorum daha dogrusu kingdomu kurdum su gerzek alttaki muslumanlardan biri sürekli savaş açıyodu heryerini occupy ettim fakat annex yok mal gibi sadece piety vs kaybediyo sürekli bunlamı urasıcam ben ya : D
bide simdi napcam bilemiyorum sicilyayı kurduktan sonra kaldım öyle

niye beceremediğimi buldum onlar savaş açınca degil benim holy war gibi bi nedenle savaş açınca annexleyebiliyorum anca zaman kaybettiriyor.Çok basitleşti gibi sanki oyun iç dengeleri tutabilirsen farklı dinleri convertleyip düklere vs yalakalıkla problem çıkmadan dışardan gelen muslumanları holy orderla cok rahat bastırıp üstlerine gidebiliyorum +kendi ordumla annexleyerek kingdom of africaya çok az kaldı şu an.Bu arada great ünvanını aldım ama nedeni yazmadı sanırım o kadar topraktan?
bide arada homo oldu kral çok acaip eventler var dükler savaştılar bi ara sevdim oyunu baya
Sosyal ağlarda paylaş

Şu son yamayı yükledim ben hala 3 sene sürüyo trucelar?
Oyun oynama konusuna gelince her şeye tıklaya tıklaya kurcalaya kurcalaya çözülüyor sıkıştıgın yerde biraz googlela hallediyosun.Sık sık save al sürekli yanlış şeyler yapabiliyorsun topraklarının bir kısmını başkasına vermek gibi :p
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız hep kendi hanedanıma arsa dağıtıyordum ama bir süre sonra hepsi birbirinin çocuğunu kestirmeye başladı, hayatta kalanların elinde toplanır gibi oldu dükalıklar ki en istemediğim olay. sanırım vazgeçeceğim artık.

bir de oğullarıma bir daha toprak verirsem ne olayım. vergilerle halka hizmet götürecekleri yerde kendi öz yeğenlerini, benim biricik torunlarımı kestirdiler!

hapse atıp idam ettirince ben de kinslayer oluyorum ama çıldırıcam, 10 yıl hapiste tuttum o da kaçtı. ben napayım bunu şimdi, iç savaş çıkıyor tekrar deneyince. :(

osmanlı'ya hak verdim, direkt doğratacaksın hepsini, highlander usulü tek kalan yönetecek!
Sosyal ağlarda paylaş

gavelkind kanununu değiştirsen en temizi
.. yoksa sen bilerek mi topraklarını dağıtıyodun? elle..kendini..boğazlar gibi..

abi oyunda kral dük mük değil eninde sonunda tek önemli şey sen, ve veliahtın, ve veliahtın seni dostun olarak görmüyor bile (hele ambitious verdiysen)
Sosyal ağlarda paylaş

gavelkind'ı değiştirdikten sonra başladı zaten bu, şimdi hiçbiri zırnık alamayacağını bildiği için kudurdular. you win or you dead styla

insanı kendi evladından tiksindirdiler. :(

hayır vassallar da en az veliaht kadar önemli, elemanın birinde krallığın yarısı toplanırsa zaten "sen mi büyük ben mi" diyor direkt. al başına belayı sonra.

bizans entrikası ne anlama geliyor onu hatırladım tekrar, known plots penceresini uzatabilmek lazım. kaydır kaydır bitmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tek veliaht yetmiyor ya, 20'lerinde patır patır dökülüyor millet. kırım kanamalı kongo mu istersin, tırnak ucu kanseri mi, yeter ki şansın yaver gitmesin. 27 yaşında ölen alexios komnenos'un kardeşi 86 yaşında, hala domuz gibi. alkolik filan ama adam evladını gömdü, kaç kere oğlu onu öldürmeye çalıştı yazık. kendi önce gitti zavallı.

lmao yok böyle birşey, rus kralının oğlu dehayı matrilineal koca olarak aldım ki adamın statları toplamı 73, 20 yaşında tüberküloz kaptı öldü sajhgsuadgakweıuyageduswhcashg

7 kocalı hürmüz'e az kaldı, ölen dördüncü kocam bu.

ve prens de tek prensiydi rus rurikovich hanedanının, kral 60'ında ve karısı da başka çocuk doğuramıyor. istanbul'daki tüberküloz salgınından rus hanedanı yıkılacak rofl
Sosyal ağlarda paylaş

vassal kendi istediği zaman bütün levy'sini çıkarabiliyor ki, iç savaş yapınca adamın azınlıkta olması lazım ama o zaman bile gereksiz başağrısı. bir kere o kısır döngüye girince çıkmak çok zor hükümdarda relation düşüren birşeyler varken üstüne short reign filan gelince.

oyun ilerledikçe kaleler assault yapılamaz hale geliyor, supply limit de artmadığı için hızlı bitiremiyorsun savaşları ordun büyükse bile.

yalnız ne varsa kadınlarda var, erkekler 30'larında patır patır dökülürken babası 27 yaşında ölen simonis I the great, bir aylıkken çıktığı tahtta 56 yıldır hükmünü devam ettiriyor. anadolu'yu türklerden ve güney italya'yı normanlardan geri alan imparatoriçe olacak anılacak. ortaçağ'ın victoria'sı oldu resmen.

10000 prestij olacak birazdan. ne maimed, ne wounded, ne incapable, ordu yönetmediğinden, elalemle fingirdeşmediğinden sağdan soldan hastalık da kapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sorma ya. bu simonis I ile işlerim çok yolunda gitti ama maşallah. etrafı yoklarken bir baktım, hırvat pretender benim yanıma kaçmış. bu esnada da hırvatistan'da iç savaş dönüyor taht için. (aslında bütün dünya son 20 yıldır iç savaşla kaynıyor, selçuklular gene dağıldı, toparlanamadı) baktım war declaration de jure liege isem bana tabi olur diyor. açtım savaşı, hemen sonra 6 yaşında kız kazandı tahtı. ben de onun elinden aldım, benimkine verdim. hırvatistan da katıldı imparatorluğa. :)-D

imparatoriçe'ye the great dedi oyun ama magnificient filan lazım, jüstinyen'in fetihlerinden beri bizans böyle başarı görmedi heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Endülüs'te oynamak zormuş ya. Galicia ile biraderleri dize getirdim. Tam toparlanıyorum, kız kardeşimin bana suikast denediğini öğrendim. Tutuklama fail olunca isyan bayrağını çekti. Onlarla uğraşırken Araplar savaş açtı. 2 kolda savaşmaya ordu da yetemeyince meh çektim, çıktım. Oyun zor baya be. Kardeş filan dememek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...